تکنیک های جوانسازی پوست یکی از خدمات بسیار محبوب است که مناسب برای بسیاری از افرادیست که به دنبال جوانسازی پوست هستند. اما به طور کلی ، جوانسازی پوست هم با عمل جراحی یا بدون عمل جراحی امکان پذیر است، معمولاً این ترمیم پوست روی صورت است ، اما می تواند در سایر قسمت های بدن از جمله دست نیز اعمال شود. در این مقاله آخرین تکنیک های جوانسازی پوست برای کمک به شما ارائه شده است.

آیا جوانسازی پوست اهمیت دارد؟

ظاهر جوان به معنای واقعی کلمه مستلزم از بین بردن لایه های بالای پوست است تا لایه های جدید تازه زیر آن قرار گیرد.

آفتاب ، اختلالات پوستی ، پیری و حتی وراثت همگی می توانند در ایجاد مشکلات پوستی در صورت و جاهای دیگر بدن نقش داشته باشند. این موارد شامل مشکلات بافتی مانند چین و چروک و جای زخم آکنه ، تغییر رنگدانه ها مانند پاکت ، لکه های آفتاب یا رگ های خونی قابل مشاهده است. علاوه بر این ، پوست ممکن است از بین برود ، سفت و خشک شود و طروات و تازگی دوران جوانی خود را  از دست بدهد. روش های درمانی ترمیم پوست برای درمان جنبه های مختلف آسیب پوستی در دسترس است.

 روش های جوانسازی پوست با لیزر ، جوانسازی با تزریق ژل و جوانسازی پوست با بوتاکس ، جوانسازی پوست با لایه برداری های شیمیایی و جوانسازی پوست با PRP می تواند ظاهر خطوط و چین و چروک های کامل صورت یا مواردی را که در نواحی خاص صورت مانند لب فوقانی و اطراف چشم ایجاد می شود ، بهبود بخشند. از این روش های درمانی می توان برای رفع اختلالات رنگدانه مانند لکه های آفتاب استفاده کرد و از آنها برای بهبود ظاهر زخم های آکنه یا سایر شرایط پوستی استفاده می شود.

تکنیک های ترمیم پوست

مشکلات چین و چروک ، رنگدانه ، جای زخم ، و لک های پوستی از جمله شرایطی است که جوانسازی می تواند آن را درمان کند. عموماً روی مناطقی مانندکه شامل صورت ، گردن ، دکوراسیون و دست ها است – اما تکنیک های جوانسازی پوست نیز وجود دارد که به از بین بردن این علائم و شملات پوستی کمک می کند. انواع مختلفی از درمانهای جوانسازی تقریباً برای کلیه بیماریهای شایع که افراد در پوست دارند، وجود دارد. فن آوری های جدید با درمان های جدید رو به رو هستند – برخی از جراحی ها ،  از برخی دیگر کمتر تهاجمی هستند. برخی دیگر در گروه تزریقی قرار می گیرند و شامل ایجاد سلول بنیادی و پلاکت ها می شوند. با این وجود برخی دیگر راه حلهای موضعی با استفاده از ترکیباتی هستند که نوید بخش جوانی پوست می شوند.

درمان های ترکیبی

. انواع مختلفی از درمانهای زیبایی شناختی برای جوان سازی پوست بدون جراحی وجود دارد اما یک روش یا تکنیک به تنهایی معمولاً کافی نیست. این تکنیک ها شامل تزریق بوتاکس، لایه برداری شیمیایی ، تزریق ژل یا فیلر ، پلاکت های غنی از پلاسما ، میکرونیدلینگ و لیزر است.

بزرگترین نواحی که نیاز به جوانسازی پوست دارند شامل پلک ها و مناطق اطراف آن ، از جمله ابروها ، اطراف چشم استخوانی ، گونه ها و پیشانی نیز اولین منطقه ای است که علائم پیری را نشان می دهد.

جوانسازی پوست با بوتاکس

جوانسازی پوست با بوتاکس در جذابیت چهره انقلابی ایجاد کرده است. تزریق بوتاکس یک روش عالی برای کاهش ایمن و سریع چین و چروک صورت بدون انجام عمل جراحی ارائه می دهد. بوتاکس از یک ماده شیمیایی غیر مضر مخصوص برای فلج کردن موقت عضلات کوچک صورت که در شکل گیری چین و چروک نقش دارند استفاده می کند.

