بوتاکس مو چیست؟ آیا به رشد مو کمک می کند؟

مقدمه بر بوتاکس مو

بوتاکس مو در واقع مو را صاف می کند.قتی به چین و چروک فکر می کنید ، ممکن است به آنابوتولین توتوکسین A (بوتاکس) فکر کنید ، یک داروی تجویزی رایج است که برخی افراد برای صاف کردن چین و چروک از آن استفاده می کنند. اما در مورد بوتاکس برای موهایتان چطور؟

موهای روی سر شما ، مانند پوست شما ، تمامیت و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. محصولات جدید مو  به عنوان بوتاکس مو به بازار عرضه می شوند  زیرا قرار است موها را پر پشت وصاف کنند و موهای زائد را کاهش دهند.

آیا بوتاکس مو حاوی بوتاکس است؟

صاف کردن مو با بوتاکس در واقع حاوی عنصر سم بوتولینوم نیست ، که ماده اصلی بوتاکس است. در عوض ، این یک اسم است که براساس نحوه عملکرد محصول ساخته شده است. درست مانند بوتاکس با شل کردن عضلات و صاف کردن پوست کار می کند ، بوتاکس مو  با پر کردن فیبرهای جداگانه مو کار می کند تا به پر پشت شدن مو  و صاف شدن آن کمک کند.

این روش چگونه کار می کند؟

این روش در واقع یک درمان با تهویه عمیق است که الیاف مو را با فیلر مانند کراتین می پوشاند. این درمان در هر قسمت از موهای شکسته یا نازک موجود در هر رشته پر شده است تا موها پر و براق تر به نظر برسند.

این مواد بسته به محصول متفاوت هستند.معمولا در صاف کردن مو با بوتاکس از ماده ای به نام Intra-Cylane برای پر کردن رشته های مو با الیاف نرم و انعطاف پذیر استفاده می کند. این کمک می کند تا ظاهر موهای صاف و نرم تری ایجاد شود. یکی دیگر از محصولات محبوب ، Majestic Hair Botox ، ادعا می کند یک ترکیب اختراع شده زیر استفاده می کند:

  • روغن خاویار
  • پپتید BONT-L
  • ویتامین B-5
  • ویتامین های E
  • کمپلکس کلاژن ، که بخشی از درمان “بوتاکس” را تشکیل می دهد

چه کسی می تواند از بوتاکس مو استفاده کند؟

در صورت داشتن موارد زیر می توانید از مو بوتاکس استفاده کنید:

  • موهای بسیار ریز ، فاقد حجم و درخشش
  • موی آسیب دیده
  • موهای سرخدار
  • موهایی که می خواهید صاف کنید
  • به طور کلی ، مو بوتاکس برای هر نوع مو امن است.

در زمان انجام این فرایند چه اتفاقی می افتد؟

بوتاکس مو برای موهای شما از هر نوع تزریق دیگر برای مو موثر تراست. بوتاکس مو یک عامل تهویه کننده است که به طور مستقیم بر روی موهای شما اعمال می شود. شما می توانید برای انجام معالجه به کلینک خدمات پوست و مو مراجعه کنید.

درمان با شامپو برای باز کردن کوتیکول های مو و آماده سازی رشته ها برای تهویه شروع می شود. سپس ب صاف کردن مو با بوتاکس با ماساژ دادن محصول روی ریشه تا نوک ، روی رشته ها اعمال می شود. این درمان برای مدت زمانی معمولاً بین 20 تا 90 دقیقه روی موهای مرطوب باقی می ماند.

ممکن است برخی از سبک ها قبل از خشک کردن و صاف کردن موهای خود با یک آهن صاف ، شستشوی محصول را انتخاب کنند. سایر سبک ها ممکن است این محصول را روی موهای شما بگذرانند در حالی که موهای شما را خشک و صاف می کنند تا به محصول کمک کند تا بیشتر در رشته های مو شما نفوذ کند.

نتایج درمان صاف کردن مو با بوتاکس  را بلافاصله بعد از خشک شدن موهای خود مشاهده خواهید کرد.

بوتاکس مو

قیمت بوتاکس مو چقدر است؟

هزینه درمان صاف کردن مو با بوتاکس متفاوت ایت ، بسته به اینکه آیا مواد مورد استفاده را در منزل خود خریداری کرده اید  یا توسط کلینیک خریداری شده متفاوت است. قیمت ها همچنین بر حسب موقعیت جغرافیایی متفاوت است.

بوتاکس مو چقدر موثر است؟

صاف کردن مو با بوتاکس در حال حاضر یک روند محبوب است و نسخه های خانگی زیادی وجود دارد که ادعا می کنند این روش بسیار موثر  است.سخت  است بدانید که این محصولات چقدر خوب کار می کنند یا اینکه این مواد با کیفیت بالا هستند یا خیر.

بهترین راحل  برای به دست آوردن نتایج خوب ، مراجعه به یک کلینیک خدمات زیبای معتبر است متخصصین مو می توانند محصولات خود را از فروشندگان معتبر خریداری کنند ، بنابراین آنها می دانند که بهترین محصولات را از فروشندگان معتبر دریافت می کنند.

اثرات صاف کردن مو با بوتاکس و تا 4 ماه به طول می انجامد ، اگرچه مدت زمان دقیق در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. توصیه می شود برای حفظ نتایج از شامپوی کم سولفات یا سولفات عاری از سولفات استفاده کنید.

آیا این روش درمانی مو ایمن است؟

این محصول برای استفاده بی خطر در نظر گرفته شده است ، اگرچه مانند هر روش درمانی مو ، خطر تحریک پوست یا یک واکنش آلرژیک وجود دارد. برای کاهش خطر و عوارض جانبی ، این درمان نباید با پوست شما در تماس باشد.

بوتاکس مو در مقابل کراتین

درمان کراتین نوعی درمان شیمیایی است که اغلب حاوی فرمالدئید هستند. فرمالدئید برای “قفل” یا “یخ زدن” رشته های مو به حالت مستقیم استفاده می شود تا به صاف نگه داشتن آنها کمک کند. اگرچه فرمالدئید مورد استفاده در این درمانها باعث نگرانی زیادی شده است زیرا فرمالدئید یک ماده سرطان زا است ، اما نتایج طولانی مدت را به همراه دارد.

درمان موها با کراتین معمولاً کمی ارزان تر از صاف کردن مو با بوتاکس است. قیمت آنها بین 70 تا 100 دلار است ، اما ممکن است در یک سالن به بالای 150 دلار یا بیشتر برسد.

از طرف دیگر صاف کردن مو با بوتاکس  فقط یک روش تهویه مطبوع است و از واکنش های شیمیایی برای کار استفاده نمی کند. درمان بوتاکس مو حاوی هیچ فرمالدئید نیست.

نتیجه

اگر به دنبال راه حلی برای صاف کردن موهای خود و پر رنگ تر و براق تر شدن هستید ،  صاف کردن مو با بوتاکس می تواند بسیار موثر باشد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا