رفع چین و چروک لب معرفی کاربردی ترین روش های رفع چین و چروک

رفع چین و چروک لب یکی از دغدغه های بزرگسالان است .چین و چروک های لب ، که بعضی اوقات خط لب، یا خط سیگار نامیده می شوند ، خطوط عمودی اندکی هستند که روی لب افراد بزرگتر شکل می گیرد. جهت رفع چین و چروک لب ، به جای تلاش برای پنهان کردن آنها ، می تواند به راحتی 10 سال چهره خود را با رفع آنها جوانتر کنید.

چین و چروک لب هم روی خود لب و هم روی پوست لب فوقانی شکل می گیرد. روی لب ها ، آنها به عنوان مجموعه ای از خطوط عمودی ریز ظاهر می شوند ، که اغلب از یک طرف دهان به طرف دیگر کشیده می شوند. زمانی که رژ لب استفاده می شود چین و چروک لب کمتر دیده می شوند و به نوعی به کاهش چین و چروک لب کمک می کند. بالای لب ، خطوط عمودی از لب به طرف بینی کشیده شده است. این چین و چروک ها عموماً عمیق تر و برجسته تر از آنهایی هستند که روی لب قرار دارد.

علل ایجاد چین و چروک لب

1-به گفته یک دکتر پوست ، بعد از سن 20 سالگی ، حدود 1 درصد كلاژن كاهش می یابید. با کاهش تولید کلاژن ، پوست نازک تر و الاستیک می شود. لب ها ، که در دوران جوانی به طور معمول پف می شوند ، با افزایش سن ، به طور قابل ملاحظه ای از دچار افتادگی می شوند.

2-همچنین افزایش سن باعث تولید روغن کمتری  در پوست می شود که می تواند منجر به خشکی لب شود.

3-علت اصلی دیگر ایجاد چین و چروک ، قرار گرفتن در معرض آفتاب است. پوست روی لب های شما بسیار ظریف است و اغلب  محافظی ندارد. قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید علت اصلی پیری زودرس است وبرای کاهش چین و چروک لب از ضد آفتاب استفاده شود.

4-چین و چروک لب روی لب فوقانی اغلب در اثر سیگار کشیدن ایجاد می شود. سیگار کشیدن باعث ایجاد رادیکالهای آزاد در بدن می شود که به پیری زودرس کمک می کند. چین و چروک لب ممکن است  در اثر نوشیدن مایعات از طریق نی یا لهجه های مختلف هنگام صحبت به وجود بیایند.

 انواع درمان ها جهت رفع چین و چروک لب

برای درمان علائم پیری در اطراف دهان شما می توانید چند کار در خانه انجام دهید. کرم ها و سرم هایی که تولید کلاژن را تحریک می کنند شروع خوبی برای کاهش چین و چروک لب هستند.

 برای از بین بردن این چین و چروک های سرسخت ، باید به مطب پزشک بروید که خدمات زیبایی شناسی ارائه می دهد.

تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک

1-تزریق ژل لب

در حال حاضر بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی از تزریق ژل لب برای رفع چین و چروک  لب های مناسب استفاده می کنند تا لب کامل تر به نظر برسد. محلول حاوی اسید هیالورونیک ، مانند Restylane ، Juvederm و محصول جدید Volbella که به طور خاص برای خطوط لب طراحی شده است ، مستقیماً به لب و اطراف آن تزریق می شود. تقویت لب فرایندی است که توسط آن متخصصان مراقبت های بهداشتی از تزریق ژل لب ها استفاده می کنند تا لب ها کمی بزرگتر به نظر برسند. تغییرات ظریف اما مؤثر است.

تزریق ژل لب در رفع چین و چروک لب

2-لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی روشی است که باعث از بین بردن لایه بالای پوست می شود که منجر به کاهش چین و چروک لب می شود تا لایه ای جوان تر جای آن را بگیرد. این می تواند به بهبود ظاهر چین و چروک های ظریف ، زخم های سبک و و رفع لکه های پوست کمک کند. لایه برداری  شیمیایی پوست به ویژه برای لب فوقانی مناسب هستند. انواع مختلفی از لایه برداری وجود دارد که از نظر قدرت و شدت آن بسیار متفاوت است ، بنابراین با پزشک خود صحبت کنید که کدام یک ممکن است برای شما مناسب باشد.

3- لیزر پوست در کاهش چین و چروک لب

لیزر تکنیک دیگری برای از بین بردن لایه بالایی پوست است تا جایی که  پوست جوان تر به وجود آید. لیزر باعث سفت شدن پوست می شود. این ماده به ویژه در رفع چین و چروک لب، پوست اطراف دهان ، بینی و چشم موثر است. این روش باعث می شود افراد 10 تا 20 سال جوان تر به نظر برسند. نتایج این روش بیشتر از سایرین – تا 10 سال – ادامه دارد!

4-درم ابریشن در کاهش چین و چروک لب

درم ابریشن نتیجه ای شبیه لایه برداری شیمیایی پوست در رفع چین و چروک لب ایجاد می کند. درم ابریشن استاندارد یک روش پزشکی است و معمولاً تحت آرام بخش انجام می شود. برای از بین بردن لایه بالای پوست از یک برس دوار استفاده می کند. میکرودرم ابریژن روشی نرمتر است که اغلب توسط متخصصین زیبایی با دستگاه دستی انجام می شود که لایه بالایی پوست را با جریانی از کریستال ها یا نوک الماس صاف می کند. دستگاه لایه بالایی پوست را خالی می کند. برای به دست آوردن نتایج مورد نظر شما ممکن است نیاز به چندین جلسه در طی ماه داشته باشید.

5-میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک لب

میکرونیدلینگ روشی نسبتاً جدید است که می تواند به رفع چین و چروک لب در اطراف لب کمک کند. این شامل یک غلتک با سوزن های ریز است که به طور مکرر پوست را سوراخ می کند. این امر به تحریک تولید کلاژن کمک می کند ، که ظاهر خطوط ریز را بهبود می بخشد و ظاهر جوانی تری ایجاد می کند. این یک تکنیک موثر برای سفت کردن پوست است.

6-پلاسمای غنی از پلاکت

این روشی است که از خون خود فرد برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند. راه حل استفاده از پلاکت ، که سلول های خون کمی هستند  به بهبودی پوست و کاهش چین و چروک لب کمک می کنند و از طریق دستگاه میکرونیدل به پوستتزریق می شوند.

7-بوتاکس در فع چین و چروک لب

خطوط اطراف لب اغلب در اثر تکرار حرکت عضلات ایجاد می شود و بوتاکس باعث شل شدن عضلات می شود. تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک لب توسط یک متخصص در مقادیر کم می تواند با جلوگیری یا کاهش حرکت ماهیچه ها باعث کاهش چشمگیر خطوط لب شود.

تزریق ژل لب

هزینه های رفع چین چروک لب

هزینه  رفع چین و چروک لب بسته به  مکان زندگی شما و روشی که انجام می دهید متفاوت باشد.

میانگین هزینه روشهای سال در سال 1399 شامل موارد زیر است:

  • تزریق ژل  لب در رفع چین و چروک لب: 500هزار تا  میلیون تومان2
  • لایه برداری  شیمیایی پوست: 500 هزار تا یک میلیون تومان در هر جلسه
  • میکرودرم ابریژن: 100 هزار تومان
  • بوتاکس در رفع چین و چروک لب: 250 – 850 هزار تومان
  • میکرونیدلینگ دررفع چین و چروک لب: 250- 500 هزار تومان
  • پلاسمای غنی از پلاکت: 500 تا 1 میلیون تومان

راه های جلوگیری از ایجاد چین و چروک لب

  1. یکی از  راه برای کاهش احتمال ابتلا به چین و چروک لب جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب است. هر وقت بیرون می روید ، ضد آفتاب را با حداقل SPF 30 استفاده کنید.
  2. . سعی کنید یک مرطوب کننده را با SPF در طول روز استفاده کنید.این یک روش عالی برای جلوگیری از آسیب آفتاب ، اضافه کردن رطوبت و محافظت از لب های شما در برابر عناصر است.
  3. -اگر سیگاری هستید که نگران چین و چروک هستید ، می دانید که چه کاری باید انجام دهید. سیگار کشیدن باعث علائم زودرس پیری در سراسر صورت از جمله لب ها می شود.

نتیجه

برای رفع چین و چروک لب گزینه ای زیادی وجود دارد. روشهای درمانی طی سالهای اخیر بسیار زیاد است. کلینیک زیبایی سیمارو تمامی روش های رفع چین و چروک لب و صورت  را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب برای شما ارائه می دهد.

بسیاری از این روشها قبل از مشاهده هر نتیجه نیاز به چندین جلسه دارند. همچنین ، کبودی و سوزش عوارض جانبی متداول است ، بنابراین قبل از تصیم با انجام هر روش با پزشک خود صحبت کنید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا