نانو فت چیست ؟دانستی های لازم در مورد نانو چربی و زیبا سازی

نانو فت چیست :

در گذشته در مورد روشی به نام تزریق چربی توضیح دادیم. در این روش با گرفتن بخشی از چربی بدن خود فرد متقاضی و تزریق آن به محل دلخواه باعث زیباتر و جوان­تر شدن پوست متقاضی می شود. اخیرا این روش پیشرفت زیادی کرده است. آخرین و کم خطر ترین نوع تزریق چربی روش نانو فت ( nano fat ) است. تفاوت اصلی این روش با روش تزریق چربی در گذشته این است که در روش های قدیمی در واقع خود چربی را بعد از استخراج به طور مستقیم به محل در خواست شده تزریق می کنند اما در روش جدید بعد از گرفتن چربی از بدن ابتدا اضافات آن را گرفته و مطمئن می شوند که چربی پر از سلول های بنیادی باشد. این سلول ها با تکثیر و زیاد شدن باعث زیاد و سریع شدن اثر کار زیباسازی و جوان­سازی می شوند. پس در این روش پزشک چربی را خالص می کند به طوری که حاوی زیادی سلول بنیادی باشد و بعد آن را به محل درخواست شده توسط متقاضی تزریق می کند. به این روش نانو فت ( نانو چربی ) می گویند. هر چند که حتی در روش های قدیمی تزریق چربی ریسک خطر و عوارض کم بوده با پیشرفت علم و در روش جدید یعنی nano fat این خطرات حتی کمتر نیز شده است.

نانو چربی در چه جاهایی استفاده می شود :

از تمام روش های تزریق چربی از جمله نانو چربی می توان برای موارد درمانی و زیبا سازی استفاده کرد.

اگر به مرور زمان و به علت پیری صورت و بدن دچار خشکی یا لاغری شوند و یا به علت حادثه ای صورت دچار زخم یا ناهمواری شود با استفاده از نانو فت می توان آن را بهبود داد .

این روش برای ترمیم هر نوع صدمه و آسیب به پوست استفاده می شود. آسیب هایی مثل سیاه و کبود شدن پوست یا از بین بردن لکه های مختلف مثل جای آکنه و جوش و یا حتی زخم ها را می توان به این روش ترمیم کرد .

https://cimaru.ir/what-is-fat-injection-everything-about-fat-injections/

نکات مثبت در استفاده از نانو چربی :

1 – اولین و مهم ترین مزیت در روش تزریق نانو فت عدم احتمال وقوع آلرژی در متقاضی است. همان طور که قبلا اشاره کردیم در این روش چربی از بدن خود شخص استخراج می شود پس کاملا با بدن هماهنگی و سازگاری دارد و باعث ایجاد آلرژی نمی شود .

2 – بعد از گذشت چند هفته در صورتی که متقاضی از نتیجه کاملا راضی نباشد و  تصمیم به تزریق مجدد و تغییر دوباره چهره شود به سادگی می تواند این کار را انجام دهد و هیچ مانعی برای تزریق دوباره چربی وجود ندارد .

3 – اگر متقاضی بخواهد می تواند در طی چند جلسه چربی را به روش نانو فت تزریق کند تا با تغییرات کوچک در طی زمان بهترین نتیجه را بگیرد اما اگر تصمیم به صرفه جویی در وقت و هزینه دارد به سادگی می تواند از پزشک خود بخواهد تا کار را طی یک جلسه به انجام برساند .

4 – این روش بسیار بی خطر و مطمئن است و متقاضی دلیلی برای نگرانی ندارد .

5 – برای تزریق چربی به طور معمول از بی حسی استفاده می شود و فقط در صورتی که متقاضی درخواست انجام عمل زیبایی دیگری را به طور همزمان داشته باشد شاید از بیهوشی استفاده شود .

6 – روش تزریق نانو فت را همه افراد می توانند استفاده کنند به جز کسانی که چربی کافی ندارند.

7 – اثر این روش تزریق چربی تا زمان زیادی با فرد متقاضی همراه خواهد بود. در برخی موارد حتی تا سه سال نیز نتیجه باقی مانده است .

8 – دوران نقاهت و استراحت در این روش فقط بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت و بعد از آن فرد به سادگی و بدون هیچ مانعی می تواند به زندگی سابق خود برگردد

https://cimaru.ir/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%86%d8%b1%d8%a8/

عوارض و ریسک های انجام عمل نانو چربی :

1 – تنها خطر بزرگ احتمالی تزریق نانو فت، عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت است که به سادگی با انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک ماهر، با تجربه و مسئولیت پذیر می توان از آن اجتناب کرد .

2 – جای تزریق یا گرفتن چربی زخم کوچک و یا تورم و کبودی کمی خواهد داشت که با استراحت و در طی چند روز از بین می رود.

به طور کلی این روش هیچ خطر جدی به دنبال ندارد و تنها نکاتی که متقاضیان انجام این روش باید به یاد داشته باشند انتخاب درست کلینیک و پزشک و همین طور انجام فعالیت های مراقبتی قبل و بعد از عمل نانو فت است .

نکات مهمی که برای مراقبت از پوست، قبل و بعد از تزریق نانو فت باید به یاد داشت :

1 – همان طور که قبلا گفتیم اولین مورد انتخاب پزشک ماهر و معتبر و کلینیک مناسب است تا دچار مشکل نشوید .

2 –  از ورزش، فعالیت و کارهای سنگین که باعث جا به جا شدن چربی و از بین رفتن نتیجه می شود به مدت یک ماه به طور جدی خودداری کنید .

3 – اتاق بخار، سونا و سایر فعالیت های مشابه را تا یک ماه عقب انداخته تا به نتیجه تزریق نانو فت آسیب نرسد.

4 – از حدود دو هفته قبل تا بعد بهبودی کامل و مشاهده نتیجه از استعمال دود و دخانیات پرهیز کنید .

5 – به یاد داشته باشید این روش برای افراد به شدت لاغر یا خیلی عضلانی که فاقد چربی کافی هستند مناسب نیست .

6 – یکی از نکات مهمی که باید به خاطر داشته باشید صبور بودن است. مشاهده نتیجه کامل تزریق چربی به روش نانو فت بین سه تا شش ماه زمان لازم دارد و در این مدت فرد باید صبور باشد و به توصیه های پزشک خود عمل کند .

هزینه های لازم برای تزریق چربی به روش نانو :

با توجه به این اینکه تزریق را در چه کلینیک و توسط چه پزشکی انجام می دهید مقدار هزینه متفاوت است. از دیگر شرایطی که در کم یا زیاد شدن هزینه های تزریق چربی به این روش تاثیر دارند می توان به تعداد دفعات تزریق ( چند جلسه به مطب پزشک خود مراجعه می کنید ) نام برد. برای اطلاع دقیق از قیمت تزریق نانو فت بهتر است با کلینیک تماس حاصل فرمایید .

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا