درمان آکنه با پی آر پی |آیا پی آر پی جای زخم آکنه را از بین می برد؟

درمان آکنه با پی آر پی در حاضر متداول است.جای زخم آکنه و آکنه اغلب به علت استرس در بسیاری از افراد است. با این حال ، به عنوان یک بیماری درمان آکنه با پی آر پی امکان پذیر است. یكی از حقایق مهم در مورد زخم آكنه این است كه به طور كلی یك راه حل واحد برای از بین بردن ان وجود ندارد. هیچ نوع آکنه یا زخم آکنه شبیه به هم نیستند. به همین دلیل است که هیچ درمانی واحدی وجود ندارد که برای همه بهتر باشد.

آکنه چیست؟

آکنه هنگامی اتفاق می افتد که بدن بیش از حد سبوم تولید کند (روغن طبیعی که پوست شما برای جلوگیری از خشک شدن خود از آن ترشح می کند) ترشح می شود. این می تواند به دلایل مختلفی از جمله داروها و عدم تعادل هورمون اتفاق بیفتد.

درمان آکنه با پی آر پی و ترکیب با میکرونیدلینگ

آکنه هنگامی رخ می دهد که منافذ و فولیکول های دقیقه در پوست ما توسط سبوم ، سلول های مرده پوست و باکتری ها مسدود شده و ملتهب شوند. نتیجه آن آکنه (جوش های سر سیاه ، سرهای سفید ، جوش ها و کیست) است. با شروع روند ایجاد آکنه می تواند باعث زخم و تغیر رنگدانه پوست شود. دست زدن به آکنه مانند آکنه کیستیک می تواند به درم و لایه های پایین پوست آسیب برساند و باعث زخم شدن بافت می شود.

پی ار پی در درمان اکنه

یکی از پیشرفتهای جدید که می تواند برای درمان جای زخم آکنه استفاده کند ، درمان آکنه با پی آر پی (PRP) همراه با میکرو سوزن است. روشی که عمل میکرو سوزن انجام می دهد این است که از سوزن های مینیاتوری برای ایجاد سوراخ های کنترل شده در پوست استفاده می شود. تأثیر این فرایند این است که سپس کلاژن اضافی در داخل پوست ایجاد می شود. هنگامی که پوست خود را ترمیم می کند ، اثرات این تولیدکلاژن بهبود زخم های آکنه است. از آنجا که آکنه آتروفیک به دلیل از بین بردن کلاژن و بافت از پوست ایجاد می شود ،  زمانی که این کلاژن اضافی که تولید می شود با  باعث بهبود  زخم ها باعث بهبود ظاهر پوست می شود.

پیشرفت عمده در درمان آکنه با پی آر پی (PRP) است و در صورت ترکیب با میکرونیدلینگ می توان به نتایج بسیار خوبی دست یافت. PRP غلظت پلاکت ها در خون است که بخشی از روند بهبود زخم را تشکیل می دهد. این پلاکت ها را می توان برای استفاده از جوان سازی پوست جمع کرد. روش کار این است که PRP فاکتورهای رشد را در خود پوست آزاد می کند ، که به روند بهبودی با کمک بیشتر است و به منظور بهبود بیشتر به تولید کلاژن کمک می کند.

چگونه درمان آکنه با پی آر پی امکان پذیر است

تزریق PRP روشی ایمن و کارآمد برای ارائه ظاهری تازه ، درخشان و جوان بدون نیاز به جراحی است. بنابراین درمان آکنه با پی آر پی  یک درمان عالی برای زخم های آکنه است. واقعیت است که پلاسمای غنی از پلاکت از منبع خون شما ناشی می شود ، آن را به یک روش مؤثر و بدون خطر عوارض جانبی تبدیل می کند.

PRP یک روش درمانی طبیعی است که نیازی به پرکننده های مصنوعی یا مواد شیمیایی ندارد و حاوی فاکتورهای رشد و سلولهای بنیادی است که باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می شود و به کاهش ظاهر زخم ها کمک می کند و برای شما پوستی روشن تر و نرم تر به ارمغان می آورد.

بهبودهایی در پوست باید در چند هفته اول پس از انجام درمان آکنه با پی آر پی مشاهده شود زیرا کلاژن و الاستین شروع به ترمیم می کنند. و ظاهر زخم شروع به کاهش می کنند ، پوست کاملاً لکه دار خواهد شد.

علاوه بر این PRP همچنین به دلیل درمانی که به تحریک جریان خون و اکسیژن بدن کمک می کند ، می تواند مانع از بروز شکافهای تازه شود ، زیرا به منظور از بین بردن ساختن سموم استفاده می شود.

روش انجام:

1-یک عامل بی حس کننده در منطقه درمان اعمال می شود.

2-مقدار کمی خون از بازوی شما کشیده می شود.

3-سپس خون در ماشینی قرار می گیرد که خون را با سرعت زیاد می چرخاند و آنرا به لایه های مختلفی تقسیم می کند: گلبول های قرمز و گلبول های سفید

4-لایه دوم بعد از چرخش در دستگاه  برای از بین بردن گلبول های قرمز و سفید خون انجام می شود.

5-این سپس برای تزریق به پوست  استفاده می شود.

نحوه کار درمان آکنه با پی آر پی به صورت عملی این است که یک نمونه خون از فرد گرفته می شود و پی آر پی سپس از بقیه نمونه جدا می شود. سپس پس از اتمام مراحل میکرو نیدلینگ ، پی آر پی که از نمونه خون خود شما آمده است ، روی پوست اعمال می شود. از آنجا که فرایند میکرو سوزن ایجاد سوارخ های سطحی روی پوست است ، این امر به PRP اجازه می دهد تا به طور موثرتری به پوست جذب شود.

هنگامی که فرایند میکرو سوزن انجام می شود ، ممکن است بیماران ناراحتی را احساس کنند زیرا یک کرم بی حسی موضعی 1 ساعت قبل از درمان اعمال می شود. ممکن است یک روز پس از انجام عمل ، قرمزی پوست ایجاد شود که به سرعت برطرف شود.

بعد از 3 تا 4 درمان که در فواصل ماهانه برنامه ریزی شده اند ، بهبودی کاملا را مشاهده خواهید کرد.بعد از 3 تا 4 درمان که در فواصل ماهانه برنامه ریزی شده اند ، پیشرفت چشمگیری در پوست مشاهده خواهید شد ، چه در اسکارهای آکنه و چه در خطوط ریز. کلاژن جدید تا 3 ماه پس از اتمام مراحل ، بازسازی می شود.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا