کاشت مو چیست؟ آیا کاشت مو یک روش دائمی برای رشد مو است؟

وقتی به “کاشت مو” فکر می کنید ، ممکن است موهای جذاب و قابل توجه سالهای گذشته خود را تصور کنید. اما کاشت مو ، خصوصاً در دهه گذشته ، مسیری طولانی را طی کرده است.

کاشت مو – که بعضاً ترمیم مو نامیده می شود – روشی سرپایی است که با استفاده از فن آوری میکرو پیوند ، فولیکول های موی خود را به سایر قسمت های پوست سر شما که در حال نازک شدن است ، اهدا می کند.

نتایج کاشت مو به طور واضح طولانی مدت است و دائمی در نظر گرفته می شود. این روش همچنین زمانبر است و شامل یک روند بهبودی است. به همین دلایل ، افرادی که قبلاً نازک شدن موی سر خود را تجربه کرده اند ، کاندیداهای معمول کاشت مو هستند.

این مقاله به شما کمک می کند نتایج کاشت مو ، انتظارات و انواع روش ها را بدانید.

آیا دائمی است؟
بعد از پیوند فولیکول های مو در مناطقی که موهای شما کم می شود ، مدتی طول می کشد تا پوست شما بهبود یابد. در حقیقت ، ریزش بعضی از موهای شما در سه ماه اول پس از عمل طبیعی است.

بهبودی ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. اما پس از تکمیل روند بهبود ، فولیکول های پیوندی شروع به رشد مو می کنند که لکه های طاس پوست سر شما را پر می کند. این موهایی است که با افزایش سن به رشد طبیعی خود ادامه می دهد.

حرکت فولیکول های مو دائمی است. هیچ راهی برای بازگشت آنها به موقعیت قبلی خود وجود ندارد. اما مانند بقیه فولیکول های موی شما ، پیوندهای کاشته شده نیز طول عمر دارند. در برخی از مواقع ، ممکن است به تدریج مانند گذشته تولید مو را متوقف کنند.

آیا ممکن است شما به روش دیگری احتیاج داشته باشید؟
ممکن است اولین روش کاشت مو آخرین کار شما نباشد.

برخی از داوطلبان وجود دارند كه توسط پزشك به آنها گفته می شود كه برای دستیابی به نتایجی كه می خواهند به چندین جلسه جراحی پیوند نیاز دارند.

سایر نامزدها پس از بهبودی اولین ترمیم مو از نتایج راضی هستند و بعدا تصمیم می گیرند که سعی کنند لکه های اضافی نازک روی سر خود را پر کنند.

https://cimaru.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d9%88-%d8%b9/

انواع رویه ها
دو روش “مدرن” کاشت مو وجود دارد که در حال حاضر انجام می شود.

روش پیوند واحد فولیکولار (FUT) نواری از فولیکول های موی خود را که از پوست سر شما در پشت سر گرفته شده است ، به نواحی از موهای شما رقیق و طاس می کند.

استخراج واحد فولیکولار (FEU) از سوراخ های کوچک برای پیوند فولیکول ها از سراسر سر به مناطقی که موهای شما کم پشت یا کچل است استفاده می کند.

هر دو نوع روش کاشت مو دائمی در نظر گرفته می شود.

ظاهر
با انجام مراحل کاشت مو ، مدتی طول می کشد تا بتوانید نتایج را ببینید. با شروع بهبود بخشهای کاشته شده از مو ، ممکن است مشاهده کنید که طی چند ماه اول حتی بیشتر موهای خود را از دست داده اید. ارائه دهنده خدمات شما باید به شما اطمینان دهد که این طبیعی است و انتظار می رود.

هنگامی که کاشت موی شما به طور کامل بهبود یافت ، فولیکول های موی خود را شروع به ظاهر می کنید. موها رشد کرده و در نهایت همان بافت و طول بقیه موهای شما خواهند بود. ترمیم مو که توسط میکرو گرافت انجام می شود ، مطابق با سلیقه شما قابل برش ، حالت دادن و رنگ آمیزی است.

مدت زمان انتظار
کاشت مو شما باید در طولانی مدت بلند شود. این احتمال وجود دارد که با افزایش سن ، فولیکول های مو نازک شوند ، اما به احتمال زیاد تا پایان عمر شما حداقل مقداری مو تولید می کنند.

اگر نازک شدن موهای شما ادامه یابد ، خط مو مطابق با الگوی قبلی ریزش طبیعی شما عقب نمی رود. ارائه دهنده شما باید طرحی را با شما به طور کامل در میان بگذارد تا اطمینان حاصل کند که در سالهای آینده پس از کاشت مو ، موهای شما تکه تکه و غیر طبیعی به نظر نمی رسد.

چه موقع با یک دکتر صحبت کنیم
اگر اطلاعات کافی در در مورد ریزش مو یا کاشت مو ندارید ، باید با پزشک خود صحبت کنید. شرایط پزشکی و داروهایی وجود دارد که می تواند به عنوان یک عارضه جانبی باعث ریزش مو شود. ممکن است لازم باشد قبل از اینکه کاندیدای کاشت مو شناخته شوید ، عوامل بیرونی را رد کنید.

هیچ پروسه تأیید صحیحی برای پزشکان دامپزشکی که مایل به کاشت مو هستند وجود ندارد. به همین دلیل لازم است که تکالیف خود را انجام دهید زیرا در نظر می گیرید از کدام پزشک برای این روش استفاده کنید.

به دنبال یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی باشید که در کاشت مو تخصص داشته باشد. این ممکن است شامل متخصصان پوست ، جراحان زیبایی و جراحان پلاستیک باشد. قبل از رزرو وقت خود چندین مجموعه عکس قبل و بعد را بخواهید و در مورد روش و روند کاشت مو با یک ارائه دهنده بالقوه صحبت کنید.

نتیجه
کاشت مو یک گزینه درمانی برای کسانی است که موهای آنها به وضوح کم پشت شده اند. نتایج کاشت مو دائمی قلمداد می شود زیرا نمی توانید آنها را خنثی کنید.

با این حال ، این بدان معنا نیست که نوع ترمیم مو پس از بهبودی ، روشی است که برای بقیه عمر شما به نظر می رسد.

یافتن یک ارائه دهنده باتجربه که از نحوه ایجاد طرح کاشت مو با ظاهری طبیعی و پایدار مطلع باشد ، برای رضایت از نتایج شما ضروری است.

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا