لایه برداری پوست با لیزر چیست؟( مزایا و خطرات آن)

لایه برداری پوست با لیزر ، لایه پوست را با لایه بالای پوست را با دقت از بین می برد. سلولهای جدید پوستی که در طول بهبودی شکل می گیرند ، به پوست ظاهری سفت تر و جوان تر می دهند. این روش به تنهایی یا با سایر جراحی های زیبایی روی صورت قابل انجام است.اگر پیری ، آکنه یا بودن در آفتاب صورت شما را با لکه ها ، زخم ها ، چین و چروک یا خطوط پوشانده است، لایه برداری پوست با لیزر ممکن است به پوست شما را جوان تر و سالم تر کند.

آماده سازی برای لایه برداری پوست با لیزر


با مشورت با جراح پلاستیک یا متخصص پوست متوجه خواهید شد کخ کاندیدای خوبی هستید یا خیر.

در صورت ابتلا به زخم یا تاول های تب در اطراف دهان خود به پزشک خود بگویید. تجدید سطح پوست با لیزر می تواند باعثجوانسازی پوست در افراد در معرض پیری شود.

اگر تصمیم گرفتید که لایه برداری پوست را با لیزر انجام دهید، پزشک از شما می خواهد که هیچ دارویی یا مکمل – مانند آسپرین ، ایبوپروفن یا ویتامین E – مصرف نکنید که می تواند حتی 10 روز قبل از عمل در لخته شدن خون تأثیر بگذارد.

اگر سیگار می کشید ، باید دو هفته قبل و بعد از عمل دیگر سیگار کشیدن را متوقف کنید. سیگار کشیدن می تواند بهبودی را طولانی تر کند.

اگر مستعد ابتلا به لک های سرما یا تاول های تب هستید ، ممکن است پزشک از قبل داروی آنتی بیوتیکی را برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی و همچنین یک داروی ضد ویروس تجویز کند.

در طی و بعد از عمل چه انتظاری دارید


عمل جراحی با لیزر توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست انجام می شود. این یک عمل سرپایی است ، به این معنی که به ماندن در بیمارستان ندارید.

پزشک ممکن است چین و چروک اطراف چشم ، دهان یا پیشانی شما را بصورت جداگانه درمان کند یا تمام صورت شما را معالجه کند. در مناطق کوچک ، پزشک مناطقی را برای درمان با بی حسی موضعی بی حس می کند و ممکن است شما را آرام کند. در صورت درمان تمام صورت ممکن است به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشید.

درمان فقط قسمت هایی از صورت حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. درمان کامل صورت تا دو ساعت طول می کشد.

پس از عمل لیزر ، پزشک مناطق تحت درمان را باند پیچ می کند. بعد از 24 ساعت ، شما باید چهار تا پنج بار در روز مناطق معالجه شده را تمیز کرده و سپس پماد مانند ژله را اعمال کنید تا از ایجاد زخم جلوگیری شود.

تورم بعد از تجدید مجدد سطح پوست با لیزر طبیعی است. پزشک شما برای مدیریت تورم در اطراف چشم شما ممکن است استروئید تجویز کند. خوابیدن روی بالش اضافی در شب نیز می تواند تورم را کاهش دهد.

ممکن است بعد از عمل 12 تا 72 ساعت احساس خارش یا سوزش کنید. پنج تا هفت روز پس از تجدید مجدد لیزر ، پوست شما خشک و لایه برداری می شود.

بسته به مشکلی که درمان شده است ، بهبودی معمولاً 10 تا 21 روز طول می کشد. به محض بهبودی پوست ، می توانید از آرایش بدون روغن استفاده کنید تا قرمزی به حداقل برسد ، که معمولاً طی دو تا سه ماه از بین می رود.

همچنین احتمالاً متوجه خواهید شد که پوست شما بعد از عمل مدتی سبک تر است. بسیار مهم است که از یک ضد آفتاب “طیف گسترده” استفاده کنید ، که اشعه ماوراء بنفش B و ماوراء بنفش A را به نمایش محدود می کند تا از پوست خود در این مدت محافظت کنید. هنگام انتخاب ضد آفتاب ، به دنبال مواردی باشید که مخصوص استفاده در صورت با 7٪ (یا بالاتر) اکسید روی و یک عامل محافظت در برابر آفتاب (SPF) 30 یا بالاتر تهیه شده باشد. زمان خود را در آفتاب محدود کنید ، خصوصاً بین ساعات 10 صبح تا 2 بعد از ظهر ، و از لباسهای محافظتی مانند پیراهن آستین بلند ، شلوار و یک کلاه پشمی استفاده کنید. از نور آفتاب خود هر دو ساعت در بیرون بودن استفاده کنید ، و اگر بیشتر عرق می کنید و شنا می کنید.

همچنین مهم است که پوست جدید خود را به خوبی مرطوب کنید. اگر از محصولات رتین A یا اسید گلیکولیک اسید استفاده می کنید ، باید بعد از گذشت حدود شش هفته یا وقتی پزشک می گوید شما می توانید دوباره از آنها استفاده کنید.

مزایا و خطرات لایه برداری پوست با لیزر


اگرچه لایه برداری پوست با لیزر نمی تواند پوست کاملی ایجاد کند ، اما می تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. خطرات احتمالی رویه شامل موارد زیر است:

  • سوختگی یا سایر صدمات ناشی از گرمای لیزر است
  • زخم
  • تغییر در رنگدانه های پوست از جمله مناطقی از پوست تیره یا روشن تر است
  • فعال شدن مجرای تبخال تبخال
  • عفونت باکتریایی
  • هزینه بازسازی پوست با لیزر

طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، متوسط ​​هزینه برای لایه برداری پوست با لیزر در سال 2018 حدود 2،071 دلار بود. با این حال ، بسته به مکانی که انجام می شود ، هزینه ها بسیار متفاوت است.

از آنجا که لایه برداری پوست با لیزر یک روش آرایشی محسوب می شود ، بیشتر شرکت های بیمه پزشکی آن را پوشش نمی دهند. اگر از این روش برای اصلاح زخمها یا از بین بردن رشدهای سرطانی بر روی پوست خود را بهره بگیرید ، ممکن است یک استثنا وجود داشته باشد.

قبل ازلایه برداری پوست با لیزر با با پزشک صحبت کنید تا که هزینه ها را بدانید

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا