تزریق ژل لب یا فیلر لب به عنوان یکی از روش های تقویت زیبایی و حجم لب است، افراد بسیاری در دنیا از این روش تزریق ژل لب برای زیبایی لب خود استفاده می کنند. مظب زیبایی سیمارو یکی از مجهز ترین کلینک های حال حاضر در ارائه خدمات جوانسازی پوست و زیبایی صورت است. کلینیک سیمارو با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و متخصصین با تجربه خدمات تقویت و حجم دادن به لب را با روش های مختلفی برای همه علاقه مندان با بهترین کیفبت و ضمانت انجام می دهد. تزریق ژل لب یا فیلر لب یکی از خدمات ویژه این کلینیک است که با مرغوبترین مواد تزریق برای بیماران عزیز انجام می شود. در این مطلب ما به تمام آنچه که شما باید در مورد تزریق ژل لب بدانید پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

تزریق ژل لب

 تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب روشی تقویت لب و حجم لب است که به نوعی  روش آرایشی است که می تواند لب های زیبا تر ی را در صورت شکل دهد.

این روزها ، تزریق ژل در لب رایج ترین روش تقویت لب است. انواع مختلفی از ژل های تزریق لب  وجود دارد که می توانند در لب و اطراف دهان شما تزریق شوند. اما رایج ترین مواد تزریقی لب امروزه محصولاتی هستند که حاوی موادی شبیه به اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب کمک می کند.

کلاژن ، زمانی که رایج ترین ژل تقویت لب بود ولی امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا گزینه های جدیدتر ایمن تر بوده با اثرات آن طولانی تر ساخته شده است.

انواع ژل های تزریق لب

برای تزریق ژل لب ممکن است با انواع مختلفی از آن روبرو شوید و برای انتخاب آن دچار تردید بشوید و ما در ادامه انواع آن را بررسی می کنیم.

ژل تزریق جوودرم

جوودرم چه کار میکند: Juvdderm مجموعه ای از فیلر ها است و به  فرم های مختلفی طراحی شده است که در نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، Juvdderm Voluma XC برای اضافه کردن حجم گونه ها بع عنوان تزریق ژل گونه استفاده می شود ، که به طور طبیعی با گذشت زمان صاف می شوند. همچنین خطوط “پرانتز” متوسط ​​تا عمق اطراف بینی و دهان شما (مثل چین های بینی) و خطوطی را که از گوشه های دهان شما به سمت چانه (خطوط ماریونت) می رود ،  را صاف می کند.   Juvéderm Ultra XC  لبها را جمع می کند ، مانند Juvéderm Volbella XC ، که همچنین برای نرم کردن خطوط عمودی لب استفاده می شود. اگرچه کاملاً بدون درد است ، اما اکثر فیلر های HA با لیدوکائین بی حسی تزریق می شوند تا در طول و بعد از درمان ناراحتی به حداقل برسد.

نحوه کار جوودرم: ماده اصلی جوودرم اسید هیالورونیک (HA) است ، یک قند طبیعی است که در بدن یافت می شود و به پوست رطوبت ، حجم و خاصیت ارتجاعی می بخشد. با کاهش سن HA ، پوست حجم خود را از دست می دهد و چین و چروک ها به احتمال زیاد ظاهر می شوند. در هنگام تزریق ، HA به عنوان یک اسفنج عمل می کند تا آب را به پوست جذب کند. در نتیجه ، ناحیه ای را که در آن تزریق شده است ، جمع می کند. علاوه بر تولید نتایج صاف کننده فوری ، تحقیقات انجام شده از سال ۲۰۰۷ نشان می دهد که تزریق HA  باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود. یکی از مزایای پرکننده های مبتنی بر HA نسبت به گزینه های قبلی این است که به دلیل اینکه HA به طور طبیعی در بدن یافت می شود ، هیچ گونه خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد.

مدت زمان ماندگاری جوودرم: بسته به نوع ماده (برخی از آنها نازک تر و روان تر هستند ، برخی دیگر ضخیم تر هستند ، بنابراین به طور بالقوه می توانند دوام بیشتری داشته باشند) ، اثرات Juvdderm می تواند از ۶ ماه تا ۱۸ ماه ادامه داشته باشد تا بدن به تدریج مواد را جذب کند.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار ۸۵۰ هزار تومان تا ۱۸۵۰تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

ب)ژل تزریق رستیلان(Restylane):

رستیلان چه کار میکند: مانند جوودرم ، خانواده ای از محصولات رستیلان نیز وجود دارند که برای درمان مناطق مختلف ، گاهی اوقات همپوشانی ، طراحی شده اند. رستیلان اصلی چین و چروک ها و چین های پوستی را از بین می برد و می توان از آن برای افزودن حجم به لب های نازک استفاده کرد. Restylane Lyft (سابقا Perlane-L) ، ژلی بسیار ضخیم تر ، برای اصلاح چین و چروک های شدید مانند چین های بینی و همچنین از بین رفتن حجم در گونه ها استفاده می شود. همچنین توسط FDA تصویب شده است. Restylane Silk مخصوص تقویت لب ها طراحی شده است ، زیرا با ذرات کوچکتر از سایر محصولات ساخته می شود.

نحوه کار رستیلان: این یکی دیگر از محصولات است که به توانایی صاف کننده فوری اسید هیالورونیک متکی است. تزریق همچنین ممکن است تولید کلاژن طبیعی را تحریک کند ، بنابراین ممکن است نیاز به لمس کمتر و در صورت وجود مواد کمتری نیاز باشد.

چه مدت طول می کشد: مطالعات بالینی نشان می دهد که با درمان کامل، که شامل یک تزریق مکرر است ، نتایج با رستیلان می تواند تا ۱۸ ماه ادامه یابد. نتایج در گونه ها تا یک سال و تا ۶ ماه در چین و چروک در صورت استفاده از  Restylane Lyft به طول می انجامد. نتایج حاصل در لب با استفاده از  Restylane Silk تا ۶ ماه به طول می انجامد.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار ۸۵۰تا ۱۸۵۰تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند

ج)ژل تزریق اسولپترا استاتیک

چه کاری می تواند انجام دهددر ابتدا Sculptra در بیماران مبتلا به ویروس نقص ایمنی بدن (HIV) که از دست دادن چربی صورت داشتند استفاده شد. در حال حاضر این مصارف آرایشی در افرادی که به HIV مبتلا نیستند ، برای ایجاد گونه ها ، پر کردن قسمت های توخالی یا غرق صورت و افزایش ضخامت پوست تأیید می شود تا چین ها و خطوط  صورت را کاهش دهد. همچنین در لب تزریق نمی شود و در اطراف چشم استفاده نمی شود.

چگونه کار می کند: ماده فعال در Sculptra ، اسید پلی- L- لاکتیک (PLLA) است ، یک ترکیب مصنوعی است که باعث تشکیل کلاژن جدید می شود. به همین دلیل ، چندین درمان طول می کشد ، حدوداً چهار تا شش هفته از هم فاصله دارد تا نتایج ظاهر شود. تعداد معالجات مورد نیاز فرد بستگی به میزان پیری صورت دارد

چه مدت طول می کشد: در یک مطالعه بالینی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد ، تأثیرات Sculptra تا دو سال پس از انجام اولین جلسه درمانی (به طور متوسط ​​سه تزریق) دوام داشت.

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار ۸۵۰تا ۱۸۵۰تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

د)ژل تزریق رادیسز

چه کاری می تواند انجام دهد: از Radiesse برای درمان پژمردگی صورت متوسط تا شدید مانند چین های بینی استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای برجسته کردن گونه ها و سایر کانتورهای صورت استفاده کرد. معمولا در تزریق ژل لب استفاده نمی شود.

نحوه کار: Radiesse حاوی میکروسفرهای هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ، نوعی ماده معدنی است که در دندانها و استخوانهای انسان یافت می شود. هنگام استفاده به عنوان فیلر ، ذرات کلسیم ریز و در محلول ژل مبه حالت تعلیق در می آیند. در حالی که Radiesse بلافاصله حجم از دست رفته را دوباره پر می کند ، با گذشت زمان ژل جذب می شود و بدن کلسیم را متابولیزه می کند و کلاژن خود تولید می کند.

چه مدت طول می کشد: نتایج با Radiesse یک سال یا بیشتر طول می کشد. اما ، به دلیل اینکه هیدروکسیلاپاتیت کلسیم باعث تحریک تولید کلاژن طبیعی می شود ، برای حفظ نتیجه  لمس ناحیه  تزریق شده موثر تر است

قیمت: طبق آمار سال  انواع مواد متفاوت از نظر کیفیت در بازار کلینیک سیمارو قیمت این نوع  تزریق ژل را بین  هزار ۸۵۰تا ۱۸۵۰تعیین می کند. البته خدمات بعد از تزریق ژل را هم پشتبانی می کند.

ژل تزریق اسید هیالورونیک

ژل تزریق اسید هیالورونیک کاربردهای مختلفی دارد. بسیاری از مردم آن را به عنوان یک مکمل مصرف می کنند ، اما از آن در سرم های موضعی ، قطره چشم و تزریق نیز استفاده می شود.

در اینجا ۷ مزیت علمی از مصرف ژل تزریق اسید هیالورونیک ارائه شده است.

۱-پوست را جوان تر و نرم تر را  می کند

ژل تزریق اسید هیالورونیک می تواند به پوست شما کمک کند ظاهر جذابی بیشتر پیدا کند.

تقریباً نیمی از اسید هیالورونیک بدن در پوست شما وجود دارد ، جایی که برای کمک به حفظ رطوبت به آب متصل می شود

با این حال ، روند پیری طبیعی و قرار گرفتن در معرض چیزهایی مانند اشعه ماوراء بنفش از خورشید ، دود دخانیات و آلودگی می تواند مقادیر آن را در پوست کاهش دهد.

مصرف ژل تزریق اسید هیالورونیک ممکن است با دادن مقادیر اضافی بدن برای ورود به پوست از این کاهش جلوگیری کند.

دوزهای ۱۲۰-۲۰۴۰ میلی گرم در روز برای حداقل یک ماه نشان داده شده است که رطوبت پوست را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و باعث جلوگیری خشکی پوست در بزرگسالان می شود .

همچنین پوست هیدراته باعث کاهش چین و چروک می شود.هنگامی که روی سطح پوست اعمال می شود ، سرم های ژل تزریق اسید هیالورونیک می توانند چین و چروک ، قرمزی و درماتیت را کاهش دهند

برخی از متخصصان پوست حتی به منظور استحکام و جوانی پوست ، مواد پرکننده اسید هیالورونیک را تزریق می کنند.

۲- سرعت بهبود زخم

ژل تزریق اسید هیالورونیک همچنین نقش اساسی در بهبود زخم ها دارد. به طور طبیعی در پوست وجود دارد ، اما در صورت نیاز به ترمیم ، غلظت آن افزایش می یابد.

اسید هیالورونیک با تنظیم سطح التهاب و سیگنال دادن بدن برای ساخت رگ های خونی بیشتر در منطقه آسیب دیده به زخم ها سریعتر کمک می کند

نشان داده شده است که استفاده از آن روی زخمهای پوستی باعث کاهش اندازه زخم ها و کاهش سریع درد نسبت به دارو مسکن می شود.

اسید هیالورونیک همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است ، بنابراین می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت هنگام اعمال مستقیم بر روی زخم های باز کمک کند

علاوه بر این ، در مقابله با بیماری لثه ، تسریع در بهبودی بعد از جراحی دندان و از بین بردن زخم هنگام استفاده موضعی در دهان مؤثر است.

در حالی که تحقیقات در مورد سرم و ژل اسید هیالورونیک امیدوار کننده است ، هیچ تحقیقی برای تعیین اینکه آیا مکمل های اسید هیالورونیک می توانند همان مزایا را داشته باشند وجود ندارد.

۳. کاهش درد مفاصل

اسید هیالورونیک همچنین در مفاصل یافت می شود ، جایی که فضای بین استخوان های شما را به خوبی روغنکاری می کند

هنگامی که مفاصل روغن کاری می شوند ، استخوان ها کمتر در برابر یکدیگر دچارآسیاب می شوند و باعث درد ناخوشایند می شوند.

مکمل های اسید هیالورونیک برای افرادی که از آرتروز رنج می برند ، بسیار کمک کننده است ، نوعی بیماری دژنراتیو مفصل است که در اثر زمان ساییدگی و پارگی بر روی مفاصل ایجاد می شود.

نشان داده شده است که مصرف ۸۰ تا ۲۰۰ میلی گرم روزانه حداقل به مدت دو ماه ، درد زانو را در افراد مبتلا به استئوآرتریت ، به ویژه در سنین ۴۰ تا ۷۰ سال کاهش می دهد

اسید هیالورونیک همچنین برای تسکین درد می تواند مستقیماً به مفاصل تزریق شود. با این حال ، تجزیه و تحلیل بیش از ۱۲۰۰۰ بزرگسال تنها کاهش متوسط ​​درد و خطر بیشتر از عوارض جانبی را نشان داده است

برخی تحقیقات نشان می دهد که جفت کردن مکمل های اسید هیالورونیک خوراکی با تزریق می تواند به افزایش فواید تسکین دهنده درد و افزایش زمان بین عکس ها کمک کند

۴– علائم ریفلاکس اسید را تسکین می دهد

تحقیقات جدید نشان می دهد که مکمل های اسید هیالورونیک ممکن است به کاهش علائم ریفلاکس اسید کمک کند.

هنگامی که رفلاکس اسید رخ می دهد ، محتویات معده به داخل گلو حرکت کرده و باعث درد و آسیب به آستر مری می شوند.

اسید هیالورونیک ممکن است به تسکین پوشش آسیب دیده مری کمک کند و روند بهبود را تسریع کند.

یک مطالعه نشان داد که استفاده از مخلوطی از اسید هیالورونیک و کندرویتین سولفات بر روی بافت گلو آسیب دیده با اسید باعث بهبودی سریعتر از زمان استفاده از درمان های دیگر می شود

در یک مطالعه مشخص شد که مصرف یک مکمل اسید هیالورونیک و کندرویتین سولفات همراه با داروی کاهش دهنده اسید علائم ریفلاکس را ۶۰٪ بیشتر از مصرف داروهای کاهش دهنده اسید به تنهایی کاهش می دهد

یک مطالعه یگر نشان داد که همان نوع مکمل پنج بار در کاهش علائم ریفلاکس اسید نسبت به داروهای دیگر  مؤثر است.

۵- خشکی چشم و ناراحتی را تسکین دهید

تقریباً سالخوردگان به دلیل کاهش تولید اشک یا  تبخیر خیلی سریع اشک از علائم خشکی چشم رنج می برد .

از آنجا که ژل تزریق اسید هیالورونیک در حفظ رطوبت پوست بسیار عالی است ، اغلب برای درمان خشکی چشم استفاده می شود.

قطرات چشم حاوی اسید هیالورونیک ۰٫۲-۰٫۴ to نشان داده شده است که باعث کاهش علائم خشکی چشم و بهبود سلامت چشم می شود

لنزهای تماسی که حاوی اسید هیالورونیک هستند نیز به عنوان یک درمان احتمالی برای خشکی چشم ایجاد می شوند

علاوه بر این ، قطره چشم اسید هیالورونیک اغلب در حین عمل چشم برای کاهش التهاب و بهبود سرعت زخم مورد استفاده قرار می گیرد

در حالی که نشان داده شده است که استفاده از آنها به طور مستقیم روی چشم باعث کاهش علائم خشکی چشم و بهبود سلامت کلی چشم است ، هنوز مشخص نیست که آیا مکمل های خوراکی اثرات یکسانی دارند یا خیر.

۶- استحکام استخوان

تحقیقات جدید روی حیوانات برای بررسی تأثیر مکمل های اسید هیالورونیک بر سلامت استخوان ها آغاز شده است.

دو مطالعه نشان داده اند که مکمل های اسید هیالورونیک می تواند به کاهش سرعت ریزش استخوان در موش های مبتلا به پوکی استخوان کمک کند ، مرحله آغاز ریزش استخوان که پیش از پوکی استخوان است

مطالعات اولیه همچنین نشان داده است که دوزهای زیاد اسید هیالورونیک می تواند فعالیت استئوبلاست ها ، سلول های مسئول ساختن بافت جدید استخوان را افزایش دهد

در حالی که هنوز تأثیرات آن بر سلامت استخوان انسان مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما مطالعات اولیه حیوانات امیدوارکننده است.

۷-می تواند از درد مثانه جلوگیری کند

تقریباً ۳-۶٪ از خانمها از بیماری بنام سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک رنج می برند

این عارضه همراه با یک فشار قوی و مکرر برای ادرار کردن ، باعث ایجاد درد و حساسیت در شکم می شود

در حالی که علل سیستیت بینابینی ناشناخته است ، اسید هیالورونیک برای تسکین درد و فرکانس ادرار مرتبط با این بیماری هنگام وارد شدن مستقیم به مثانه از طریق کاتتر  یافت می شود.

هنوز مشخص نیست که چرا اسید هیالورونیک به تسکین این علائم کمک می کند ، اما محققان فرض می کنند که این ماده به ترمیم آسیب بافت مثانه کمک می کند ، و باعث می شود این حساسیت نسبت به درد کمتر شوددر اینجا ۷ مزیت علمی از مصرف ژل تزریق اسید هیالورونیک ارائه شده است.

عوامل موثر در ماندگاری تزریق ژل لب

اولین موردی که در مورد تزریق ژل لب باید در نظر بگیرید نوع ظاهری و مدت ماندگاری ژل لب که به دنبال آن هستید می باشد.

آیا می خواهید لب های خود  رافقط تقویت کنید ، یا می خواهید آنها را پر کنید تا بزرگتر به نظر برسند؟ دانستن پاسخ این سؤالات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام نوع ژل برای شما مناسب است.

انتخاب نوع تزریق

انواع ژل تزریق لبمدت ماندگاری ژل لب ها
Restylane۶ ماه
Juvaderm۶ ماه
Vollure۱۸ ماه
Volbella۱۲ ماه
collagen۳ ماه

هنگام انتخاب نوع ژل تزریق لب مورد نظر ، شناختن برند  های آن و مدت ماندگاری ژل لب مهم است. از نظر تاریخی ، کلاژن – یک بافت پیوندی است که در بدن حیوانات یافت می شود و رایج ترین نوع ژل تزریق لب است.

با این حال ، امروزه کلاژن بندرت مورد استفاده قرار می گیرد. به این دلیل که ماندگاری ژل لب کلاژن خیلی کم است.همچنین می تواند در بسیاری از افراد باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون بیشترین استفاده را  در تزریق تقویت لب و حجم دادن به لب ها دارد. اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند است که از باکتری ها ساخته شده است. با اتصال خود به مولکول های آب در پوست ، لب های نازک را پهن تر نشان می دهد.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون به آرامی جذب می شوند و بعد گذشت مدت کمی ظاهر مورد نظر را ایجاد میکنند. همچنین ماندگاری ژل لب اسد هیالورونیک تا ۱۲ ماه می باشد.

چهار نام تجاری متداول اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. محبوب ترین گزینه ها  ژل تزریق لب Restylane و ژل تزریق لب Juvaderm  هستند. ماندگاری این ژل لب ها  بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می کشد و ظاهری بسیار طبیعی را ارائه می دهند.

ژل تزریق لب Vollure جدیدترین محصول موجود در بازار است.  ماندگاری ژل لب Vollure  بسیار زیاداست و ظاهری طبیعی تر نیز ارائه می دهد.

ژل تزریق لب Volbella محصول چهارم است. بسیار ظریف  است و می تواند بدون اضافه شدن کامل ، به صاف کردن خطوط عمودی لب کمک کند. و ماندگاری ژل لب Volbella آن حدود ۱۲ ماه طول می کشد.

می توانید هر شش ماه یکبار ت تزریق ژل لب را تکرار کنید. دانشمندان دریافتند که تزریق اسید هیالورونیک پوست را به سمت تولید کلاژن بیشتر ترغیب می کند و ظاهر طبیعی بیشتری را در لب ایجاد می کند.

طول عمر تزریق ژل لب

تزریق ژل لب عملی است که بعد از آن انتظار می رود نتایج این تزریق حدود ۶ الی ۹ ماه ماندگاری داشته باشد و زیبایی اولیه را داشته باشد  چنانچه اگر فرد بخواهد این نتایج  و زیبایی صورت حفظ شود  معمولا ًباید در دوره های نزدیک به شش ماه به پزشک خود مبه طور کلی از لحاظ نوع ژل های تزریقی به لب به دو نوع کلی تقسیم می شود :

۱-ژل های کلاژن

۲- ژل های اسید هیالورونیک

کلاژن فراوان ترین  نوع پروتئین در جسم ما می باشد ،  کلاژن در تاندون ها، سیستم گوارشی ، رگ های خونی، پوست، استخوان ها و ماهیچه ها وجود دارد . کلاژن فواید بسیاری دارد و یکی از فواید آن در حجم دهنده لب به عنوان تزریق ژل لب است.

همانطور که میدانیم متداول ترین ساختار پروتئینی در بدن کلاژن است از نظر قدمت قدیمی ترین نوع ژل برای تزریق در لب  همین کلاژن است البته به دلیل حساسیت بیشتر افراد  و ماندگاری کم در حدود سه ماه  استفاده از این نوع ژل به ندرت انجام می شود، معمولا  از این ژل کلاژن  برای فرم دهی و حجم دهی لب ها استفاده می شود

ژل های اسید هیالورونیک در حال حاضر بیشترین استفاده را در جهان برای فرم دهی و برجسته سازی لب ها دارند. مدت ماندگاری این ژل با توجه به غلظت و اینکه در کدام قسمت است لب استفاده  شود معمولا  بین ۶ ماه تا ۹ ماه متغیر هست البته با ترمیم های بهموقع و مراجعه و مشورت  با پزشک نتایج این نوع تزریق را می‌توان تا ۱۸ ماه نیز افزایش داد.

به این نکته اشاره شود که فقط نوع ژل در ماندگاری بیشتر اثرات ژل لب تاثیر گذار نیست عواملی مانند :

-عدم استفاده از دخانیات عدم در  مجاورت محل تزریق شده

-عدم استفاده از مایعات داغ مثل قهوه و چایی

 -استفاده نکردن از حمام آفتاب و سولاریوم

-حفظ آرامش اعصاب

-تغذیه مناسب و استفاده کردن از مایعات به اندازه کافی در طول روز

رعایت این موارد  باعث افزایش طول عمر ژل ها اسید هیالارونیک و به طور کلی حفط فرم دهی لب در طول زمان  میشود.

درد تزریق ژل لب

ویدئو  کوتاه در مورد درد ناشی از تزریق لب

اگر از این موضوع نگران هستید تزریق ژل در لب  درد زیادی دارد و شما به خاطر این موضوع از این کار منصرف شده اید دیگر نگران نباشید .ما با نهایت دقت در کلینیک سیمارو تمام مراحل ذکر شده در بالا را به صورت قدم به قدم پیش ببریم دیگه نه خبری از درد از کبودی  برای شما مشتری گرامی وجو ندارد.

مواردی که موجب کاهش درد تزریق ژل لب می شود؟

-اگر برای تزریق ژل  در لب از سوزن مناسب تزریق استفاده شود در کمتر شدن درد تزریق ژل  لب شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود معمولاً قطر سوزن هایی که با ان تزریق ژل لب انجام میشود بسیار کم است پس نگران درد با این نوع سوزن نباشیم

نکته دیگر که باعث میشود شما در هنگام  درد تزریق ژل لب کم تری  را تحمل نکنید :

استفاده از مواد بی حسی هست ما معمولاً در کلینیک سیمارو از دو روش بی حسی موضعی و بی حسی بلوک عصبی که در دندان پزشکی هم از این مدل برای بی حسی استفاده میشود استفاده می کنیم.

انتخاب هر کدام از این روش ها به آستانه تحمل شما بستگی دارد در کلینیک سیمارو   با دقت آستانه تحمل شما را اندازه‌گیری شده و  از بهترین مواد برای بی حسی شما استفاده می کنیم تا کمترین درد را نیز تحمل کنید.

در عین حال برای جلوگیری از تورم و کبودی در لب ،ما در کلینیک سیمارو از میکروکانولا استفاده میکنیم به دلیل اینکه در هنگام تزریق این نوع سر سوزن ها باعث ایجاد کبودی و تورم نمیشوند در عین حال به دلیل اینکه انتهای این سوزن ها تیز نیست باعث ایجاد درد هم برای شما نخواهد شد.

اگر پزشک شما با دقت در مورد مراحل تزریق ژل قبل از اینکه برای شما این کار را انجام دهد صحبت کند همین که شما از لحاظ روحی آرامش نسبی را داشته باشیم و دچار استرس نشده باشید هم بسیار به روند تزریق ژل و درد آور نبودن این مراحل کمک خواهد کرد.

نکته مهم دیگه ای که در این مقاله باید برای شما مطرح کنیم این هست که در ژل های تزریقی برای لب از مواد بی حسی استفاده شده که خود این موضوع باعث میشه شما در هنگام تزریق ژل لب کمترین درد را احساس کنید.

نگران نباشید چون در کلینیک سیمارو واقعا تزریق ژل لب همراه با درد نیست  و احساس ناخوشایندی به شما دست نمی دهد.

کاربرد، عوارض و مزایا تزریق ژل لب

ژل های تزریق داری مزایا و معایب خاص خود هستند و می توانند از انواع مختلفی تشکیل شوند  که برخی از آنها به صورت طبیعی و برخی مصنوعی هستند. یکی از رایج ترین ترکیبات مورد استفاده در ژل تزریق ، اسید هیالورونیک (HA) است. HA ماده ای است که به طور طبیعی در پوست ما وجود دارد و در نگه داشتن آبرسانی و حجم دهی پوست نقش عمده ای دارد .ژل تزریق اسید هیالورونیک ، بسته به ترکیب شیمیایی خاص خود ، قبل از جذب تدریجی بدن ، می توانند از شش ماه تا یک سال ماندگاری داشته باشد.

یکی از مهمترین مزایای تزریق ژل اسید هیالورونیک ، جدا از ظاهر طبیعی آنها هنگام تزریق ، این است که در صورت بروز عوارض تزریق ژل می تواند توسط محلول مخصوص حل شود ، همچنین ، بیشتر ژل های تزریق  هیدروژن با لیدوکائین ، یک عامل بی حس کردن بهم زده می شود تا در طول درمان درد وجو نداشته باشد.

سایر فیلر یا ژل های تزریق  در دسترس شامل مواردی است که از:

 • ژل هیدروکسیلاپاتیت کلسیم
 • ژل اسید پلی– L– لاکتیک
 • ژل پلی متیل متاکریلات

البته به این نکته هم اشاره شود که مزایا تزریق ژل همچنین معایب تزریق ژل هر کدام از ژل های تزریق متفاوت است.

ژل هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یک ترکیب مانند مواد معدنی است که به طور طبیعی در استخوان های انسان یافت می شود. سالها است که در دندانپزشکی و جراحی پلاستیک با سابقه طولانی ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

ژل اسید پلی– L– لاکتیک یک ژل تزریق مصنوعی است که به تحریک تولید کلاژن کمک می کند. این ژل تزریق با دیگر ژل  متفاوت است زیرا نتایج آن تدریجی است؛ و اثرات آن در طی چند ماه اتفاق می افتد زیرا بدن را به تولید کلاژن تحریک می کند.

ژل پلی متیل متاکریلات یک ژل نیمه دائمی است. اگرچه در مقایسه با دیگر ژل های تزریق  قابل تجزیه بیولوژیکی با دوام تری دارد ، اما عوارض بالقوه ای مانند تشکیل توده ها یا قابل مشاهده در زیر پوست را نشان می دهد.

مزایا تزریق ژل و عوارض تزریق ژل متفاوت است و همچنین تراکم ، طول عمر و بافت منحصر به فردی دارند ، به این معنی که یک ماده خاص ممکن است کم و بیش مناسب یک ناحیه خاص از صورت با نتیجه مطلوب باشد. انتخاب نوع مناسب ژل تزریق  نیاز به راهنمایی یک متخصص پوست با مجوز ، در جراح زیبایی با درک دقیق آناتومی صورت و آشنایی با انواع ژل تزربق موجود و روشهای تزریق مربوطه دارد.

کاربرد تزریق ژل در زمینه های مختلف

افزایش حجم اجزای صورت با تزریق ژل

تزریق ژل در لب

برجسته کردن لب (پروتز لب)

رفع خط لبخند با تزریق ژل

بزرگ کردن چانه (پروتز چانه)

رفع چین و چروک چانه با تزریق ژل

برجسته کردن گونه پروتز گونه

تزریق ژل گونه

مزایای تزریق ژل

روش‌های زیبایی هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند، همین ویژگی‌ها و نیز وضعیت بیمار و خواسته او، مواردی هستند که پزشک را در انتخاب روش درمان، کمک می‌کنند.

در این زمینه مزایای  تزریق ژل به قرار زیر است:

 • از مهم ترین مزیت تزریق ژل به دست آمدن نتایج مثبت بلافاصله بعد از پایان تزریق
 • غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراحی
 • نداشتن دوره نقاهت و استراحت پس از پایان تزریق
 • درصد بالای رضایت افراد از نتایج حاصل از این روش
 • کسب نتایج کاملا طبیعی
 • عدم نیاز به دارو‌های آرام بخش و بیهوشی
 • قابل اجرا در طول یک جلسه حدودا ۲۰ دقیقه‌ای
 • بی تاثیر بودن بر توانایی فرد در نشان دادن حالات صورت مثل لبخند و اخم و…
 • قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت
 • دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل کاملا بستگی به نوع ژل دارد، ژل‌هایی خوب هستند که نخست بدن به آن‌ها واکنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست ندهند.

برای مثال از عوارض تزریق ژل،  ژل‌هایی وجود دارند که بعد از تزریق تا چند ماه هیچ مشکلی ندارند، ولی بعد از چند سال گلوله گلوله می‌شوند و در این صورت تخلیه آن‌ها از پوست هم بسیار مشکل است لذا مراجعه کننده باید از پزشک خود نوع و مارک ژل را بپرسد.

البته مواردی دیگر از عوارض تزریق ژل وجود دارد که ربطی به کیفیت بد آن ژل تزریقی ندارد بلکه به علت تکنیک غلط تزریق است، مثلا اگر موضع خوب ضد عفونی نشود و شرایط تزریق استریل رعایت نشود در محل تزریق ممکن است عفونت ایجاد شود که البته در این موارد می‌توان با درمان مناسب ضد میکروبی مشکل را حل کرد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

اطلاعات مراقبت های بعد از تزریق ژل لب از نظر ماهیت کلی است. به یاد داشته باشید ، تجربیات تزریقی  فردی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

در مورد دستورالعمل مراقبت های بعد از تزریق ژل لب ، هر پزشک دستور العمل های خاصی را در نظر می گیرد.

اولین نکته مهم مراقبت های بعد از تزریق ژل لب:

در همان ابتدا انتظار کامل بودن لب را نداشته باشید.

تورم بعد از درمان تزریق ژل لب کاملاً طبیعی است و بنابراین اندازه لبهای شما بلافاصله پس از درمان افزایش یافته ولی این نتیجه نهایی نیست. تورم جزئی بسته به فاکتورهای مختلف ممکن است بین چند ساعت یا روز ادامه داشته باشد ، شاید به مدت طولانی تر این تورم وجود داششته باشد.

دومین نکته مهم مراقبتی :

چگونه می توان تورم بعد از تزریق ژل لب را کاهش داد.

حتماً به دنبال درمان ، دستورالعمل های خاص پزشک خود را  را دنبال کنید.

 • یخ را در منطقه تحت درمان قرار دهید
 • هیدراته بمانید – مقدار زیادی آب بنوشید
 • روی خوردن غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات تازه تمرکز کنید. ویتامین ها و مواد معدنی به روند بهبودی کمک می کنند
 •  ۲۴-۴۸ ساعت بعد از درمان از ورزش شدید  و قرار گرفتن در دمای شدید  وگرم خودداری کنید.

از موارد زیر دوری کنید:

 • خوردن غذاهای سرخ کردنی و فست فود
 • فعالیت سنگین یا ورزش برای دو روز اول پس از درمان
 • استفاده از نمک بیش از حد – باعث کم آب شدن شما می شود!
 • غذاهای ادویه دار
 • داروهای رقیق کننده خون ، از جمله آسپرین و ایبوپروفن (مگر اینکه توسط پزشک پزشک تجویز کند)
 • سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار

سومین نکته مهم مراقبتی:

عدم استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق ژل لب

حداقل ۲ هفته پس از تزریق ژل لب ،از مواد آرایشی بر روی لب و اطراف لب خود خوداری کنید. این تضمین می کند که ما تزریق ژل لب را بعد از دو هفته بررسی کنیم و در صورت مشکلی بتوانیم ان را رفع کنیم

چهارمین نکته مهم مراقبت های بعد از تزریق ژل لب:

حداقل یک ماه قبل از جشن نامزدی خود از تزریق ژل لب استفاده کنید

مانند همه موارد مرتبط با یک رویداد بزرگ ، همه چیز در مورد برنامه ریزی است!همیشه بهتر است قبل از یک رویداد بزرگ ، یک تزریق ژل را انجام دهید. توصیه می کنیم حداقل ۳ هفته اجازه دهید تا درمان تزریقی آرایشی شما اثر خود را بگذارد. اگر شما اولین بار تزریق ژل لب انجام می دهید، ۴-۶ هفته قبل از جشن یا…. این کار انجام دهید.

به یاد داشته باشید چهارمین نکته مهم مراقبت های بعد از تزریق ژل لب ، هر مشتری متفاوت است ، و نتایج می تواند بین افراد متفاوت باشد.

پنجمین نکته مهم مراقبت های بعد از تزریق ژل لب:

بعد از دو هفته از درمان مجددا قرار ملاقات با پزشک بگذارید.

روش تزریق ژل لب توسط یکی از پزشکان ما انجام می شود. تیم پزشکی ما از برندهای معتبر تزریقی  ژل لب و جدیدترین فن آوری و تکنیک های تحلیل چهره استفاده می کند . و برای شما یک برنامه درمانی بسیار شخصی تهیه می کنیم که نیازها و اهداف زیبایی شناسی شما را تأمین کند. بخشی از این برنامه درمانی شخصی شامل بررسی ۲ هفته بعد از درمان است. این یکی از خدمات کلینیک ما است و به تیم ما این امکان را می دهد تا نتایج شما را بررسی کنند و برای شما هرگونه سؤال که ممکن است داشته باشید ، بررسی کنند.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .