لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ روشی است که برای مقابله با پوست شل و چین و چروک های صورت استفاده می شود. با افزایش تقاضا برای مراقبت از پوست و درمان پیری لیفت صورت با نخ از هر زمان دیگری  بیشتر رایج شده است.

لیفت صورت با نخ در مقایسه با دیگر روش ها  مدت زمان کمتری برای بهبود دارد و همچنین  با درد کمتر انجام می شود ، لیفت صورت با نخ روشی نسبتاً ساده است که در کم ترین زمان جوانسازی صورت را به وجود می آورد.

لیفت صورت با نخ ، که در مقایسه با بوتاکس و تزریق فیلر پوستی ، نتایج ماندگار تری ارائه می دهد ، شامل استفاده از نخ جراحی مخصوص و قابل کاشت است که باعث می شود  افتادگی پوست در پیشانی ، ابروها ، صورت میانی و گردن درمان و جوانسازی صورت در ایام میان سالی برگرداننده شود. این کار همچنین در گوشه های چشم ، خطوط خنده ، ساعد و حتی شکم قابل انجام است.

در لیفت صورت نخ ، یک شکاف ریز در پشت خط مو یا پشت گوش ایجاد می شود. پس از آن ، نخ ها یا بخیه هایی ریز در مناطقی از پیش تعیین قرار می گیرند که در امتداد کانتورها مشخص شده اند. این نخ ها دارای رشته های ریز هستند به گونه ای که به بافت چسبیده اند و به راحتی می توان آنها را صاف کرد تا نمای طبیعی ایجاد شود. هنگامی که بدن به طور طبیعی سلولهای جدید پوستی تولید می کند ، آنها رشته را در نخ ها احاطه می کنند که موجب می شود شل شدگی پوست به طرز ظریفی و در عین حال بسیار مؤثر از بین برود.

مزایا لیفت صورت با نخ

 مزایا لیفت صورت با نخ

مزایا لیفت صورت با نخ بسیاری است  از جمله موارد زیر:

  • جوانسازی صورت  و باعث می شود پوست جوان تر و سفت تر به نظر برسد
  • یک کانتور صورت تعریف شده تر اجازه می دهد
  • بدون نیاز به بیهوشی عمومی ، جوانسازی صورت ایجاد می شود
  • گزینه ای مناسب تر یا گزینه ای جایگزین برای جراحی لیفت صورت
  • یک راه حل سریع و موثر برای طیف گسترده ای از مشکلات پیری

انتظارت از لیفت صورت با نخ

به دلیل کاهش تولید و شکسته شدن کلاژن و الاستین که باعث سفت شدن پوست می شود ، و موجب پیری بافت های پوست می شود. در کنار از بین رفتن تراکم استخوان ، توده عضلانی و سلولهای چربی ، اینها منجر به ایجاد چین و چروک ، افتادگی پوست ، چین خوردگی در پوست می شود. لیفت صورت با  نخ با کشیدن پوست شل و بدون عارضه جراحی ، اثر پیری را معکوس می کند و جوانسازی پوست را ترمیم می کند.

این روش در زنانی که بین ۲۵ تا ۴۵ سال سن دارند و در رفع چین و چروک در افرادی که علائم اولیه پیری را تجربه می کنند، نتایج بهینه ارائه می دهد. زنان مسن در اواخر دهه ۵۰ و ۶۰ نیز می توانند تحت عمل جراحی لیفت صورت برای کاهش علائم پیری و چروک قرار بگیرند.

در حالی که لیفت صورت با نخ می تواند علائم پیری را کاهش دهد ، به معنای جایگزینی یا تکرار اثر جراحی صورت نیست. بسته به شرایط فیزیولوژیکی و سبک زندگی بیمار ، اثرات لیفت صورت با  نخ ممکن است یک تا چند سال طول بکشد. درمان های مکرر معمولاً  نتایج بهتری و طولانی تر ارائه میدهد.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

در لیفت صورت با نخ بعد از برنامه ریزی دقیق و استفاده از بی حسی موضعی ، جراح با وارد کردن یک سوزن ضخیم و توخالی در پوست صورت لایه زیرین چربی را هدف قرار می دهد. یک سر نخ با دقت به ساختارهای داخلی محکم تر متصل می شود و انتهای دیگر نخ  زیر پوست قرار می گیرد.

از آنجا که جراح سوزن را جدا می کند ، رشته های روی بخیه ها به قسمت های ضعیف صورت منتقل می شوند. جراح سپس برای بالا بردن سطح افتادگی پوست توسط نخ  مراحل طوری پیش می برد که جوانسازی صورت حاصل می شود. این روش بسیار ساده  تنها در یک ساعت یا کمتر انجام می شود.

عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ

هنگامی که لیفت صورت با نخ توسط یک جراح آرایشی و بهداشتی دارای مجوز و باتجربه انجام شود ، بسیار ایمن است. اما ممکن است عوارض لیفت صورت با نخ جزئی و شامل مواردی از جمله کبودی ظریف ، ضعف عضلانی و تورم در ناحیه آسیب دیده باشد، که معمولاً طی یک هفته به خودی خود برطرف می شوند. همچنین ، دقیقاً مانند هر عمل جراحی زیبایی ، عوارض لیفت صورت با نخ  وجود دارد. از جمله:

  • عفونت – یک عارضه شایع از هر عمل جراحی است ، این مسئله زمانی اتفاق می افتد که نواحی نخ شده آلوده شوند. عفونت راحتی با آنتی بیوتیک درمان می شود.
  • صدمات عصبی – در موارد نادر ، ممکن است بیماران به دلیل صدمات عصبی دچار بی حسی در منطقه تحت درمان شوند.
  • حرکت بخیه ها – در بعضی موارد ، بخیه ها پس از عمل از پوست قابل رویت یا بیرون زدگی می شوند. جراح می تواند به راحتی عوارض کمیاب مانند این را اصلاح کند. این مهم است که بیماران سعی نکنید نخ های شل شده را از بین ببرند ، زیرا این امر می تواند منجر به آسیب ناخواسته یا حتی عفونت شود.
  • زخم ، ریزش مو ، کمرنگ شدن پوست – این موارد جزئی عوارض  لیفت صورت با نخ می باشند، که معمولاً حتی اگر در صورت انجام این عمل توسط یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود، وجو دارند.

Comments are closed.