به طور خلاصه محبوب ترین مناطق تزریق بوتاکس صورت در زیر آماده است:

مناطق بالا تزریق بوتاکس صورت:

 • تزریق بوتاکس درخطوط اخم (بین ابرو)
 • تزریق بوتاکس درخطوط پیشانی
 • تزریق بوتاکس در بالای بینی (خطوط بانی)

مناطق وسط  تزریق بوتاکس صورت:

 • تزریق بوتاکس در ابروها
 • تزریق بوتاکس در چین و چروک دور چشم (پاهای کلاغ)
 • تزریق بوتاکس در زیر چشم (فرورفتگی)

مناطق پایین تزریق بوتاکس صورت:

 • تزریق بوتاکس در لب (اطراف دهان)
 • تزریق بوتاکس در چانه (برای جلوگیری از کم رنگ شدن)
 • تزریق بوتاکس در فک و گردن

نواحی بالا تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در خطوط اخم (بین ابرو)

تزریق بوتاکس در خطوط اخم

خطوط گلابلا (خطوط اخم) چین های عمودی هستند که بین ابروها ظاهر می شوند و ظاهری خسته یا عصبانی ایجاد می کنند. با تزریق بوتاکس در خطوط اخم صورت به طور ظریف این خطوط اخم را صاف می شوند و در نتیجه ظاهری جوان تر و آرام تر به وجود می آید. اگر خطوط اخم عمیق باشد ، احتمالاً با ترکیبی از ترزیق بوتکس و تزریق ژل توصیه می شود، که روشی بسیار مؤثر برای پر کردن و صاف کردن همزمان خطوط اخم است.

تزریق بوتاکس در پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی

چروک پیشانی با افزایش سن ، آنها آشکارتر می شوند. چین و چروک پیشانی بیش از حد در این ناحیه می تواند به چهره و پوست ظاهری پیری بدهد.

چین و چروک پیشانی افقی بیشتر ناشی از پیری ژنتیکی است. آسیب آفتاب یا سیگار کشیدن همچنین می تواند منجر به ایجاد چین و چروک هایی شود که عمیق تر و درمان آن دشوارتر است. تزریق بوتاکس در پیشانی می تواند اثر را کاهش دهد اما خطوط را به طور کامل از بین نمی برد.

تزریق بوتاکس در چروک بالای بینی (خطوط بانی)

تزریق بوتاکس در بینی

خطوط بانی ، چین و چروکهایی هستند که هنگام چروک شدن  بینی ظاهر می شوند. به عنوان مثال ، وقتی ما چیزی را می خوریم یا بو می کنیم.

تزریق بوتاکس در بینی در هر دو طرف بینی می تواند ظاهر این چروک بینی را کاهش دهد. با این وجود بسیار مهم است که یک پزشک باتجربه تزریق را انجام دهد ، زیرا اگر به درستی انجام نشود ، لبخند شما ممکن است تحت تأثیراین تزریق نادرست قرار گیرد.

نواحی وسط  تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در ابرو ها

تزریق بوتاکس در ابرو

روش های  پیشرفته  زیادی وجود دارد که می توان از آن برای بالا بردن  ابروها استفاده کرد تا شکل مورد نظر خود را ایجاد کنید. تزریق بوتاکس در ابرو روشی است که موجب می شود ابرو موقعیت بهتری در صورت داشته باشد.

در چهره های جوانتر ، اابروها ظاهر جذاب ایجاد می کنند. با این حال ، اثرات پیری می تواند باعث ریزش ابرو شود. این می تواند چین های افقی را در پوست اطراف ایجاد کند.از تزریق بوتاکس در ابرو  می توان برای خنثی کردن این اثرات پیری استفاده کرد و موجب  بالا بردن وابروها می شود.

تزریق بوتاکس در  چروک اطراف دور چشم (پاهای کلاغ)

تزریق بوتاکس در چین و چروک اطراف چشم

ظاهر چین و چروک ریز در گوشه های بیرونی چشم ها ، و حضور آنها حتی وقتی لبخند نمی زنید ، اغلب با پیری همراه است. با این حال ، تزریق بوتاکس در چروک اطرف چشم در کاهش ظاهر آنها بسیار مؤثر است. بنابراین یکی از محبوب ترین مناطق برای درمان است.

با ارزیابی دقیق ، تزریق بوتاکس در چروک اطرف چشم همچنین می تواند به کاهش افتادگی پلک ها کمک کند – اثری که باعث کوچکتر شدن چشم ها می شود.

تزریق بوتاکس در چین و چروک زیر چشم (فرورفتگی)

اگرچه می توان چین های ریز را در زیر چشم با استفاده از تزریق بوتاکس صاف کرد ، اما باید با احتیاط اینکار انجام شود. عضله تزریق شده همان عضلانی است که پلک پایین را تا حدی کنترل می کند. بنابراین اگر بیش از حد استفاده شود ، یا تزریق نادرست انجام شود ، ممکن است منجر به افتادگی پلک پایین شود.

اگر قسمت های  زير چشم وجواد داشته باشد و بخواهيد آنها را از بین ببرید – يعني ناحيه بين پلك تحتانی و گونه فوقاني يا “فرورفتگي” – آنگاه ممكن است يك روش درماني متفاوت از تزریق بوتاکس در چین و چروک زیر چشم  مؤثر باشد ، یا می تواند در ترکیب با تزریق بوتاکس استفاده شود.

به عنوان مثال ، قسمت های زیر چشم غالباً به دلیل از دست دادن حجم آن قسمت ایجاد می شوند ، به این معنی که تزریق ژل پوستی ممکن است مناسب تر باشند.

نواحی پایین تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در چین و چروک لب

چین و چروک ریز اطراف دهان که با افزایش سن آشکار می شود نگرانی دیگری است که اکثر متخصصان آرایشی و بهداشتی توصیه می کنند به جای تزریق بوتاکس در لب با  تزریق فیلر در لب درمان شوند.

بسیاری از ماهیچه ها در این ناحیه هنگام لبخند زدن و سایر حالت های صورت استفاده می شود. اگرچه ممکن است برخی از پزشکان از تزریق بوتاکس در لب استفاده کنند تا گوشه های دهان را بهتر کند و لبخند فرد را بهبود بخشد ، اما رفع چین و چروک لب معمولاً با تزریق فیلر در لب انجام می شود.

برای سایر خطوط اطراف دهان ، بیشتر پزشکان استفاده از تزریق فیلر  را برای صاف کردن چین و چروک ها صورت در قسمت پایین توصیه می کنند.

تزریق بوتاکس در چانه (برای جلوگیری از کم رنگ شدن)

تزریق بوتاکس در چانه

هرچه پیرتر می شویم ، ماهیچه های چانه ، که به عضله های ذهنی معروف هستند ، بیش فعال می شوند – به این معنی که آنها بیشتر از آنچه که باید انعطاف پذیر هستند ، ایجاد می کنند و ظاهر کم رنگ و باریک ایجاد می کنند.

ایجاد چروک چانه با  موارد زیر تشدید می شود:

 • از بین رفتن بافت ، باعث می شود پوست نازک تر به نظر برسد
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب
 • ریزش استخوان

تزریق بوتاکس در چانه  می تواند  برای استراحت این ماهیچه ها استفاده کرد و  چین و چروک چانه را کاهش داد.

تزریق بوتاکس درفک و گردن

تزریق بوتاکس در گردن

خطوط و چین و چروک با افزایش سن به دلیل عوامل مختلفی ممکن است روی گردن ایجاد شود ، از جمله:

 • ژنتیک
 • اثر گرانش بر روی پوست
 • کلاژن تضعیف شده
 • عضلات ضعیف شده گردن

تزریق بوتاکس در گردن می تواند برای صاف کردن چین وچروک گردن  استفاده شود. چروک اطراف گردن دو نوع هستند.

 • افقی – هرچه پیرتر می شویم ، چین و چروک های افقی به طور طبیعی روی گردن شکل می گیرند. این خطوط با تزریق مقادیر کمی در بالا و زیر چین و چروکها در هر کجا که ظاهر می شوند کاهش می یابد تزریق بوتاکس در گردن در تمام نواحی گردن می تواند انجام شود.برخی از پزشکان از این امر به عنوان گردنبند یاد می کنند.
 • عمودی – برخی از افراد ، به ویژه افرادی که زیاد ورزش می کنند ، برآمدگی های عمودی شبیه طناب را بر روی گردن خود ایجاد می کنند که هنگام صحبت مشخص است. این چین و چروک که در اثر عضلات پلاسما ایجاد می شوند ، در طی سالها خوردن ، فشار و تنش عمومی در فک رشد می کنند. ماهیچه ها از بالای قفسه سینه تا خط فک تحتانی کشیده شده و در هنگام لبخند زدن فرد می تواند بیشتر نمایان باشد.

Comments are closed.