لیفت صورت جراحی است که می تواند به بهبود علائم پیری صورت و گردن کمک کند.

برای انجام لیفت صورت مطمئن یک جراح پلاستیک آموزش دیده و دارای مجوز لازم است. این امر به اطمینان از سطح خاصی از تخصص ، تحصیلات و گواهینامه کمک می کند.
مانند هر عمل جراحی ، خطرات احتمالی نیز باید وجود داشته باشد ، از جمله خطرات بیهوشی ، عفونت ، بی حسی ، اسکار ، لخته شدن خون ، عوارض قلبی و نتایج ضعیف. با پزشک خود درمورد خطرات و مزایای جراحی صحبت کنید تا آگاهانه درباره صحیح بودن این تصمیم تصمیم بگیرید.

زمان بهبودی به طور کلی ۲-۴ هفته طول می کشد.بعضی اوقات برای رسیدن به نتایج دلخواه خود بیش از یک لیفت صورت لازم است. پس از برطرف شدن تورم و کبودی ، می توانید نتایج کامل این روش را مشاهده کنید.مراقبت از پوست و حفظ یک سبک زندگی کلی سالم می تواند نتایج لیفت صورت را طولانی کند.


لیفت صورت چیست؟


با افزایش سن ، پوست و بافت ها به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. این منجر به افتادگی و چین و چروک می شود. لیفت صورت ، که به آن ریتیدکتومی نیز گفته می شود ، یک عمل جراحی است که باعث بلند شدن و سفت شدن این بافت های صورت می شود.

لیفت صورت می تواند برای از بین بردن پوست اضافی ، صاف شدن چین و چروک ها و سفت شدن بافت صورت باشد. شامل لیفت ابرو یا چشم نیست ، اگرچه ممکن است این کارها همزمان انجام شود.

جراحی صورت فقط در دو سوم پایین صورت و اغلب گردن متمرکز شده است. به دلایل مختلف افراد اصلاح صورت می کنند. یک دلیل معمول کمک به پنهان کردن علائم پیری است.

نامزدهای خوب برای لیفت صورت عبارتند از:

 • افرادی که شرایط پزشکی ندارند و می توانند در بهبود زخم یا بهبودی از جراحی اختلال ایجاد کنند
 • کسانی که از مواد سیگار نمی کشند و سو mis استفاده نمی کنند
 • کسانی که انتظارات واقع بینانه ای از آنچه جراحی به دنبال دارد ، دارند


هزینه جراحی صورت چقدر است؟


طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، متوسط ​​هزینه لیفت صورت ۷،۴۴۸ دلار در سال ۲۰۱۷ بوده است. این شامل هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی ، بیهوشی یا هزینه های مربوطه نمی شود ، بنابراین ممکن است هزینه نهایی بیشتر باشد.

هزینه فردی شما بسته به نتایج دلخواه ، تخصص جراح و موقعیت جغرافیایی شما متفاوت خواهد بود.

لیفت صورت چگونه کار می کند؟


در طی لیفت صورت ، جراح شما چربی و بافت زیر پوست را به حالت زیر تغییر می دهد:

 • به صاف کردن چین ها کمک می کند
 • از بین بردن پوست اضافی که باعث ایجاد “جغد” می شود
 • پوست صورت را بلند کرده و سفت می کند


روش جراحی صورت چگونه است؟


لیفت صورت بسته به نتایج دلخواه شما متفاوت است.به طور سنتی ، برشی در خط مو نزدیک شقیقه ایجاد می شود. این برش از جلوی گوش ، جلوی پایین و لاله گوش را شامل ، سپس به قسمت پایین پوست سر در پشت گوش ها برمی گردد.

چربی و پوست اضافی ممکن است از روی صورت برداشته یا توزیع شود. عضله و بافت همبند زیرین توزیع مجدد و سفت می شود. اگر حداقل افتادگی پوست وجود داشته باشد ، ممکن است لیفت صورت “مینی” انجام شود. این شامل برش های کوتاهتر است.

اگر قرار است لیفتینگ گردن نیز انجام شود ، پوست و چربی اضافی از بین می رود. پوست گردن سفت شده و به سمت بالا و عقب کشیده می شود. این کار اغلب از طریق برشی درست در زیر چانه انجام می شود.

برش ها اغلب بخیه های محلول یا چسب پوست دارند. در برخی موارد ممکن است لازم باشد برای برداشتن بخیه ها به جراح مراجعه کنید. برش ها به گونه ای ساخته می شوند که با خط مو و ساختار صورت شما مخلوط شوند.بعد از جراحی غالباً یک لوله تخلیه جراحی و همچنین باندپیچ صورت خواهید داشت.

https://cimaru.ir/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-5-%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae/

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟


هرگونه اقدام پزشکی از جمله لیفت صورت خطرات زیادی دارد. خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خطرات بیهوشی
 • خون ریزی
 • عفونت
 • حوادث قلبی
 • لخته شدن خون
 • درد یا زخم
 • ریزش مو در محل های برش
 • تورم طولانی مدت
 • مشکلات ترمیم زخم

چه انتظاراتی بعد از جراحی صورت وجود دارد


بعد از جراحی ، پزشک احتمالاً داروی مسکن را برای شما تجویز می کند. ممکن است همراه با تورم و کبودی مقداری درد یا ناراحتی داشته باشید یا نداشته باشید. این موارد طبیعی است.

پزشک شما در مورد زمان برداشتن هر نوع پانسمان یا تخلیه و زمان قرار ملاقات بعدی برای شما دستورالعمل هایی را ارائه می دهد.

هنگامی که تورم کاهش یافت ، می توانید تفاوت در شکل ظاهری خود را مشاهده کنید. تا آنجا که احساس پوستی شما طبیعی است ، این معمولاً چندین ماه طول می کشد.

به طور معمول ، حدود دو هفته قبل از شروع فعالیت طبیعی در روز ، به خود استراحت دهید. برای انجام فعالیت های سنگین تر ، مانند ورزش ، حدود چهار هفته صبر کنید. هرچند همه افراد متفاوت هستند ، بنابراین برای انجام فعالیت روزانه می توانید از پزشک خود بپرسید که می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید یا نه.

برای کمک به افزایش نتایج لیفت صورت ، روزانه صورت خود را مرطوب کنید ، از آن در برابر آفتاب محافظت کنید و به طور کلی یک سبک زندگی سالم داشته باشید.

نتایج لیفت صورت تضمین نشده است. شما ممکن است از یک عمل جراحی نتیجه دلخواه خود را نگیرید. گاهی اوقات جراحی بعدی لازم است.

با پزشک خود درمورد اینکه چه کاری می توانید برای اطمینان از لیفت صورت موفقیت آمیز انجام دهید و انتظارات منطقی از جراحی را داشته باشید ، صحبت کنید.

آماده شدن برای لیفت صورت


آماده شدن برای لیفت صورت شبیه به آمادگی برای جراحی از هر نوع دیگری است. قبل از جراحی ، پزشک شما درخواست کار خون یا ارزیابی پیش جراحی را می کند. آنها ممکن است از شما بخواهند که مصرف برخی از داروها را متوقف کنید یا دوز دارو را قبل از عمل تنظیم کنید.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد:
برای کاهش خطر خونریزی و کبودی استفاده از آسپرین ، مسکن های ضد التهاب و سایر مکمل های گیاهی را قطع کنید.
قبل از عمل ، محصولات خاصی را به صورت خود بمالید.
فرایند شما در یک مرکز جراحی یا بیمارستان انجام شود ، شما به شخصی احتیاج دارید که شما را به این عمل جراحی برساند و از آنجا خارج کند زیرا احتمالاً تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت. بهتر است پس از جراحی ترتیب دهید کسی یک یا دو شب با شما بماند.

Comments are closed.