لیفت نخ چیست ؟ آیا لیفت نخ در روش جوان سازی پوست موثر است

لیفت نخ چیست :

لیفت نخ یکی از روش­ های تقریبا جدید در زمینه پزشکی و زیبایی برای معالجه و مداوای پوست های شل شده و افتادگی در پوست است. این روش که نسبت به روش قدیمی لیفت کردن یعنی جراحی بسیار کم خطرتر است، در حال حاضر به یکی از روش های محبوب زیبایی ­سازی تبدیل شده و افراد بسیاری در اطراف جهان به این عمل بی خطر روی می آورند .

البته باید توجه داشته باشید که همان طور که جراحی لیفت تاثیرات زیاد و قابل توجهی دارد اما این روش همین ریسک بالا و خطرات زیادی دارد در مقابل لیفت نخ عوارض قابل بیانی ندارد ولی در عوض باید دقت کنید که این روش یکی از روش های درمانی به حساب می آید و تغییر زیاد یا عمده ای ایجاد نمی کند.

روش لیفت با نخ را می توان علاوه بر صورت در سایر اعضای بدن از جمله گردن نیز به کار برد. به طور کلی موارد استفاده از این روش به شرح زیر می­باشد.

موارد استفاده از لیفت نخ :

1 – صورت شامل درمان افتادگی ابروها و فک ، خطوط و افتادگی در پیشانی ، شل شدن گونه ها و خطوط اطراف دهان ، زیر چشم ها و غیره

2- سایر اعضای بدن از جمله گردن ، دست ، سینه ، بازو ، شکم و باسن

https://cimaru.ir/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-5-%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae/

لیفت لب با نخ| تقویت لب با لیفت لب با نخ در مقابل تزریق ژل لب

دلایل استفاده از این روش :

1 – دلیل اول این است که روش جوان سازی با لیفت نخ باعث سفت، قرص و محکم کردن پوست می شود.

لیفت کردن با نخ بسیار با جراحی لیفت متفاوت است. این روش نیازی به بیهوشی بیمار و یا ایجاد برش در پوست ندارد. در این روش با وارد کردن نخ های جذب شونده افتادگی صورت را جمع و محکم می کند به صورتی که بعد از اتمام لیفت اثری از خطوط و افتادگی های سابق پوست نیست.

( به طور معمول از نخ های جذب شونده استفاده می شود اما گاهی نیز از مدل نیمه جذب شونده یا در موارد استثنایی از نخ غیر قابل جذب استفاده می­ شود.)

این روش کم خطرتر است اما همان طور که قبلا اشاره کردیم تاثیر کمتری نسبت جراحی دارد و همین طور دوام آن کمتر است به طوری که تاثیر لیفت نخ بین یک و دو سال دوام دارد .

2 – لیفت نخ صورت را مجبور به ساخت کلاژن می کند در نتیجه اثرات پیری را به تاخیر می اندازد.

با افزایش سن فرد، کلاژن موجود در صورت کم و کم تر می شود به طوری که با رسیدن به سن پیری کلاژن خیلی کمی در پوست صورت تولید می شود که باعث ایجاد خطوط و افتادگی پوست می شود. با ورود نخ جذب شونده به صورت، پوست تحریک شده و شروع به بازسازی می کند که این اتفاق منجر به ساخت بیشتر کلاژن و در نتیجه جوان تر شدن پوست می شود .

برای کسانی که نگران نتایج لیفت نخ هستند باید بدانید که زخم های ایجاد شده در این روش بسیار کوچک و تقریبا محو هستند و همین نخ ها به دلیل نازک بودن بعد از ورود به پوست متقاضی قابل دیدن نیستند و فرد مورد نظر حتی نمی تواند این نخ ها را حس کند .

نکات مثبت در استفاده از لیفت با نخ برای جوان سازی پوست :

1 – کم خطر بودن این روش : با توجه به سوابق پزشکی موجود از افرادی که این روش را انتخاب کرده اند، می توان به بی خطر یا کم خطر بودن این روش پی برد.

2 – نتیجه فوری و طبیعی : بعد از ریکاوری ناشی از لیفت نخ، تغییرات عمده یا زیادی ایجاد نمی شود ، در این روش تغییرات جزئی و طبیعی هستند و نمی توان به طور آشکار متوجه شد که در کدام قسمت از چهره از نخ استفاده شده است .

3 – درمان سریع : بعد از استفاده از این روش حداکثر تا پنج روز بعد هر نوع زخم یا کبودی برطرف می شود و حتی در این مدت کوتاه نیز فرد مورد نظر می تواند به زندگی روزانه خود بپردازد. تنها محدودیت در این زمان انجام فعالیت های شدید بدنی مثل ورزش یا استفاده از یخ روی صورت است .

نکات منفی در استفاده از روش لیفت نخ :

1 – به عنوان یکی از نکات مثبت طبیعی بودن و تغییرات کم را نام بردیم اما در مواردی که فرد مورد نظر تصمیم به ایجاد تغییر زیاد و عمده در چهره خود دارد این خود یکی از نکات منفی محاسبه می شود. این روش فقط برای افرادی مناسب است که تغییر کمی لازم دارند.

2 – داشتن محدودیت سنی : این روش فقط برای افراد بین بیست تا پنجاه سال مناسب است و افراد پیرتر با این روش نمی توانند به نتیجه دلخواه خود برسند .

3 – در زمان انجام لیفت نخ از داروی بی حسی استفاده می شود اما در هر حال کمی درد را احساس خواهید کرد. هر چند بسیار جزیی و تقریبا محو می باشد .

هزینه های لازم برای انجام لیفت با نخ :

هزینه ها با توجه به کلینیک و پزشکی که انتخاب می کنید و همین طور جنس نخ مورد استفاده متفاوت است. اما به طور کلی هزینه ها بین دو تا سه میلیون تومان می باشد .

لیفت کردن با نخ چقدر دوام دارد :

لیفت نخ معمولی که برای متقاضیان استفاده می شود موقت است و بین یک تا دو سال دوام دارد.

البته نوع دائم آن نیز وجود دارد اما بسیار پر خطرتر و ریسک پذیرتر است و جز در موارد استثنایی از آن استفاده نمی شود .

دلیل موقت بودن این روش، تخریب و از بین رفتن دائم کلاژن پوست است. همان طور که بیان کردیم با افزایش سن کلاژن موجود در پوست کاهش می یابد. با استفاده از لیفت برای مدتی پوست تحریک شده و کلاژن بیشتری تولید می کند اما با گذشت زمان و جذب کامل نخ ها در پوست کم کم پوست قابلیت درمان و کلاژن سازی اش را از دست می دهد و فرد نیاز دارد تا لیفت نخ را دوباره انجام دهد .

برای کسانی که حاضر به پذیرش ریسک های بالا هستند و خواهان تغییر زیاد و مداوم هستند می توانند از جراحی لیفت استفاده کنند که حتی تا ده سال نیز دوام دارد .

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا