کدام ژل تزریق صورت را انتخاب کنیم؟

ژل های تزریق صورت ، که به عنوان فیلر  پوستی نیز شناخته می شوند ، می توانند  جذابیت های ویژه ای در صورت ایجاد کنند: لب ها را برجسته تر کنند ، به ابرو ها  زیبایی بدهند ، گونه ها را تقویت کنند ، گودل های زیر چشم را محو کنند ، خطوط لبخند را صاف کنند  تا در نهاین شما آرامتر و جوان تر به نظر برسید.

تزریق ژل در صورت

فیلر های پوستی یا تزریق ژل را می توان در کمتر از یک ساعت تزریق کرد و همچنین عوارض جانبی جزئی دارند. مدتی ممکن است فرد به تزریق ژل واکنش آلرژیک داشته باشد ، اما برای اکثر افراد ، بدترین چیزی که اتفاق می افتد کبودی خفیف ، تورم یا قرمزی در جایی است که فلیر تزریق شده است – همه عوارض جانبی موقتی هستند.بسته به  ژل تزریق  و نحوه استفاده آن ، اثر آن تا 6 الی 1 سال ماندگار است.

نحوه انتخاب قبل از استفاده

بسیاری از محصولات فیلر پوست در بازار وجود دارد. پیدا کردن یک مورد مناسب برای شما به بودجه شما ، تجربه و ترجیح پزشک شما و تفاوت های ظریف در پوست شما بستگی دارد – مثلاً چه میزان آفتاب به پوست شما آسیب زده است ، یا به عنوان مثال پوست شما تا چه اندازه الاستیک یا غیرعادی است. به خاطر داشته باشید که آنچه برای دوست شما ممکن است بهترین گزینه باشد برای شما  ممکن است نباشد. اگر به فکر تزریق ژل در صورت خود هستید  ، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در مورد برخی از فیلرهای تزریق پوستی بدانید.

کلینک سیمارو در اینجا به این نکته اشاره میکند که:

دوست گرامی فیلر پوستی را با سایر مواد تزریقی مانند بوتاکس،دیسپورت یا زئومین  که یک نرم کننده کننده چروک هستند ، اشتباه نگیرید. اگرچه مانند فیلرهای پوستی ، این محصولات تزریقی هستند ، اما بسیار متفاوت عمل می کنند. که در مطلب زیر می توانید تفاوت آن ها را بخوتنید.

در این این مقاله تفاوت های  بوتاکس،دیسپورت یا زئومین  را می توانید مطالعه کنید.

نکته اول در مورد ژل تزریق جوودرم(Juvéderm):

ژل تزریق جوودرم

جوودرم چه کار میکند: Juvdderm مجموعه ای از فیلر ها است و به  فرم های مختلفی طراحی شده است که در نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، Juvdderm Voluma XC برای اضافه کردن جوانی به گونه ها استفاده می شود ، که به طور طبیعی با گذشت زمان صاف می شوند. همچنین خطوط “پرانتز” متوسط ​​تا عمق اطراف بینی و دهان شما (مثل چین های بینی) و خطوطی را که از گوشه های دهان شما به سمت چانه (خطوط ماریونت) می رود ،  را صاف می کند. Juvéderm Ultra XC لبها را جمع می کند ، مانند Juvéderm Volbella XC ، که همچنین برای نرم کردن خطوط عمودی لب استفاده می شود. اگرچه کاملاً بدون درد است ، اما اکثر فیلر های HA با لیدوکائین بی حسی تزریق می شوند تا در طول و بعد از درمان ناراحتی به حداقل برسد.

نحوه کار جوودرم: ماده اصلی جوودرم اسید هیالورونیک (HA) است ، یک قند طبیعی است که در بدن یافت می شود و به پوست رطوبت ، حجم و خاصیت ارتجاعی می بخشد. با کاهش سن HA ، پوست حجم خود را از دست می دهد و چین و چروک ها به احتمال زیاد ظاهر می شوند. در هنگام تزریق ، HA به عنوان یک اسفنج عمل می کند تا آب را به پوست جذب کند. در نتیجه ، ناحیه ای را که در آن تزریق شده است ، جمع می کند. علاوه بر تولید نتایج صاف کننده فوری ، تحقیقات انجام شده از سال 2007 نشان می دهد که تزریق HA باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود. یکی از مزایای پرکننده های مبتنی بر HA نسبت به گزینه های قبلی این است که به دلیل اینکه HA به طور طبیعی در بدن یافت می شود ، هیچگونه خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد.

مدت زمان ماندگاری جوودرم: بسته به نوع ماده (برخی از آنها نازک تر و “روان تر” هستند ، برخی دیگر ضخیم تر هستند ، بنابراین به طور بالقوه می توانند دوام بیشتری داشته باشند) ، اثرات Juvdderm می تواند از 6 ماه تا 18 ماه ادامه داشته باشد تا بدن به تدریج مواد را جذب کند. نگران نباشید بعد از تمام شدن اثرات جوودرم اتفاقی رخ نمی دهد ، نترسید.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار 850تا 1850تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

نکته اول در مورد ژل تزریق رستیلان(Restylane):

ژل تزریق رستیلان

رستیلان چه کار میکند: مانند Juvdderm ، خانواده ای از محصولات رستیلان نیز وجود دارند که برای درمان مناطق مختلف ، گاهی اوقات همپوشانی ، طراحی شده اند. رستیلان اصلی چین و چروک ها و چین های پوستی را از بین می برد و می توان از آن برای افزودن حجم به لب های نازک استفاده کرد. Restylane Lyft (سابقا Perlane-L) ، ژلی بسیار ضخیم تر ، برای اصلاح چین و چروک های شدید مانند چین های بینی و همچنین از بین رفتن حجم در گونه ها استفاده می شود. همچنین توسط FDA تصویب شده است. Restylane Silk مخصوص تقویت لب ها طراحی شده است ، زیرا با ذرات کوچکتر از سایر محصولات ساخته می شود.

نحوه کار رستیلان: این یکی دیگر از محصولات است که به توانایی صاف کننده فوری اسید هیالورونیک متکی است. تزریق همچنین ممکن است تولید کلاژن طبیعی را تحریک کند ، بنابراین ممکن است نیاز به لمس کمتر و در صورت وجود مواد کمتری نیاز باشد.

چه مدت طول می کشد: مطالعات بالینی نشان می دهد که با “درمان کامل” ، که شامل یک تزریق مکرر است ، نتایج با رستیلان می تواند تا 18 ماه ادامه یابد. نتایج در گونه ها تا یک سال و تا 6 ماه در چین و چروک در صورت استفاده از  Restylane Lyft به طول می انجامد. نتایج حاصل در لب با استفاده از  Restylane Silk تا 6 ماه به طول می انجامد.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار 850تا 1850تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

نکته سوم در مورد ژل تزریق اسولپترا استاتیک

ژل تزریق اسولپترا استاتیک

چه کاری می تواند انجام دهد: در ابتدا Sculptra در بیماران مبتلا به ویروس نقص ایمنی بدن (HIV) که از دست دادن چربی صورت داشتند استفاده شد. در حال حاضر این مصارف آرایشی در افرادی که به HIV مبتلا نیستند ، برای ایجاد گونه ها ، پر کردن قسمت های توخالی یا غرق صورت و افزایش ضخامت پوست تأیید می شود تا چین ها و خطوط  صورت را کاهش دهد. همچنین در لب تزریق نمی شود و در اطراف چشم استفاده نمی شود.

چگونه کار می کند: ماده فعال در Sculptra ، اسید پلی- L- لاکتیک (PLLA) است ، یک ترکیب مصنوعی است که باعث تشکیل کلاژن جدید می شود. به همین دلیل ، چندین درمان طول می کشد ، حدوداً چهار تا شش هفته از هم فاصله دارد تا نتایج ظاهر شود. تعداد معالجات مورد نیاز فرد بستگی به میزان پیری صورت دارد

چه مدت طول می کشد: در یک مطالعه بالینی که در سال 2011 منتشر شد ، تأثیرات Sculptra تا دو سال پس از انجام اولین جلسه درمانی (به طور متوسط ​​سه تزریق) دوام داشت.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار 850تا 1850تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

نکته چهارم در مورد ژل تزریق  رادیسز

 ژل تزریق  رادیسز

چه کاری می تواند انجام دهد: از Radiesse برای درمان پژمردگی صورت متوسط تا شدید مانند چین های بینی استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای برجسته کردن گونه ها و سایر کانتورهای صورت استفاده کرد. معمولا در تزریق ژل لب استفاده نمی شود.

نحوه کار: Radiesse حاوی میکروسفرهای هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ، نوعی ماده معدنی است که در دندانها و استخوانهای انسان یافت می شود. هنگام استفاده به عنوان فیلر ، ذرات کلسیم ریز و در محلول ژل مبه حالت تعلیق در می آیند. در حالی که Radiesse بلافاصله حجم از دست رفته را دوباره پر می کند ، با گذشت زمان ژل جذب می شود و بدن کلسیم را متابولیزه می کند و کلاژن خود تولید می کند.

چه مدت طول می کشد: نتایج با Radiesse یک سال یا بیشتر طول می کشد. اما ، به دلیل اینکه هیدروکسیلاپاتیت کلسیم باعث تحریک تولید کلاژن طبیعی می شود ، برای حفظ نتیجه  لمس ناحیه  تزریق شده موثر تر است

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار 850تا 1850تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

 

ژل تزریق بینی

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا