مزوتراپی PRP چیست؟

مزوتراپی  PRP چیست؟


مزوتراپی PRP جدیدترین شکل مزوتراپی است که در آن از خون خود شخص جهت جوانسازی پوست شخص استفاده می شودو سلولهای بنیادی و فاکتورهای رشد تزریق می شوند.  مزوتراپی PRP به دلیل  اینکه نوع کلاسیک مزوتراپی در نتایج کوتاه مدت محدود بود و به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز داشت، مزوتراپی PRP ایجاد شد.مزوتراپی PRP از بسیاری جهات با روش کلاسیک متفاوت است. این روش بطور مستقل یا ترکیبی پس از یک عمل لیزر است که قطرات پلاسما بر روی پوست فرد با تزریق (بدون سوزن) اعمال می شود. سلولهای بنیادی و فاکتورهای رشد مستقیماً در آسیبهای میکروسکوپی انجام شده توسط لیزر نفوذ می کنند و نتایج را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

کدام قسمت های بدن با مزوتراپی PRP قابل درمان است؟


گردن ، دکلته و مشت را می توان با صورت شخصی درمان کرد.

PRP مزوتراپی چگونه کار می کند؟ماهیت مزوتراپی PRP فعال سازی یک واکنش زنجیره ای به منظور ایجاد کلاژن و تقویت متابولیسم است. سلولهای بنیادی نوع اصلی سلول است که از آن سلولهای بدن دیگر ساخته شده و می توانند به هر نوع سلول دیگر تبدیل شوند. مزوتراپی PRP به طور قابل توجهی تولید کلاژن جدید را تحریک می کند و سوخت و ساز بدن را به دلیل سلولهای بنیادی تقویت می کند. PRP به دنبال جوانسازی و بازسازی شدید است.  با PRP پوست شما از تمام آسیب های قبلی بهبود می یابد و ضخیم تر ، سفت تر می شود. در صورت تزریق مزوتراپی PRP به صورت سطحی پوست را جوان می کند و اگر به لایه های عمیق تر تزریق شود ، حجم از دست رفته را بازیابی می کند. مزوتراپی معمولی  برای از دست دادن حجم کمتر مناسب است در حالی که برای موارد بزرگتر از روش درمانی PRP استفاده می شود. اگرچه برای این منظور در نظر گرفته نشده است ، اما اکثر مشتری ها اظهار داشتند که پس از مزوتراپی PRP جای زخم آنها ناپدید شده و منافذ و رنگدانه ها در حجم کاهش یافته اند . به دلیل خاصیت جوانسازی قوی پوست شما شاداب تر به نظر می رسد و آن درخشش قبلی را بازیابی می کند.

از مزوتراپی PRP چه انتظاری می توان داشت؟

 

 • ·            بهترین روش جوان سازی برای ناحیه اطراف چشم فرد است
 • ·          از بین بردن صورت خسته و بی جان صورت
 • ·          جوانسازی پوست و تقویت کننده پوست قوی
 • ·          پوست براق ، ضخیم تر و مقاومت بیشتری دارد
 • ·             کاهش چین و چروک های بینی کوچکتر تا متوسط ، چروک های اطراف چشم و گردن
 • ·           کاهش رنگدانه در اطراف چشم
 • ·         از بین بردن جای زخم های پوستی کوچکتر تا متوسط
 • ·           بهبود رطوبت پوست
 • تصحیح حجم با از دست دادن حجم کوچکتر تا متوسط

چند درمان مورد نیاز است؟


تعداد درمان ها به شرایط پوست و منطقه مورد نظر بستگی دارد. در افراد جوان معمولاً فقط 1 درمان کافی است. اگر پوست به شدت آسیب دیده باشد یا تغییرات به شدت برجسته شوند 2-3 درمان لازم است. فاصله بین درمانها باید 30 روز یا بیشتر باشد.
چه موقع نمایش اثرات اولیه شروع می شود؟

معمولاً 1-2 ماه برای نتایج اولیه لازم است زیرا به زمان مشخصی نیاز است. این درمان واکنش زنجیره ای آبشار از تولید کلاژن را آغاز می کند و به آن زمان نیاز دارد تا قابل مشاهده شود. هرچه زمان حرکت بر روی واکنش آغاز شده قوی تر باشد و نتایج قابل مشاهده تر باشد. واکنش را نمی توان سرعت بخشید.

به چه کسانی مزوتراپی PRP توصیه می شود؟

 • ·             به افراد بین 30 تا 50 سال
 • جوانهای که آفتاب بیشتری را متحمل شده اند
 • ·            برای کسانی که مایل به حذف چهره خسته و بی جان هستند
 • ·          برای کاهش چین و چروک های کوچکتر و متوسط در اطراف چشم
 • ·            برای کاهش رنگدانه در اطراف چشم
 • ·           به افرادی که می خواهند یک پیشگیری از پیری کارآمد داشته باشند
 • ·           برای جوانسازی صورت ، گردن ، مشت و دکولت
 • ·           برای پیشگیری از پیری

مزوتراپی PRP چه مزایایی دارد؟به جز تأثیرات طولانی مدت ، این درمان دارای خاصیت ترمیم پوست نیز هست. در عین حال می توان در طول درمان ، دایره های زیر چشم را کاهش داد. به همین روش لب ها را می توان تقویت کرد. این روش 100٪ بی خطر است زیرا با خون خود شما انجام می شود. جدا از تصحیح حجم و ایجاد کلاژن جدید ، پوست به دلیل وجود سلولهای بنیادی جوانسازی می شود. این روش از مزوتراپی کلاسیک خوشایند تر است زیرا حاوی بی حسی است. نتیجه تا 2 سال طول می کشد ، اما بسته به شرایط پوست و رعایت شما از دستورالعمل های مراقبت از پوست ، این مدت کم و زیاد می شود. اگر بخواهیم از پائین آمدن جلوی چشم و پلک ها جلوگیری کنیم مزوتراپی PRP مناسب  است. برای مجسمه سازی فک پایین و ناحیه اطراف لب فوقانی مناسب است.امکان اصلاح ضایعات در حجم بیشتر و چین و چروک های عمیق وجود دارد. این روش پوست ، گردن و گرده را بسیار خوب جوانسازی می کند و این مناطقی است که درمان آنها دشوار است. در آن مناطق پوست بسیار نازک است و PRP درمانی باعث ضخیم شدن پوست می شود.

تفاوت بین درمان PRP و مزوتراپی PRP چیست؟هر دو درمان مبتنی بر کاربرد فاکتورهای رشد و سلولهای بنیادی از خون شخص خود هستند. تفاوت اصلی در این است که با درمان PRP از حجم بیشتری استفاده می شود و سپس عمیق تر در زیر پوست تزریق می شود. با مزوتراپی PRP حجم کمتری تزریق می شود و تزریقات سطحی می شوند. با درمان PRP ، چین و چروک بیشتری از بین می رود و از مزوتراپی PRP برای از دست دادن حجم نرمتر ، چین و چروک های ملایم تر برای تازه کردن و جوانسازی پوست استفاده می شود.

آیا مزوتراپی PRP عوارض جانبی دارد؟جدا از کبودی های جزئی ، عوارض جانبی ندارد.

آیا درمان با مزوتراپی PRPدردناک است؟


درمان بدون درد است اما ناراحتی جزئی در اطراف چشم وجود دارد. اگر بسیار حساس هستید می توانید از بیهوشی موضعی استفاده کنید که معمولاً نیازی به آن نیست.


مزوتراپی PRP برای چه کسانی  مناسب نیست؟   –    زنان حامله
   –  مبتلایان به بیماریهای کبدی
   –   افراد تحت درمان ضد انعقاد
   –  مبتلایان به اختلالات انعقادی

با توجه به حجم PRP ، مزوتراپی به موارد زیر تقسیم می شود:

دو میلی لیتر برای مناطق کوچکتر
4 میلی لیتر برای کل ناحیه صورت کافی است
8 میلی لیتر به همراه صورت ، گردن ، دکولت یا مشت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا