لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ اخیرا در مقابل تزریق ژل لب که برای افراد رایج‌تر است به عنوان روشی برای تقویت و عمل زیبایی لب محبوبیت خاصی پیدا کرده است اگرچه دستیابی به نتیجه ظریف با تزریق ژل لب امکان پذیر است، اما یک درمان جایگزین در دنیای تقویت و برجسته‌سازی به نام لیفت لب با نخ محبوبیت پیدا کرده است.

لیفت لب با نخ یک عمل بون جراحی است که از نخ‌های کوچک و قابل تجزیه (بخیه‌ها) استفاده می‌کند تا به تقویت کلاژن در لب‌ها و صاف کردن خطوط ریز در اطراف دهان کمک کند. هدف لزوماً اضافه کردن حجم نیست.

معمولا با استفاده از ژل‌های تزریق لب افراد احساس غیر طبیعی بودن در حجم و تقویت لب می‌کنند، در حالی که زمان استفاده از لیفت لب با نخ که موجب تولید کلاژن می‌شود، افراد احساس می‌کنند این روش طبیعی‌تر است. هرچند باید خاطر نشان کنیم که هر دو روش شامل تزریق چیزی به صورت شماست که در ابتدا وجود نداشت.

در این مقاله در مورد این روش بون جراحی، از جمله عوارض جانبی و هزینه، و اینکه آیا این روش مناسب حجم دادن به لب است، اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم.

نخ لیفت لب چیست؟

 نخهای مورد استفاده تقریباً شبیه به بخیه‌هایی است که پزشکان در حین جراحی مانند جراحی شکم از آنها استفاده می‌کنند. این نخ‌ها از پلیمرهای مشتق از قند ساخته شده‌اند و به مرور زمان در بدن حل می‌شوند و جذب می‌شوند.

انواع مختلفی از نخ لیفت لب وجود دارد که می‌تواند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. برخی از نخ‌ها شکل مارپیچ دارند. این نخ‌ها به ویژه برای تعیین مرزهای لب مناسب هستند. همچنین نخ‌های ریز و براق و تیز وجود دارد که می‌تواند در یک الگوی هشتگ در زیر پوست قرار داده شود تا به شما کمک کند خطوط ریز که در اطراف دهان شکل می‌گیرد (که گاهی به آن خطوط سیگاری گفته می‌شود) را پنهان کنید. لیفت لب با نخ معمولاً در طول سه جلسه درمان، هر شش هفته انجام می‌شود.

نخ لیفت لب چیست - لیفت لب با نخ

روند کار چگونه است؟

قبل از شروع لیفت لب با نخ، یک کرم بی حس کننده در اطراف دهان اعمال می‌شود تا ناراحتی را کاهش دهد. گاهی از دوز کمی لیدوکائین استفاده می‌شود که یک لوله نازک (کانول) نیز در آن قرار می‌گیرد.

وقتي ناحيه كمرنگ شد – حدود ۱۰ تا ۱۵ دقيقه طول كشيد، پزشك به طور معمول از يك کانول براي قرار دادن نخ‌ها در پوست استفاده مي‌کند.

 

کل زمان هر جلسه معمولاً حدود ۳۰ دقیقه است و قرار دادن نخ در قسمت لب حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

پس از قرار دادن نخ‌ها در زیر پوست، آنها را به آرامی به سمت بالا می‌کشند تا پوست لطیف در اطراف لب‌ها محکم شود، خطوط لبخند (خطوط بینی یا ماریونت) و چین و چروک‌های اطراف دهان نرم‌تر شوند و مجوب تولید کلاژن طبیعی در این قسمت‌ها شود.

پس از اینكه نخ‌ها زیر پوست قرار گرفتند، بدن با ایجاد كلاژن و برخی از بافتهای فیبری واکنش نشان می‌دهد، به طوری كه شما كمتر از آن واكنش لكنت می‌گیرید.

آیا لیفت لب با نخ دردناک است؟

لب حساس است‌، بنابراین مطمئناً کمی دردناک است، اما فکر می‌کنیم واقعاً بدتر از تزریق ژل لب نیست. این یک ناراحتی مشابه است.

با این حال، لیفت لب با نخ حتی ممکن است برای بعضی از افراد دردناکتر از تزریق ژل لب باشد، زیرا سوزن‌های مورد استفاده معمولاً از روش‌های تزریق پرکننده‌ها کوچکتر هستند.

این بیشتر شبیه تزریق بوتاکس است، زیرا این سوزن‌های تزریق بوتاکس بسیار کوچکتر از سوزن‌هایی هستند که برای تزریق ژل لب می‌شوند.

آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

پس از اولین جلسه، احتمال دارد برخی از بیماران تورم و کبودی جزئی مشاهده کنند، اما برخی دیگر ممکن نیست، اگر كمی كبودی را تجربه كند، به احتمال زیاد با سایه تیره تر رژ لب استتار می‌شود.

برخی از افراد به دلیل تورم ممکن است متوجه عدم تقارن جزئی نیز شوند. به عنوان یک قاعده خوب‌، دو هفته صبر لازم است تا همه چیز به درستی حل شود.

همچنین احتمالا تعداد کمی از بیماران در هنگام لبخند زدن یا حرکت دادن لبها، به خصوص در هفته اول یا در حین لب زدن، می‌توانند احساس کشیدگی لب را داشته باشند.

در برخی مواقع اگر لیفت لب با نخ به درستی انجام نشود ممکن است مجددا این عمل انجام شود. همچنین كه این امر می‌تواند با نخ‌های ضخیم‌تری كه برای مواردی مانند لیفت گونه ولیفت صورت بدون جراحی استفاده می‌شود، اتفاق بیفتد.

اثرات لیفت لب با نخ تا چه مدت ادامه دارد؟

بسته به نوع نخ، اثرات می‌تواند در هر جایی از شش تا ۱۲ ماه به طول انجامد، در مقایسه با تزریق ژل لب، که به طور معمول شش ماه طول می‌کشد. در برخی از بیماران در هر سه تا چهار ماه برای بهبود خطوط خوب و تعیین مرزهای لب لیفت لب با نخ انجام شده است.

روند تجزیه نخ‌ها معمولاً حدود سه ماه طول می‌کشد، اما این بدان معنی نیست که اثرات آن مدت طولانی ادامه می یابد، وقتی كلاژن ساخته شود، این اثر برای مدت طولانی ادامه دارد.

قیمت لیفت لب با نخ  چقدر است؟

نخ های مختلف با قیمت‌های مختلف همراه است. به عنوان مثال، نخ های مارپیچ در هر محل ۱۰۰$ یا ۱۲۰ دلار هزینه دارند، به طور معمول سه جلسه درمان با این نوع نخ‌ها لازم است. استفاده از نخ‌های ریزتر، معمولاً در هر جلسه از ۱۰ مورد استفاده می‌کند که هر جلسه حدود ۳۰۰ دلار است. ولی نخ‌ها معمولاً در طول یک سری از سه جلسه، شش هفته با هم قرار داده می‌شوند که ۹۰۰ هزینه دارد.

افراد مناسب برای لیفت لب با نخ

تقریباً هر كسی می‌تواند موضوعات را انتخاب كند، به خصوص افرادی كه به دنبال نتایج طبیعی‌تری هستند.

به علاوه، لیفت با نخ می‌تواند جایگزینی مناسب برای افرادی باشد که تزریق ژل لب خیلی سریع اثرات خود را از دست می‌دهد.

لیفت لب با نخ همچنین برای افرادی که می‌خواهند ظاهر خطوط اطراف دهان خود را کاهش دهند خوب کار می‌کنند اما لزوماً حجم بیشتری به لب نمی‌دهد.

لیفت با نخ

آیا نخهای لب جایگزین ژل تزریق لب هستند؟

به طور کلی تزریق ژل لب و نخ ها مکمل هم هستند. پرکننده‌ها به آبرسانی و افتادگی پوست کمک می‌کنند، در حالی که نخ‌ها به ریزش ، تعریف و ساخت کلاژن به طور طبیعی کمک می‌کنند.

بسیاری از بیماران برای درمان ترکیبی که شامل نخ‌ها و پرکننده‌ها و همچنین لیزرها و میکرو سوزن‌ها هستند را انتخاب می‌کنند تا پوست و بافت‌های عمیق اطراف دهان تجدید شود و علائم پیری‌های پوستی مانند افتادگی را از بین ببرند و برطرف شوند.

اشاره شود تزریق ژل لب و لیفت لب با نخ هر کدام جای خود را دارند، زیرا نتایج متفاوتی ارائه می‌دهند.

بعضی از بیماران واقعاً به حجم نیاز دارند. بسیاری از افراد ژل تزریق را انتخاب می‌کنند زیرا لب فوقانی آنها بسیار ناچیز است و یا لب‌های بزرگتری را می‌خواهند. برای این بیماران، ژل تزریق لب واقعاً تنها پاسخ خواهد بود. با افزودن نخ در لب، می‌توانید کمی حجم بگیرید، اما کاملاً مشابه با تزریق ژل نیست.