جوانسازی پوست با لایه برداری شیمیایی

جوانسازی پوست لایه برداری شیمیایی روشی برای تجدید پوست است که در آن یک محلول شیمیایی روی پوست اعمال می شود تا لایه های فوقانی برداشته شود. پوستی که پس از لایه برداری از مواد شیمیایی رشد می کند ، صاف و جوان تر به نظر می رسد.

از لایه برداری های شیمیایی برای درمان چین و چروک ، تغییر رنگ پوست و زخم ها استفاده می شود – به طور معمول روی صورت لایه برداری شیمیایی به تنهایی یا همراه با سایر روشهای آرایشی قابل انجام است.

لایه برداری شیمیایی بسته به نتایج دلخواه شما می تواند در اعماق مختلف – کم، متوسط یا عمیق انجام شود. در هر نوع لایه برداری شیمیایی پوست از محلول شیمیایی متفاوتی استفاده می کند. لایه برداری های شیمیایی عمیق تر نتایج چشمگیر تری به همراه دارند ، اما زمان بهبودی طولانی تری نیز دارند.

جوانسازی پوست با تزریق ژل

تقویت کننده های پوست ، به عنوان لوسیون ها ، کرم ها و سرم هایی که با شعار ضد پیری در بازار وجود دارند ، یا به عنوان تزریق محبوبیت پیدا می کنند. اسید هیالورونیک یکی از امیدوارکننده ترین هاست زیرا به تحریک پوست از داخل بدن کمک می کند و باعث تولید کلاژن می شود. موارد زیر نحوه عملکرد این ماده را توضیح می دهد.

درمیس بیشتر از الیاف پروتئین و ماتریکس خارج سلول تشکیل شده است. اسید هیالورونیک (HA) یک گلیکوزآمینوگلیک فراوان ، یک ترکیب طبیعی ماتریکس خارج سلولی پوستی است و میل = زیادی به آب دارد. این مشخصه تعیین کننده ویسکوالاستاتیک پوست ، هیدراتاسیون ، ساختار و استحکام است. در اثر افزایش سن ، کلاژنز و الاستوژنز کاهش می یابد ، عدم نظم و تخریب فیبرهای پوستی وجود دارد و سرانجام ، گلیکوزامینوگلیکان کاهش می یابد. این پدیده ها منجر به کاهش خاصیت ارتجاعی ، چگالی و مقاومت پوست می شوند. جوانسازی پوست با تزریق ژل مفهوم جدیدی از درمان است که با تزریق HA  در پوست باعث بهبود پوست می شود. هدف از این روش حفظ هیدراتاسیون پوست ، تأخیر یا تغییر روند پیری ، کاهش شاخص های پیری همراه با از بین رفتن خواص مکانیکی و استفاده از مقادیر کمی HA است. این بیماری می تواند به افراد جوان یا سالخورده استفاده شود و از علائم پیری جلوگیری می کند. مشخص شده است كه ، HA پس از تزریق درم ، هیدراتاسیون را بهبود می بخشد و تولید كلاژن را با كشش مكانیكی و در نتیجه الیاف كشیده بهبود می بخشد.

جوانسازی پوست با PRP (پلاسمای غنی خون)

جوان سازی پوست با PRP یکی از خدمات درمان ضد پیری پیشرفته  است که از آن برای ترمیم بافت های آسیب دیده در بدن استفاده می شود. این روش با حداقل تهاجمی با استفاده از فاکتورهای رشدی که پلاکت ها را در بر می گیرند ، به آغاز فرآیند احیا کننده کمک می کند. درمان جوانسازی پوست PRP اتولوگ است ، به این معنی که از بیمار گرفته می شود ، بنابراین عوارض  یا واکنش آلرژیک را کاهش می دهد.

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر روشی اثبات شده برای کاهش چین و چروک ، لکه های سنی ، جای زخم های آکنه و سایر لک ها و همچنین سفت شدن پوست و ایجاد تعادل است. اما دقیقاً به این دلیل که لیزرها می توانند کارهای زیادی انجام دهند و در نحوه عملکرد آنها بر روی پوست شما تفاوت زیادی دارند ، دشوار است که بدانید از کجا شروع به کار در هنگام معالجه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد جوانسازی پوست با لیزر با ما تماس بگیرید.

Comments are closed.