رفع خط لبخند

تزریق ژل اسید هیالورونیک برای رفع خطوط خنده

دلیل اصلی ایجاد خطوط لبخند در اطراف دهان، شُلی پوست، کم شدن کلاژن و الاستین و رعایت نکردن مراقبت های پوستی و در معرض آفتاب قرار گرفتن هست.

 وقتی این نوع خطوط به وجود می آید، ما میتوانیم با استفاده از پرکننده های ژله‌ای اسید هیالورونیک یا روش های ترکیبی دیگر این خطوط را از بین ببریم. اما تزریق فیلر اسید هیالورونیک برای حذف خطوط لبخند یکی از مناسبترین و بهترین روش هاست .

ما معمولاً برای از بین بردن این خطوط که از کنار بینی هر فرد کشیده شده و تا اطراف دهان ادامه پیدا می کنند با استفاده از یک سی سی فیلر اسید هیالورونیک و تزریق آن در عمقی مناسب از پوست این چین افتادگی را برای مدت ۹ ماه یا ۱۲ ماه از بین خواهیم برد. یکی از ویژگی های مهم ژل های اسید هیالورونیک طبیعی بودن آن است به طوری که هر فرد به طور طبیعی در پوست خود مقادیری از این ماده را داراست .

این ژل به هیچ عنوان با بدن فرد ناسازگاری ندارد در مواردی بسیار نادر و کم که ممکن است بعد از تزریق این نوع بدن فرد دچار حساسیت شود. می‌توانیم با استفاده از یک آنزیم خوب به اسم هیالاز اثر این نوع ژل را از بین ببریم و به عوارض آن پایان بخشیم.

نکته مهم دیگر لازم است در اینجا به آن اشاره شود این است که با توجه به حساسیت این تزریق به دلیل اینکه ناحیه‌ای که برای از بین بردن خطوط خنده قرار است در آن فیلر یا ژل تزریق شود در نزدیکی عروق بینی قرار دارد، شما باید این تزریق را حتماً توسط یک پزشک با تجربه انجام دهید تا خیالتان از عوارض ناشی از این تزریق کاملاً راحت باشد. قبل از هرگونه تزریق با پزشکتان مشورت کنید. آن را از داروهایی که مصرف می کنید مطلع سازید. به پزشکتان اعتماد کنید تا کار تزریق کاملاً بدون اشتباه و صحیح انجام شود.

معمولاً قبل از تزریق ژل های اسید هیالورونیک به صورت، اگر قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین مصرف می کنید باید آنها را متوقف کنید در این مورد با پزشک تان مشورت کنید. نگران نباشید قبل از تزریق برای شما از بی حسی موضعی استفاده میشود و شما دردی را متوجه نخواهید شد. معمولا بعد از تزریق پزشک شما تکه ای یخ به شما می ‌دهد تا روی نقاط تزریق بگذارید که این امر باعث می شود کبودی رخ ندهد؛ همین طور باعث کم شدن درد تزریق پس از آن می شود.

معمولاً برای تزریق ژل در خطوط خنده از جنگل‌های اسید هیالورونیک تیپ متوسط مولکول استفاده می‌شود که اصطلاحاً به ژل های دیپ معروف است. ممکن است برای اینکه شما درد کمتری در هنگام تزریق این نوع ژل بکشید، پزشک از نوعی ژل برای شما استفاده کند که مقادیر لیدوکایین همراه با خود دارد معمولاً قیمت این ژل ها هر سی سی از ۷۵۰ هزار تومان شروع شده و ممکن است تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باشد.