تفاوت تزریق از نوع بوتاکس ، زئومین و دیسپورت چیست؟

تزریق ژل بوتولینوم نوع A تقریباً محبوب ترین روشهای آرایشی و بهداشتی است که در سراسر کشور انجام شده و به میلیون ها نفر در رفع چین و چروک و جوانسازی ظاهر آنها کمک می کند. راهنمای ما برای تزریق  بوتاکس به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد این روش درمانی رایج داشته باشید و اطلاعات لازم را برای انتخاب صحیح به شما ارائه می دهیم.

تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم نوع A چیست؟

سم بوتولینوم نوع A یک نوروتوکسین تزریقی است که با نام های تجاری مانند تزریق بوتاکس ، زئومین و دیسپورت شناخته شده تر است. درمان های نوروتوکسین رایج ترین روشهای آرایشی و بهداشتی منفرد در ایالات متحده است و عمدتاً برای رفع  چین و چروک های پویا ، یا از آن دسته از چین و چروک هایی که در نتیجه حرکات صورت مانند اخم ، لکه دار شدن ، لبخند زدن  ایجاد می شوند،استفاده می شود. در این نوع تزریق ،درمان با مسدود کردن تکانه های عصبی به عضلات انجام می شود و باعث آرامش آنها می شود. در نتیجه نرم شدن ،چین و چروک ها بسیار کاهش می یابد.

چه نوع چین و چروک را می توان با تزریق نوع بوتاکس را درمان کرد؟

تزریق ژل بوتاکس می تواند به یک فرد بالغ در هر سنی کمک کند تا ظاهر خود را بهبود بخشد ، و موجب جوانسازی می شود، همچنین موجب کاهش حس اضطراب  ظاهری که بیش از حد نگران کننده بود، می شود.و به  شما کمک می کند تا با طراوت بهتر و یا حتی دلپذیر تر به نظر برسید.نواحی  که معمولاً تحت درمان قرار می گیرند ، نواحی هستند که فعالیت عضلانی بر ویژگی های صورت مانند موارد زیر تأثیر می گذارد:

  • خطوط خنده یا اخم
  • چین و چروک اطراف چشم
  • چین وچروک های پیشانی
  • گوشه های دهان
  • زیر چانه
رفع چین و چروک

تفاوت بین بوتاکس ، دیسپورت و زئومین چیست؟

اکنون می دانید که هر یک از این محصولات حاوی ماده یکسان فعالسم بوتولینوم نوع A  هستند:، و برای رفع همان نوع چین و چروک و سایر نگرانی های زیبایی ساخته شده اند. بنابراین تفاوت آنها چیست ؟ تفاوت اصلی در فرمولاسیون آنها نهفته است ، که بر دوز مصرفی ، میزان تزریق ژل محصول و سرعت در تغییر نتایج بعد از تزریق ژل است. به عنوان مثال ، بوتاکس آرایشی با یک پروتئین فرموله می شود. دیسپورت شامل یک نسخه کوچکتر از پروتئین مشابه است ، در حالی که زئومین به هیچ وجه  این نوع پروتئین  را ندارد. هر سه محصول مورد تأیید FDA هستند و سالها  است که با خیال راحت و مؤثر مورد استفاده قرار می گیرند. کدام یک از این محصولات  برای استفاده بهتر است ، بستگی به آناتومی منحصر به فرد ، اهداف و توصیه های جراح زیبایی شما دارد.

در طول درمان چه انتظاری باید داشت؟

تزریق ژل  بوتولین بدون جراحی است و به طور معمول در حین مراجعه به مطب انجام می شود. درمان اولیه شما با یک مشاوره آغاز می شود ، در طی آن با جراح زیبایی خود برای گفتگو در مورد استراس، نتایج ان و…. صحبت کنید.

مشاوره قبل از درمان

در طول مشاوره ، جراح زیبایی شما زمینه استرس شما را ارزیابی کرده و تاریخچه پزشکی شما رو مرور میکند. با وجود اینکه احتمال ابتلا به عوارض عمده برای اکثر بیماران بسیار نادر است ، اما لازم است قبل از شروع درمان ، سابقه پزشکی خود را کاملاً و علناً با پزشک خود در میان بگذارید ، زیرا برخی آلرژی ها ، شرایط پوستی و عصبی یا داروها می توانند درمان را برای بیمار سخت کند. . به عنوان مثال ، در صورت مصرف داروهای NSAID (مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن) یا رقیق کننده خون باید به جراح زیبایی خود بگویید.

بوتاکس

شیوه درمان تزریق بوتاکس

درست قبل از درمان واقعی ، ممکن است قبل از تزریق ژل بی حسی موضعی استفاده شود ، اگرچه بسیاری از بیماران این کار را غیر ضروری می دانند ، زیرا سوزن هایی که برای تزریق بوتولینوم استفاده می شوند بسیار نازک هستند و تزریقات خیلی عمیق نیست. پزشک معالج بوتولینوم را در محلول بازسازی می کند و این محلول را در نقاط استراتژیک به عضله تزریق می کند. بیشتر بیماران احساس درد را در حین تزریق توصیف می کنند ، البته درد چندانی ندارند.

شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما جراح زیبایی شما ممکن است از شما بخواهد که یک روز خود را از ورزش یا سایر فعالیت های سخت معاف کنید ، و تا آخر روز سر خود را صاف نگه دارید. قرمزی خفیف ، تورم در محل تزریق و کبودی شایعترین عوارض جانبی است.

انتظار می رود پس از درمان ، بلافاصله نتیجه نخواهید دید. بنابراین نگران نباشید که بی نتیجه بوده است. بسته به بیمار ، محصول مورد استفاده و منطقه تحت درمان ، نتایج نهایی معمولاً 3 تا 7 روز پس از درمان های اولیه ظاهر می شود. اگر این اولین تجربه شما برای استفاده از بوتاکس باشد  ، جراح زیبایی می تواند در ابتدا مقدار محافظت کننده تری را تزریق کرده و نتایج را در طی  فرایند درمان پیگیری کند. این کمک می کند تا نتایج طبیعی و بهینه و بدون خطر  ظاهر شوند

چه مدت نتایج به طول می انجامد؟

اثرات کاهش چین و چروک ناشی از درمان بوتولینوم بسته به بیمار ، ناحیه تحت درمان و محصول مورد استفاده متفاوت خواهد بود ، اما نتایج به طور معمول بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. برای حفظ نتایج ، جراح زیبایی شما می باید فرایند  تزریق بوتاکس  را تکرار کند ، و معمولا دوز و روش های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تکرار می کند.

تزریق دیسپورت

نوروزوکسین ها با چه چیزهایی می توانند کمک کنند؟

در حالی که سم بوتولینوم نوع A بیشتر برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شود ، جراحان زیبایی می توانند از نوروتوکسین ها نیز برای رفع سایر نگرانی های زیبایی شناختی که با فعالیت عصبی و عضلات در ارتباط هستند استفاده کنند:

  • تعریق بیش از حد را کاهش دهید. از تزریق بوتولینوم نوع A می توان برای قطع شدن ضربان های عصبی که غدد عرق را فعال می کنند ، استفاده کرد و همچنین  به کاهش  تعریق بیش از حد در زیر بغل ، دست ها یا پاها کمک می کند.
  • نوارهای عمودی گردن را نرم کنید. اگر از نوارهای عمودی برجسته روی گردن خود ناراحت هستید ، می توان از بوتولینوم برای شل کردن عضلات گردن  استفاده کرد.

با داشتن پزشکی  مجرب و باتجربه ، تزریق  بوتاکس جهت جوان سازی برای ظاهر طبیعی را با یک روش ایمن و راحت و بدون هیچگونه ترس تجربه میکنید. بهترین راه برای یادگیری اینکه آیا شما  مناسب برای تزریق بوتولینوم هستید ، گرفتن وقت حضوری با یک جراح متخصص زیبایی برای مشاوره است. کلینیک زیبایی سیمارو با ارائه خدمات زیبایی متنوع در خدمت شما می باشد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا