حذف موهای زائد صورت یکی از مهمترین مسائل در بخش زیبایی صورت است که توجه زیادی به آن می شود همچنین حذف و از بین بردن موهای صورت در بین بانوان بسیار بیشتر است.

برخی از خانم ها ممکن است به دلایل هورمونی ، موهای صورت زیاد و زخیمی داشته باشند و برخی دیگر نیز ممکن است در برهه ای دچار تغییرات هورمونی و افزایش موهای زائد صورت شوند.

به همین دلایل حذف موهای صورت خانم ها بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است اما برخی از آقایان هم هستند که بدنبال از بین بردن موهای زائد صورت خود هستند.

در این مطلب به بررسی روش های حذف موهای زائد صورت می پردازیم که شامل روش های لیزر موهای زائد ، اپیلاسیون ، حذف مو با نخ ، حذف موهای زائد صورت با موچین ، اصلاح موی صورت با ژیلت و کرم های موبر می شود. با مطب vip سیمارو همراه باشید.

برای از بین بردن موهای زائد صورت می توانید از روش های اپیلاسیون – حذف مو با نخ – موبر و موچین استفاده کنید که با این روش ها در طی ۳ الی ۵ روز دوباره رشد موها انجام می شود و بهترین روش برای از بین بردن موهای صورت در سال ۱۴۰۲ لیزر موهای زائد صورت است.

توجه داشته باشید که بهترین روش از بین بردن موهای زائد صورت لیزر است که می توانید به مقاله زیر مراجعه نمائید تا از قیمت لیزر مو در تهران و سال ۱۴۰۲ آگاه شوید.

هزینه لیزر مو در تهران سال ۱۴۰۲

برای رزرو وقت ویزیت رایگان می توانید با شماره های ۲۶۴۰۲۶۰۶-۰۲۱ یا ۲۶۴۰۳۲۱۴-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  روش های از بین بردن موهای صورت

  برای از بین بردن موهای صورت از روش های مختلفی مانند لیزر موهای صورت – استفاده از موچین – اپیلاسیون صورت و … می توانید استفاده کنید که بهترین و راحت ترین روش از بین بردن موهای صورت لیزر موهای صورت است.

  در ادامه این مقاله با ۷ روش از بین بردن موهای زائد صورت آشنا می شویم.

  ۱-اصلاح
  اصلاح مو یکی از سریعترین و آسان ترین روش ها برای از بین بردن مو های صورت است. چه از ریش تراش یکبار مصرف و چه ریش تراش برقی استفاده کنید ، هر دو دارای تیغه داخلی هستند که موها را در سطح پوست بلند کرده و برش می دهند.

  ریش تراش ها می توانند روی قسمت های مختلف بدن از جمله موارد زیر کار کنند:

  • پاها
  • بازوها
  • زیر بغل
  • منطقه بیکینی
  • صورت
  • لب فوقانی
  • چانه
  • ابرو
  • خط ریش


  با این حال ، نتایج حذف مو با روش اصلاح ، دائمی یا ماندگار نیستند. صورت شما به مدت یک تا سه روز بدون مو باقی می ماند و پس از آن مجبور به اصلاح مجدد آن هستید.

  بهتر است هنگام استفاده از ریش تراش ، صورت خود را تمیز کرده و لایه ای از صابون یا کرم اصلاح را بمالید. این باعث ایجاد یک سطح صاف می شود و احتمال بریدگی را کاهش می دهد.

  ۲-موچین

  موچین یکی دیگر از راههای موثر و ارزان برای از بین بردن موهای صورت است. این روش کمی متفاوت از اصلاح عمل می کند. به جای از بین بردن موها با تیغ تیغ ، موچین به منظور کشیدن مو از ریشه ها طراحی شده است.

  موچین روی هر موی صورت کار می کند. در شکل دادن ابرو بسیار مفید است. به طور معمول ، نتایج موچین بیشتر از اصلاح است – تا سه یا هشت هفته.

  برای استفاده از موچین برای از بین بردن موهای صورت ، این مراحل را دنبال کنید:

  قبل از شروع ، صورت خود را با دستمال مرطوب بشویید تا پوست نرم شود.
  موهایی را که می خواهید گل بکشید ، جدا کنید.
  در حالی که پوست خود را محکم نگه دارید ، به یک باره مو را بکشید.
  همیشه در جهت رشد موها بکشید
  تیز کردن می تواند ناراحتی جزئی ایجاد کند ، اما معمولاً دردناک نیست. اگر درد دارید ، مقداری یخ را روی ناحیه بزنید تا قرمزی و التهاب کاهش یابد.

  ۳-اپیلاسیون
  اپیلاسیون گزینه دیگری برای از بین بردن موهای صورت است. این تکنیک می تواند موها را تا چهار هفته از بین ببرد که اگر مشغول کار هستید و وقت اطلاح ندارید، انتخاب بهتری است.

  اپیلاتورها مانند تراشیدن در از بین بردن موهای صورت کار می کنند. تفاوت در این است که اپیلاتورها با گرفتن همزمان چندین مو به طور همزمان و برداشتن آنها از ریشه ، موهای صورت را از بین می برند. از آنجا که مو از ریشه جدا می شود ، رشد مجدد طولانی تر می شود. گاهی اوقات ، اپیلاسیون باعث می شود موها نرمتر و نرم تر شوند. رشته ها ممکن است کمتر مورد توجه قرار گیرند.

  ممکن است برای از بین بردن موهای پاها یا از نواحی بزرگتر بدن ، به اپیلاتورها بیاندیشید. اما اپیلاتورها در اندازه های مختلف عرضه می شوند و آنها را برای از بین بردن مو در تمام قسمت های بدن ایده آل می کند.

  پس از آماده شدن موها با اپیلاتور ، این مراحل را دنبال کنید:

  اپیلاتور را با زاویه ۹۰ درجه نگه دارید.
  پوست خود را محکم نگه دارید. اپیلاتور را در جهت رشد مو حرکت دهید.
  به آرامی اپیلاتور را روی صورت خود بکشید تا از ریختن مو جلوگیری شود. آن را خیلی سخت در برابر پوست خود فشار ندهید.
  روند ممکن است دردناک باشد ، اما کندی می تواند ناراحتی را کاهش دهد. اگر متعاقباً حساسیت دارید ، مقداری یخ را روی نقاط دردناک بمالید تا تورم و التهاب کاهش یابد.

  ۴-لیزر موهای زائد در منزل
  مشکل اصلی بسیاری از روش های رفع مو این است که نتایج موقت است یا فقط چند هفته طول می کشد. برای نتیجه طولانی تر ، لیزر موهای زائد انتخاب بهرتی می باشد.

  در این روش از لیزر برای آسیب دیدن فولیکول های مو استفاده می شود و در نتیجه ریزش مو ایجاد می شود. این یک راه حل نیمه ماندگار است – موها بعد از گذشت حدود شش ماه دوباره رشد می کنند. بعضی اوقات ، مو هیچ وقت رشد نمی کند. اگر مو برگردد ، ممکن است ریز و غیر قابل توجه باشد.

  لیزر موهای زائد می تواند گران باشد. دستیابی به نتایج مطلوب به طور معمول نیاز به انجام جلسات متعدد داشته باشد. اگر مزایای لیزر موهای زائد را بدون برچسب قیمت گران قیمت می خواهید ، یکی از گزینه های خرید کیت لیزر موهای زائد در منزل است. از بین بردن موهای صورت با لیزر در منزل مقرون به صرفه و مناسب است. شما می توانید در منزل ، درمان های رفع مو را انجام دهید.

  لیزر موهای زائد را می توان در هر جای صورت مانند لب بالا و چانه انجام داد. اما در هنگام از بین بردن موها از اطراف پلک ها و مناطق اطراف باید از لیزر اجتناب کنید.

  هنگام استفاده از دستگاه در منزل ، این مراحل را دنبال کنید:

  ۱-صورت خود را تمیز کرده و اصلاح کنید. از آنجا که شما موهای زیر پوست را از بین می برید ، در صورت کوتاه بودن مو ، این روش درمانی بهتر عمل می کند.
  ۲-سطح درمانی را انتخاب کنید. برای شروع درمان ، لیزر را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
  ۳-هر دو هفته یکبار این کارتکرار کنید تا نتیجه دلخواه خود را بدست آورید. دستورالعمل ها بسته به نوع لیزری که خریداری می کنید متفاوت است.

  ۵-کرم های رفع مو
  کرم های رفع موها گزینه دیگری برای از بین بردن موهای صورت است. نتایج می تواند طولانی تر از اصلاح باشد و ممکن است این کرم ها ارزانتر از اپیلاسیون باشند.

  این کرم ها دارای مواد شیمیایی مانند سدیم ، دی اکسید تیتانیوم و سولفید باریم هستند ، که پروتئین ها را در مو ضعیف می کنند ، به طوری که به راحتی حل می شود و از بین می رود. اگرچه این مواد به طور کلی بی خطر هستند ، اما خطر واکنش برای آن وجود دارد.

  اگر اولین بار است که از یک کرم depilator استفاده می کنید ، ابتدا آزمایش پچ را انجام دهید و مقدار کمی از کرم را روی پوست خود بمالید. علائم واکنش شامل قرمزی پوست ، برآمدگی و خارش پوست است. حداقل ۲۴ ساعت بعد از تست پچ قبل از استفاده از کرم روی قسمت های بزرگتر صورت خود صبر کنید.

  پس از تست پچ ، نحوه انجام این کار آورده شده است:

  یک لایه از کرم را روی موهای صورت بمالید.
  اجازه دهید کرم حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی صورت شما باشد.
  برای پاک کردن کرم و پاک کردن موهای ناخواسته از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
  صورت خود را با آب بشویید و پت خشک کنید.
  این محصولات به صورت ژل ، کرم و لوسیون در دسترس هستند. در حالی که این کرم ها می توانند موهای هر قسمت از بدن را از بین ببرند ، برخی از کرم ها مخصوص موهای صورت طراحی شده اند. این بدان معنی است که آنها همچنین صورت را صاف ، لکه دار و مرطوب می کنند.

  ۶-اصلاح با نخ
  نخ زدن گزینه دیگری برای شکل دادن به ابروها و از بین بردن موهای صورت در لب فوقانی ، سمت صورت و چانه است. در این روش از نخ استفاده می شود ، که موهای زائد را تا زمانی که از فولیکول مو بلند شود ، می کشد. نتایج می تواند طولانی تر از اصلاح باشد ، به علاوه این روش باعث ایجاد موهای زائد نمی شود.

  این روش همچنین شامل مواد شیمیایی نیست. بنابراین ، هیچ خطری از واکنش پوستی وجود نخواهد داشت ، اگرچه ممکن است درد یا ناراحتی جزئی داشته باشید زیرا تکنسین شما موها را از فولیکول ها خارج می کند. برای کاهش درد ، از تکنسین خود بخواهید که کرم بی حسابی را به صورت شما بمالد ، یا بعد از آن یک کمپرس گرم بمالید. این روش از بین بردن مو نیاز به مهارت دارد ، بنابراین شما باید یک متخصص آرایش و زیبایی یا متخصص زیبایی را پیدا کنید.

  ۷- داروهای موضعی
  حتی اگر موها را اصلاح کنید ، موچین کنید ، اپلاسیون کنید ، یا نخ نخواهید داشت ، از بین بردن موهای صورت برای همیشه غیر ممکن است. اگرچه کرم موضعی برای رفع مو وجود ندارد ، وانیقا تنها دارویی است که برای کاهش رشد موهای ناخواسته صورت در خانمها تأیید شده است. با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا این نسخه برای شما مناسب است یا خیر.

  این دارو یک شبه کار نمی کند ، بنابراین لازم است از روش های دیگر موهای زائد استفاده کنید تا زمانی که در سیستم شما باشد. اگر روزی دو بار روی صورت استفاده شود (حداقل هشت ساعت فاصله) ، ممکن است طی چهار تا هشت هفته موهای کمتری را مشاهد کنید.

  در نظر داشته باشید ، این دارو به تنهایی طراحی نشده است و موها را به طور دائمی برطرف نمی کند. اگر استفاده از کرم را متوقف کنید ، موهای صورت دوباره رشد می کند.

  علائم واکنش آلرژیک به وانیقا شامل موارد زیر است:

  • قرمزی پوست
  • بثورات
  • خارش
  • یک احساس سوزن سوزن شدن

   

  Comments are closed.