لیزر موهای زائد از چه سنی مناسب است؟

مقدمه

لیزر موهای زائد یکی از رایج‌ترین عمل های زیبایی در دنیا به شمار می رود که می تواند با تابش نور بسیار متمرکزی به وسیله‌ی لیزری مخصوص موهای زائد و ناخواسته‌ی بدن را از بین ببرد.

یک نکته‌ی عالی در ارتباط با این استراتژی اپیلاسیون این است که حذف موهای زائد به وسیله‌ی لیزر، در هر سنی، روشی موثر و مناسب است. چه شما 19 سال داشته باشید و یا چه 89 ساله باشید، این درمان بهترین راه ممکن برای کاهش و حذف دائمی موهای اضافی و ناخواسته‌ی شما است.

حتی می توان گفت که این روش حذف موهای زائد، برای نوجوانان نیز عملی بی خطر است. مو در قسمت هایی از بدن بسیاری از نوجوانان شروع به رشد کردن می‌کند که می تواند آزاردهنده باشد که در این صورت، با خیال راحت نوجوانان می توانند با همراه داشتن رضایت والدین خود به درمان موثر لیزر موهای زائد دسترسی داشته باشند.

لیزر موهای زائد

در طول حذف موهای ناخواسته و زائد به وسیله‌ی لیزر، لیزر پرتوی نوری را از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه های مو جذب می شود. هنگامی که انرژی این پرتوی نور پر انرژی جذب شد، به انرژی گرمایی تبدیل می شود، سپس این انرژی گرما به فولیکول موی داخل پوست شما که مسئولیت تولید مو را بر عهده دارد آسیب می رساند. با توجه به این اتفاقات فولیکول دیگر قادر به تولید موی جدید نخواهد بود.

  • البته توجه داشته باشید که بدن انسان توانایی دارد که به ترمیم این فولیکول های آسیب دیده بپردازد به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود برای حذف موهای زائد خود به صورت دائم چندین بار عمل لیزری را انجام دهند تا که فولیکول موها کاملا از بین برود و دیگر امکان ترمیم وجود نداشته باشد.

لیزر موهای زائد یکی از رایج‌ترین عمل های زیبایی در دنیا به شمار می رود که می تواند با تابش نور بسیار متمرکزی به وسیله‌ی لیزری مخصوص موهای زائد و ناخواسته‌ی بدن را از بین ببرد

از بین بردن موهای زائد و ناخواسته در بزرگسالان جوان (افراد 20 تا 30 ساله)

در سنین 20 تا 30 سالگی، با تثبیت شدن جایگاهتان در شغل و دنیای بزرگسالی، زندگی شما شلوغ تر خواهد شد. وقتی که نوجوان هستید، زمان زیادی برای اصلاح و از بین بردن موهای زائد دارید، ولی با افزایش سن، وقت و زمان آزاد شما به مرور کمتر می شود به طوری که  خلاص شدن از شر موهای زائد می تواند به یک کار دشوار و سنگین تبدیل شود.

اگرچه که ممکن است خلاص شدن از شر این موهای زائد فقط یک اقدام بهداشتی کوچک و ساده به نظر برسد، اما با شلوغ‌تر شدن زندگی‌تان، به راحتی می‌ توان از این موضوع ساده چشم پوشی کرد.

به همین دلیل است که بسیاری از جوانانی که تازه وارد دنیای کار و زندگی پر مشغله می شوند می توانند برای از بین بردن موهای زائد خود در کمترین زمان ممکن و برای مدت زمان طولانی تری نسبت به روش های بهداشتی دیگر، به دنبال روش درمان لیزر موهای زائد باشند.

از بین بردن موهای زائد و ناخواسته در افراد مسن

به طور کلی افزایش سن باعث تغییرات زیادی در بدن انسان می شود که یکی از این تغییرات می تواند پیدایش مو در قسمت هایی از بدن باشد که قبلاً در آن جا مویی وجود نداشته، و یا اینکه موهایی که از قبل وجود داشته اند ولی ممکن است ضخیم تر شده باشند و از بین بردن آنها نیز دشوارتر.

همچنین علاوه بر این موارد ممکن است که افراد مسن متوجه شوند اعمال بهداشتی ای که قبلاً مشکلی در انجام منظم آنها نداشته اند، اکنون کمی دشوارتر شده‌ است. به عنوان مثال، اصلاح کردن موها ممکن است شروع به تحریک پوست شما کند و یا اینکه کندن و اپیلاسیون موهای زائد ممکن است به دلیل نازک شدن پوست (که با افزایش سن اتفاق می افتد)، دردناک تر شده باشد.

توجه داشته باشید که هیچ وقت برای خلاص شدن از شر موهای زائد و ناخواسته دیر نیست. فکر نکنید که فقط به دلیل اینکه یک فرد مسن به شمار می روید، برای انجام لیزر درمانی پیر هستید. برای داشتن احساس راحتی بیشتر در پوست خود هیچ سنی دیر نیست.

استفاده از استراتژی لیزر یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد مربوط به دوران پیری

لیزر موهای زائد از چه سنی مناسب است؟

زیبایی‌شناسان و متخصصان پوست این نوع درمان را به افراد بالای سنین 16 سال پیشنهاد می‌کنند، و همچنین معمولاً بیماران کمتر از دوازده سال را نیز درمان نمی‌کنند. این موضوع به این دلیل است که اگرچه این روش کاملاً ایمن و بی خطر است، اما خطرات متعدد جزئی ای مانند تغییر رنگدانه ها و یا سوزش را به همراه دارد که ممکن است برای کودکان دارای سنین پایین مشکل ساز باشد.

روش های دیگر از بین بردن مو چیست و چرا استفاده از لیزر بهترین گزینه است؟

واضح است که علاوه بر لیزر روش ها و استراتژی های متفاوت دیگری نیز برای خلاص شدن از شر موهای زائد و ناخواسته وجود دارد. پس چرا که لیزر بهترین گزینه است و چرا بسیاری از افراد آن را نسبت به روش های دیگر انتخاب می کنند؟ ابتدا بیایید سایر روش های ممکن را بیشتر بررسی کنیم تا که ببینیم چرا لیزر موهای زائد بهترین گزینه‌ی ممکن است.

اصلاح به وسیله‌ی ریش تراش و تیغ

یکی از محبوب ترین استراتژی برای از بین بردن نواحی بزرگ موی زائد، اصلاح به وسیله‌ی ریش تراش و تیغ است. خرید تیغ و ریش تراش ارزان است و شما به راحتی می توانید از آن ها در خانه‌ی خود استفاده کنید. اما مدت زمانی که طول می کشد تا موهای ناخواسته‌ی شما دوباره بلند شوند بسیار سریع است. تحقیقات نشان می دهند که یک زن به طور متوسط در طول زندگی خود ​​85 روز را صرف اصلاح می کند! همچنین علاوه بر این وقتی که شما شروع به اصلاح کردن می کنید، موهای نرم شما هر بار ضخیم تر و سفت تر از دفعه‌ی قبل می شوند.

استفاده از کرم های موبر

در بازار، کرم های مختلفی وجود دارند که می توانند موهای زائد بدن انسان را از بین ببرند. اگرچه که ممکن است کرم های جدیدتر بوی کمی بهتری نسبت به کرم های یک دهه پیش داشته باشند، اما این به این دلیل نیست که آن ها مضرات کمتری نیز دارند. کرم های موبر به طور کلی مملو از مواد شیمیایی مضر و خشن هستند که اساسا موهای شما را به ماده ای شبیه ژله تبدیل می کنند. در حالی که استفاده از آن ها یک راه موثر برای از بین بردن موهای ناخواسته‌ی شما است، اما آن ها می توانند به سلامت پوست شما نیز آسیب برسانند.

کرم های موبر دارای مواد شیمیایی مضری برای بدن انسان هستند

اپیلاسیون

معروف است که استراتژی اپیلاسیون روشی بسیار دردناک است. حتی اگر خودتان نیز هرگز از این روش استفاده نکرده باشید، قطعاً در برنامه های تلویزیونی دیده‌اید و یا اینکه از دوستانتان شنیده اید که درد شدید روش اپیلاسیون بسیار غیر قابل تحمل است. بنابراین، در حالی که این راه یک استراتژی موثر برای خلاص شدن از شر مو های زائد است، اما آیا ارزش این مقدار درد را دارد؟ بعلاوه، اپیلاسیون، نمی تواند مانند لیزر موهای اضافی بدن را به طور دائمی از بین ببرد.

سوالات متداول در ارتباط با لیزر موهای زائد

در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از رایج ترین سوالات در مورد لیزر موهای زائد پاسخ دهیم.

چند بار درمان به وسیله‌ی لیزر برای حذف دائمی موها لازم است؟

حذف دائمی موهای زائد شما به چیزی بین دو تا ده جلسه درمان نیاز دارد. همچنین توجه کنید که تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی به نوع لیزر مورد استفاده نیز دارد.

هر چند وقت یک بار می توان برای حذف موهای ناخواسته لیزر درمانی کرد؟

فاصله‌ی بین جلسات لیزر درمانی شما برای حذف موهای زائد، به ناحیه‌ای که می خواهید بر روی آن لیزر را اثر دهید بستگی دارد. این موضوع به این دلیل است که لیزر موهای زائد در مرحله‌ی رشد مو، که آناژن نیز نامیده می شود، اثرگذاری بیشتری دارد، و نواحی مختلف بدن چرخه‌ی رشد خود را با سرعت‌های متفاوتی طی می‌کنند. بنابراین درمان‌ شما بر اساس ناحیه‌ای از بدنتان که تحت درمان قرار خواهد گرفت و مدت زمانی که طول خواهد کشید چرخه‌ی رشد موی آن منطقه به مرحله‌ی آناژن برسد، برنامه‌ریزی می‌شود.

  • آناژن مرحله‌ی رشد فعال فولیکول های موی بدن است، جایی که سلول های ریشه‌ی مو با سرعت تقسیم می شوند. به دلیل این رشد سریع، فولیکول های موی شما در این زمان بیشترین میزان پذیرش را برای درمان های لیزری دارند.

فاصله‌ی بین جلسات لیزر درمانی شما بستگی به قسمتی از بدن شما دارد که قصد دارید عمل را بر روی آن انجام دهید

آیا موهای شما بلافاصله پس از درمان می ریزند؟

هنگامی که شما پس از اولین جلسه‌ی درمان خود از مطب خارج می شوید، شاید به نظر برسد که چیزی تغییر نکرده است. شکیبا باشید! موهای شما بلافاصله بعد از اثر گذاری لیزر شروع به ریزش نمی کنند، آن ها در طی چند روز تا چند هفته‌ی آینده خواهند ریخت. همچنین همانطور که به انجام درمان های بیشتری ادامه می دهید، متوجه خواهید شد که موهای شما رشد کندتری پیدا می کنند و هر بار مقدار بسیار کمتری از آن رشد می کند.

آیا لیزر درمانی می تواند به طور کامل برای همیشه موهای اضافی را از بین ببرد؟

به طور کلی شما باید به این نکته توجه داشته باشید که لیزر درمانی وعده‌ی حذف کامل موهای زائد شما را برای همیشه نمی دهد، اما وعده‌ی کاهش موهای زائد شما را برای طولانی مدت می دهد. این موضوع به این معنی است که اگر موهای شما دوباره رشد داشته باشند، موهای بسیار کمتری نسبت به قبل رشد خواهید داشت. همچنین هر مویی که رشد می کند رشد بسیار کندی دارد و خود مو نیز نازک تر است و به راحتی برداشته و حذف می شود. علاوه بر این همانطور که در بالاتر نیز گفته شد ممکن است که شما برای حفظ نتایج طولانی مدت تر نیاز به درمان های گاه به گاه و متعدد زیادی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا