میکرونیدلینگ چیست؟ | هزینه میکرونیدلینگ در بهار سال ۱۴۰۳ تهران | میرداماد

میکرونیدلینگ چیست؟

قبل از شروع این مقاله، بهتر است بدانیم که میکرونیدلینگ چیست؟

یکی از خواسته های مهم اغلب افراد در زندگی، علی الخصوص بانوان، داشتن پوستی با طراوت و شاداب می باشد. از آن جایی که امروزه مردم به زیبایی و جوان سازی پوست خود اهمیت بسیار زیادی می دهند، باعث شده روندهای جوانسازی، طیف وسیعی را در بر بگیرند. صرف نظر از جنسیت و سن افراد، از گذشته تا به امروز روش های مختلفی برای درمان جای جوش، درمان لک، درمان جای زخم و … مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از روش های درمانی که دارای پر سابقه که بیش از ۵۰ سال است از آن برای جوان سازی پوست استفاده می شود، میکرونیدلینگ (Microneedling) نام دارد. این روند درمانی شباهت بسیار بالایی به یک شیوه درمانی در دوران مصر باستان دارد.

رویای داشتن پوستی درخشان و صاف که از هرگونه لک و جای زخم، عاری باشد، از دوران ابوعلی سینا، هندی ها و مصریان باستان، دغدغه بشر تا به امروز بوده است. در روش میکرونیدلینگ با سوراخ کردن پوست توسط سوزن های بسیار نازک و ظریف (Micrometer)، باعث لایه برداری پوست شده و دستیابی به رویای داشتن پوستی صاف، روشن و جوان را آسان نموده است.

در این مقاله قصد داریم هر آنچه لازم است در رابطه با میکرونیدلینگ بدانید را برای شما شرح دهیم تا پیش از انجام آن، با اطلاعات کافی نسبت به استفاده از این روش درمانی، اقدام نمایید.

جوانسازی پوست

روش کلی انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از جدید ترین شیوه های درمانی برای جوانسازی پوست و از بین بردن جای اسکار و سوختگی، می باشد. استفاده از این شیوه درمانی، بسیار آسان بوده و اغلب با هدف جوانسازی پوست صورت، استفاده می شود. در این روند درمانی پس از خراش دادن پوست با دستگاه مخصوص، از ماسک های تقویت کننده و جوان ساز بر روی سطح پوست، استفاده می شود.

هزینه میکرونیدلینگ در بهار سال ۱۴۰۳ تهران | میرداماد

هزینه میکرونیدلینگ به عوامل اشاره در ذیل وابسته است :

 • کیفیت دستگاه میکرونیدلینگ
 • گستردگی سطح ناحیه ای که قرار است میکرونیدلینگ انجام شود.
 • تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ
 • تجربه و مهارت پزشک

هزینه میکرونیدلینگ در مطب VIP سیمارو واقع در میرداماد

میکرونیدلینگ ممکن است در هر مطب، قیمت متفاوتی باشد. اما این تفاوت قیمت فقط و فقط به علت منطقه و لوکیشن مطب نمی باشد. علت این اختلاف قیمت در کیفیت مواد و دستگاه های مورد استفاده و همچنین تجربه پزشک انتخابی برای درمان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه میکرونیدلینگ در مطب VIP سیمارو واقع در میرداماد، می توانید با شماره تلفن 22907696-021 تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم بالا، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

پرسش و پاسخ در رابطه با میکرونیدلینگ

تعداد جلسات میکرونیدلینگ چقدر است؟

تعداد جلسات میکرونیدلینگ کاملا به پوست و وضعیت آن وابسته است و توسط پزشک باتجربه، تعیین می شود. اما به صورت کلی، تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ، در حدود ۳ تا ۶ جلسه می باشد.

هر جلسه میکرونیدلینگ چه قدر طول می کشد؟

هر جلسه میکرونیدلینگ بین ۱۰ الی ۴۰ دقیقه، به طول می انجامد.

تاثیر میکرونیدلینگ بعد از چند روز است؟

تاثیر میکرونیدلینگ به طور معمول پس از گذشت چند روز، قابل مشاهده است. اما این تاثیر ممکن است در هر فرد و نسبت به وضعیت پوست وی، متفاوت باشد.

آیا میکرونیدلینگ باعث افزایش منافذ باز پوست می شود؟

میکرونیدلینگ با ایجاد سوراخ های بسیار کوچک بر روی پوست، باعث افزایش تولید کلاژن می شود. برخی از افراد تصور می کنند که میکرونیدلینگ باعث افزایش منافذ باز پوست می شود که این تصور، اشتباه می باشد. با افزایش تولید کلاژن در پوست، منافذ باز پوست کمتر شده و در حقیقت از میکرونیدلینگ می توان برای کاهش منافذ پوست استفاده نمود.

میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو مزایای بسیار زیادی دارد و برای تقویت و پرپشت شدن ابروها و جلوگیری از ریزش آن ها کاربرد دارد. و همچنین میکرونیدلینگ ابرو باعث کاهش چین و چروک های اطراف چشم و ابرو می گردد. از مزایای بسیار بزرگ این درمان این است که حساسیتی در افراد ایجاد نمی کند و نیاز به دوره نقاهت ندارد.

جوانسازی پوست 1

انواع میکرونیدلینگ (روش دستگاهی و روش دستی)

غالباً برای انجام میکرونیدلینگ، از دستگاه هایی استفاده می شود که دارای سوزن کوچک هستند و در اثر تماس با پوست صورت و با کمترین فشار لازم، سوراخ های کوچکی بر روی پوست به وجود آورده و راهی برای وارد شدن کرم ها و سرم های تقویت کننده به داخل پوست، ایجاد می کنند. این روند درمانی به دو صورت مختلف و با دو متد متفاوت انجام خواهد شد که این متدها عبارتند از :

میکرونیدلینگ به روش دستی

در میکرونیدلینگ به روش دستی از دستگاهی به نام درمارولر که دارای یک سَری غلتکی و تعداد زیادی سوزن کوچک و نازک است، استفاده می شود. این سوزن ها از جنس تیتانیوم بوده و برای ایجاد حفره های ظریف در پوست، مورد استفاده قرار می گیرند. البته دستگاه هایی وجود دارند که دارای سوزن هایی از جنس های مختلف مانند شیشه ای، سیلیکونی، فلزی و پلیمری هستند، اما معمولاً در کشور ایران، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

 میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه

میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه برای ایجاد منافذی است که می بایست با فاصله های مشخص و معینی، ایجاد شوند. در این روش به دلیل نیاز به دقت بسیار بالا، از دستگاهی باید استفاده کنیم که سرعت حرکت آن، کاملا قابل تنظیم باشد. تعداد منافذی که با استفاده از این دستگاه بر روی سطح پوست ایجاد می شود، بیشتر از روش دستی است و نتایج بهتری نسبت به روش دستی، در پی خواهد داشت.

جوانسازی پوست 2

کاربردهای میکرونیدلینگ

جوان سازی و رفع چین و چروک های پوست

از مهم ترین و اساسی ترین کاربردهای میکرونیدلینگ، می توان جوانسازی و رفع چین و چروک های پوستی را نام برد. با گذشت زمان و افزایش سن، تولید کلاژن پوست کاهش می یابد و همین امر، باعث افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک، می شود. با استفاده از میکرونیدلینگ، می توان مواد مغذی را مستقیماً به داخل پوست تزریق نمود که در نتیجه آن، تولید کلاژن و الاستین، افزایش یافته و پوست جوان تر می شود.

درمان جای جوش و اسکار

در صورتی که می خواهید جای جوش و اسکار را از بین ببرید باید از تکنیک ترمیم سازی مجدد پوست، استفاده نمائید. در این روش زخم هایی با روزنه بسیار کوچک بر روی سطح پوست ایجاد می شود که اگر با مراقبت های لازم، به خوبی ترمیم شوند، باعث از بین رفتن جای زخم های قبلی می شوند.

از بین بردن ترک های ناشی از کاهش وزن و بارداری (استریا)

پوست انسان قابلیت کشسانی دارد. با گذر زمان و افزایش سن، این خاصیت کشسانی، تحلیل رفته و عواملی مانند حاملگی و کاهش وزن، می توانند باعث از بین رفتن این قابلیت در بخش های مختلف بدن مانند شکم، ران و بازوها شوند. استفاده از میکرونیدلینگ می تواند تا حد زیادی موجب اصلاح این حالت از پوست شود.

مراقبت های لازم پس از انجام میکرونیدلینگ

از میکرونیدلینگ برای جوان سازی پوست استفاده می شود و دارای دوره نقاهت بسیار کوتاه مدت است. اگر برخی مراقبت های لازم پس از انجام میکرونیدلینگ را رعایت فرمائید، پوست شما در زمان کمتر و با نتیجه بهتری، بهبود می یابد. این مراقبت ها عبارتند از :

 • پس از انجام این روند درمانی، پوست شما دچار کمی التهاب و کبودی می شود که در حدود ۱۲ الی ۴۸ ساعت ادامه دار خواهد بود. بهتر است از دستکاری در نواحی درمان شده، خودداری کنید و باعث تحریک آن نشوید.
 • مصرف میوه هایی هم چون آناناس باعث می شود التهاب پوست، سریع تر بهبود یابد و کبودی ایجاد شده در پوست، زودتر از بین برود.
 • بهتر است برای از بین بردن التهاب و قرمزی پوست، اقدام خاصی انجام ندهید و اجازه دهید روند ترمیم، به صورت طبیعی سپری شود. (ایجاد التهاب مختصر و کنترل شده پس از انجام روند درمان، پوست را برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر، تحریک می کند.)
 • بهتر است طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان، استحمام نکنید و از انجام ورزش و فعالیت های سنگینی که باعث تعریق می شوند، پرهیز نمایید.
 • تا حدود یک هفته پس از انجام میکرونیدلینگ، از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید، اجتناب کنید.
 • ممکن است پس از درمان، صورت شما کمی دچار پوسته ریزی شود. در این صورت بهتر است از دستکاری پوسته های ایجاد شده خودداری نمایید و فقط از کرم های ترمیم کننده، استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، به مدت ۲ الی ۳ هفته از محصولات لایه بردار، استفاده نکنید.

مزایای میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ عبارتند از :

 1. میکرونیدلینگ باعث تحریک روند کلاژن سازی شده و به جوان سازی پوست، کمک بسیار بزرگی خواهد کرد.
 2. بسیاری از جای زخم ها با استفاده از میکرونیدلینگ از بین رفته و پوست به راحتی بازسازی می شود.
 3. با استفاده از میکرونیدلینگ، می توان رنگ پوست را یک الی دو درجه، روشن تر نمود.
 4. از میکرونیدلینگ می توان برای ترمیم تمام نقاط حساس بدن مانند بینی، گردن یا دور چشم، استفاده نمود.
 5. میکرونیدلینگ نسبت به روش های مشابه برای جوانسازی پوست صورت، بسیار کم هزینه تر است.
مزایا میکرونیدلینگ
مزایای میکرونیدلینگ

روند درمانی میکرونیدلینگ

 1. روند درمانی میکرونیدلینگ به سادگی انجام پذیر است و از آن برای رفع مشکلات پوستی استفاده می شود و اگر می خواهید نتیجه درست و بهتری به دست آورید، باید چند جلسه برای درمان، اقدام کنید. ممکن است مدت زمان این درمان در هر جلسه، از یک دقیقه تا یک ساعت، متغیر باشد.
 2. برای انجام میکرونیدلینگ باید روی پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و طبق یک الگوی خاص، سوراخ های بسیار ظریفی ایجاد شود. برای آن که نتیجه بهتری از این درمان دریافت شود، می بایست چند بار در جهت های مختلف، دستگاه میکرونیدلینگ بر روی پوست، حرکت کند. بهتر است برای ایجاد نتیجه بهتر از این درمان، هم زمان با ایجاد سوراخ بر روی پوست، از محصولات تقویتی پوست مثلاً سرم اسید هیالورونیک (آبرسانی عمیق) یا سرم ویتامین C (روشن کننده پوست)، استفاده نمود.
 3. در صورتی که می خواهید نتیجه مطلوب تری دریافت کنید، باید بین جلسه های درمانی خود، حداقل یک ماه، وقفه داشته باشید. این توقف زمانی باعث می شود پوست شما زمان کافی برای کلاژن سازی داشته باشد.
 4. در صورتی که بخواهید از این روش برای بهبود جای جوش (اسکار) استفاده نمائید، نیاز به ۴ تا 8 جلسه درمانی است.
 5. میکرونیدلینگ برای انواع پوست مناسب بوده و می توانید از آن برای ترمیم پوست نواحی حساس هم استفاده نمائید. منظور از نواحی حساس اطراف چشم ها، پوست دست ها و گردن می باشد.

چه کسانی گزینه مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ نیستند؟

همه افراد نمی توانند گزینه مناسبی برای انجام درمان میکرونیدلینگ باشند و برخی افراد هرگز نباید از این روند درمانی استفاده کنند. این افراد عبارتند از :

 • برخی افراد بر روی پوست صورت خود دارای خراشیدگی یا زخم باز هستند که نباید میکرونیدلینگ انجام دهند.
 • افرادی که در طول یک سال اخیر از روش های پرتو درمانی یا اشعه درمانی استفاده کرده اند، گزینه مناسبی نیستند.
 • افرادی که در ناحیه مورد درمان، دچار عفونت پوستی فعال بوده و یا عارضه پوستی و تب خال دارند، گزینه مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ نیستند.
 • بانوانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند، گزینه مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ نیستند.
 • اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در ۳ ماه گذشته از داروهایی هم چون راکوتان (ایزوترتینوین) استفاده کرده اید، شما گزینه مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ نیستید.
 • برخی افراد دارای بیماری های پوستی فعال بوده و برخی دیگر، دچار بیماری پوستی هرپس سیمپلکس هستند. در این صورت گزینه مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ صورت نیستند.
 • بیمارانی که هموفیلی هستند و یا از داروهایی هم چون آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند، گزینه مناسبی برای درمان با میکرونیدلینگ نیستند.

علاوه بر موارد ذکر شده در فوق، ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشند که مانع استفاده از این روش برای شما، محسوب گردند. پس بهتر است قبل از اقدام به انجام میکرونیدلینگ، با پزشک خود مشورت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا