تزریق ژل لب | چرا به جای چربی بهتر است ژل به لب ها تزریق شود؟

گاهی شکل لب ها به طور طبیعی مورد پسند و علاقه بعضی افراد نیست و می خواهند ظاهر زیباتری به دست آورند. گاهی نیز در طول زمان و با گذشت سال ها لب دچار خشکی شده و شکل خود را از دست می دهد بنابراین فرد، متقاضی ترمیم لب ها می شود. در این زمان است که که با تزریق ژل لب، می­توان لب را به شکل دلخواه درآورد و زیبایی صورت را بیشتر کرد .

با توجه به این که تزریق چربی به سایر اعضای بدن روش بهتری است بعضی افراد می پرسند که چرا نباید چربی را به جای ژل به لب ها نیز تزریق کرد. در این مورد باید توجه کنید که چربی بیشتر برای درمان خطوط و چین و چروک صورت مفید است و در لب ها به صورت بیش از اندازه پف، بزرگ و غیر طبیعی جلوه می کند و فقط باعث زشتی بیشتر لب ها می شود .

از طرفی تزریق ژل لب با این که یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود بسیار آسان بوده و چون دوره نقاهت ندارد و فرد بلافاصله می تواند به زندگی روزمره خود برسد بسیار محبوب و فراگیر است .

نکات مثبت در تزریق کردن ژل به لب ها :

اول : احتمال پایینی دارد که فرد متقاضی دچار حمله آلرژیک شود چون علاوه بر این که ژل ها حاوی مواد شبیه به اجزای سازنده بدن هستند، پزشک قبل از قبول بیمار متقاضی برای تزریق ژل لب، طی یک جلسه مشاوره از تمام حساسیت های بیمار مطلع می شود و ژل مناسبی را برای فرد مورد نظر انتخاب می کند .

دوم : اگر به هر دلیلی متقاضی بعد از تزریق کردن ژل از فرم جدید لب هایش راضی نباشد یا از تزریق پشیمان شود فقط کافی است به پزشک خود اطلاع دهد تا فورا با تزریق آنزیمی به لب ها ژل را تجزیه کند. حتی اگر تمایل نداشته باشید تا دوباره به پزشک مراجعه کنید این عمل دائم نیست و بعد از حدود شش ماه اثر آن از بین می رود و در صورت عدم تمایل می توانید تزریق ژل لب را تمدید نکنید .

 سوم : در این روش لب دچار سیاهی و کبودی و درد کمتری نسبت به روش های مشابه است و به همین دلیل فرد به سادگی می تواند بعد از انجام این عمل به زندگی روزمره خود برگردد. به طور کلی این روش خطر کمتری دارد و به همین دلیل محبوب تر است .

چهارم : اگر می خواهید بعد از تزریق ژل لب، شکل آن طبیعی باقی بماند می توانید به سادگی از پزشک خود بخواهید تا کار را طی چند مرحله انجام دهد و هر بار ذره ای تغییر ایجاد کند. با این روش چون تغییر کم کم انجام می شود واضح نیست و در نظر اطرافیان تغییر فرم لب واضح نیست .

پنج : تزریق کردن ژل در لب ها برای همیشه باقی نمی ماند اما نسبتا زمان طولانی باقی می ماند از طرفی آنقدر طولانی نیست که در صورت تغییر نظر متقاضی نتوان از آن خلاص شد. این ژل ها بین شش ماه تا یک سال و نیم باقی می مانند .

نکته : ژل هایی نیز وجود دارند که مدت طولانی تری باقی می­مانند و اثر زیاد تری دارند اما برای افرادی که بار اول تزریق می کنند بهتر است از ژل های کم دوام تر استفاده کنند تا در صورت تغییر نظر متقاضی بعد از مدتی ژل از بین برود .

https://cimaru.ir/is-the-injection-gel-lip-free-pain-and-bruise-perfectly-safe/

خطرها و عوارض احتمالی بعد از تزریق ژل لب :

 بعد از تزریق به مدت چند روز لب ها سیاه و کبود شده و پف می کنند. در این دوره ممکن است جای تزریق شدن ژل خونریزی داشته باشد و لب ها دچار درد شوند اما تمام این عوارض موقتی و کوتاه مدت است و بعد از چند روز به سادگی از بین می روند. البته درباره تزریق کردن ژل در لب ها خطرات دیگری نیز گزارش شده که بسیار نادرند و بیشتر به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی یا مراقبت های لازم و یا عدم مهارت پزشک اتفاق می افتند. به سادگی می توان از این عوارض خطرناک ناشی از تزریق ژل لب دوری کرد. این کار به سادگی و با انتخاب درست پزشک و کلینیک مناسب و همین طور انجام مراقبت های لازم انجام می شود .

این خطرات احتمالی عبارتند از :

اول : نامناسب شدن شکل لب ها : اگر پزشک تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، لب ها بعد از درمان شکل متقارن و درستی به خود نمی گیرند و باعث زشتی صورت می شوند .

دوم : احتمال دارد که سیاهی و کبودی لب بعد از تزریق ژل لب از بین نرود و تا مدت طولانی تری باقی بماند. در این صورت متقاضی باید زمان بیشتری را به استراحت تخصیص دهد و احتمالا برای مدتی نمی تواند به زندگی روزمره خود برگردد .

سوم : اگر کلینیک معتبر نباشد و بهداشت رعایت نشود احتمال ایجاد عفونت در لب وجود دارد .

چهار : تورم و شکل توده مانند در لب. گاهی به دلایل متفاوت مثل انتخاب نادرست و یا تزریق اشتباه ژل، اشکال گلوله مانند و توده ای در لب ایجاد شده و شکل لب را از بین می برند .

پنج : آلرژی : واکنش نامتعارف به مواد ژل احتمال پایینی دارد. با این حال بعضی افراد بعد از تزریق ژل لب به این مواد واکنش نشان می دهند و دچار مشکلاتی مثل قرمزی و خارش بیش از حد در لب می شوند .

شش : تب، تورم بیش از اندازه، سفت شدن و از بین رفتن فرم لب ها : در صورت مشاهده این موارد حتما با پزشک خود مشورت کنید .

هفت : در صورتی که پزشک در تزریق ژل لب مهارت کافی نداشته باشد و اشتباها تزریق کند می تواند بافت لب را به طور کلی از بین ببرد .

هشت : اگر ژل خود را غیر استاندارد انتخاب کنید و مارک بدی را استفاده کنید احتمال دارد بعدا ژل در اطراف لب ها پخش شده و شکل آن از بین برود .

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا