تزریق اشتباه فیلر زیر چشم

تزریق اشتباه فیلر زیر چشم می تواند باعث تورم شدید، عفونت، واکنش های آلرژیک، اثر تیندال یا هماتوم شود. تزریق اشتباه فیلر زیر چشم بیشتر در کلینیک یا مکان های نامعتبر و توسط افراد بی تجربه انجام می شود.

البته مصرف داروهای خاص، نوشیدنی های الکی یا سیگار کشیدن قبل از تزریق در بروز این عوارض هم می تواند دخیل باشد.

تزریق فیلر زیر چشم که بیشتر برای رفع چین و چروک، گودی و سیاهی زیر چشم انجام می شود؛ بسیار حساس و مهم است. بنابراین توصیه می کنیم حتما پیش از تزریق و جهت جلوگیری از تزریق اشتباه فیلر زیر چشم، یک مطب معتبر و پزشک متخصص پیدا کنید.

کلینیک vip سیمارو با داشتن پزشکان متخصص و با تجربه و استفاده از معتبرترین برندهای فیلر در دنیا، روزانه پذیرای شمار زیادی از عزیزانی است که در کنار زیبایی به سلامت خود نیز اهمیت می دهند.

جهت مشورت با پزشک متخصص و یا رزرو وقت ویزیت رایگان با شماره ی ۲۲۹۰۷۶۹۶-۰۲۱ تماس بگیرید. یا از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  در ادامه به بررسی کامل علل تزریق اشتباه فیلر زیر چشم و پیامدهای ناشی از آن می پردازیم.

  دلایل تزریق اشتباه فیلر زیر چشم

  دلایل تزریق اشتباه فیلر زیر چشم می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد: 

  انتخاب کلینک یا متخصص بی تجربه

  برخی از کلینک ها از پزشکان بی تجربه برای تزریق فیلر زیر چشم استفاده می کنند. همچنین بسیاری از افراد غیر متخصص، تنها با گذراندن یکسری دوره های آموزشی، اقدام به تزریق می کنند.

  تزریق فیلر زیر چشم، یک امر کاملا تخصصی است که نیاز به تجربه و مهارت زیادی دارد. شاید تزریق فیلر زیر چشم مناسب شما نباشد و یا در حال مصرف داروی خاصی هستید که پیش از تزریق نیاز به مشورت با پزشک دارید.

  بنابراین برای جلوگیری از عوارض تزریق اشتباه فیلر و داشتن یک نتیجه مطلوب، بسیار مهم است که چه کلینیک و پزشکی را برای تزریق انتخاب می کنید.

  در مطب vip سیمارو، پزشکان متخصصی هستند که با تخصص بالا از به روزترین شیوه های تزریق آشنایی دارند. همچنین در ابتدا یک جلسه مشاوره پرسش و پاسخ تزریق فیلر زیر چشم بین پزشک و بیمار برای ارزیابی های بیشتر نیز انجام می گیرد.

  تزریق اشتباه فیلر زیر چشم

  در این جلسه مشاوره در مطب vip سیمارو در صورت تشخیص اینکه بیمار مناسب تزریق فیلر است، او را با پیامدها و اثرات فیلر آشنا می کنند. به علاوه پس از تزریق نیز مراقبت های لازم برای ریکاوری بیمار نیز توسط پزشک متخصص انجام می شود.

  ❌ انتخاب ناحیه اشتباه

  برخی از افراد بدون وقت مشاوره قبلی و گذران چندین جلسه مشاوره با پزشک خود، اقدام به انتخاب ناحیه تزریق فیلر می کنند. همین امر می تواند یکی از علل تزریق اشتباه فیلر زیر چشم باشد.

   زیرا ممکن است ناحیه ای که توسط بیمار و بدون تایید و مشاوره با پزشک انتخاب شود، نتایج مورد انتظار فرد را نداشته باشد. در نتیجه بیمار نیازمند انجام دوباره تزریق بعد از مدت کوتاهی خواهد بود.

  ❌ مصرف داروهای خاص و مکمل ها یا نوشیدنی های الکلی

  پزشکان متخصص در مطب vip سیمارو، به بیماران خود تاکید می کنند قبل از تزریق از مصرف هر عاملی که منجر به افزایش کبودی می شود خودداری کنند. عواملی مانند:

  • آسپرین
  • ویتامین E
  • نوشیدنی های کافیئن دار
  • نوشیدنی های الکی

  بهترین کار این است که یک هفته پیش از عمل از مصرف این موارد اجتناب کنید.

   ❌ عمل نکردن به توصیه پزشک خود

  برخی از بیماران تصور می کنند که هر چه میزان تزریق فیلر بیشتر باشد، نتیجه بهتر است. برخی دیگر نیز برای صرفه جویی در هزینه، بدون توجه به نظر پزشک، درخواست کاهش میزان فیلر را می دهند.

  هر دو کار فوق می تواند منجر به تزریق اشتباه فیلر باشد. چرا که بر نتیجه تزریق تاثیر می گذارد. بنابراین بهترین کار این است که به پزشک خود اعتماد کنید و میزان تزریق فیلر بر اساس تشخیص پزشک انجام شود.

  مقاله هایی که بعد از خواندن این نوشتار پیشنهاد می کنیم:
  قیمت فیلر زیر چشم
  فیلر زیر چشم مناسب چه کسانی است؟
  ماندگاری فیلر زیر چشم

  اشتباهات رایج پس از تزریق فیلر زیر چشم

  انجام کارهای اشتباه پس از تزریق فیلر زیر چشم، ممکن است منجر به بیشتر شدن عوارض جزئی فیلر شود. برخی از رایج ترین اشتباهات بعد از تزریق فیلر زیر چشم عبارتند از:

  • نحوه خوابیدن نادرست
   بعد از تزریق فیلر زیر چشم امکان تورم در این ناحیه وجود دارد. اما شیوه خوابیدن نادرست در شب می تواند آن را تشدید کند.
   ما در مطب vip سیمارو، بیماران را تشویق می کنیم، هنگام خوابیدن در شب؛ به پشت سر بخواند. با این کار صورت در معرض فشار کمی قرار می گیرد.
   با این حال اگر یک بیمار در اواسط شب، در حالت خواب تغییر جهت دهد، جای نگرانی نیست. صورت آن ها وقتی صبح بیدار می شوند، کمی پف کرده است که این مورد موقتی است.
  •  ماساژ بیش از حد
   برخی از پزشکان برای توزیع مناسب پرکننده، ناحیه تزریق را به آرامی ماساژ می دهند. پس از عمل برای صاف کردن کامل فیلر این کار لازم است.
   اما ماساژ بیش از حد ناحیه تزریق شده، از جمله اشتباهات رایج پس از تزریق فیلر زیر چشم است. به ویژه برخی از بیماران، ناحیه تزریقی را محکم ماساژ می دهند که باعث افزایش تورم و کبودی می شود.
  • انجام ورزش های سنگین و شنا کردن
   یکی از مهم ترین اشتباهات در تزریق فیلر که توسط فرد انجام می شود، انجام ورزش های سنگین از جمله شنا است. رفتن به استخر اثرات تورمی و عفونتی می تواند به همراه داشته باشد.
   کلینیک vip سیمارو به تمام بیماران خود توصیه می کند بعد از انجام تزریق فیلر از رفتن به استخر، حداقل تا ۴۸ ساعت خودداری کنند تا مواد تزریق در پوست جذب شوند.

  عوارض تزریق اشتباه فیلر زیر چشم

  در صورت تزریق اشتباه فیلر زیر چشم و انجام اشتباهات رایج پس از تزریق فیلر، امکان ایجاد برخی عوارض وجود دارد. از جمله شایع ترین عوارض اشتباه فیلر زیر چشم عبارتند از:

  تورم: تورم یک عارضه جانبی شایع پس از تزریق فیلر است و به دلیل ظریف بودن پوست در ناحیه زیر چشم بیشتر قابل مشاهده است.

  عوارض تزریق فیلر زیر چشم

  کبودی: ممکن است کبودی در محل تزریق ایجاد شود و باعث تغییر رنگ موقت شود. اما در صورت تزریق اشتباه فیلر زیر چشم، کبودی از حالت طبیعی خارج می شود. در این صورت سریعا با پزشک خود در میان بگذارید.

  جهت مشورت با پزشک متخصص و یا رزرو وقت ویزیت رایگان با شماره ی ۲۲۹۰۷۶۹۶-۰۲۱ تماس بگیرید. یا از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   مقاله ای که بعد از خواندن این نوشتار پیشنهاد می کنیم:
   عوارض تزریق فیلر زیر چشم

   قرمزی: قرمزی و التهاب خفیف را می توان در ناحیه تحت درمان مشاهده کرد. اما معمولا در عرض چند روز فروکش می کند.

   حساسیت: ناحیه تحت درمان ممکن است برای مدت کوتاهی در لمس حساس باشد. در صورت تداوم حساسیت و آلرژیک به پزشک خود مراجعه کنید.

   درد: برخی از افراد ممکن است بلافاصله پس از عمل، ناراحتی یا درد خفیفی را در محل تزریق تجربه کنند.

   پاسخ به سوالات متداول در خصوص تزریق اشتباه فیلر زیر چشم

   ❓ آیا تزریق اشتباه فیلر زیر چشم، عوارض جبران ناپذیر دارد؟

   بله، در صورت تزریق فیلر توسط فرد بی تجربه و در مطب های غیر استاندارد، ممکن است عوارض شدیدی ایجاد شود.

   ❓ رایج ترین عوارض تزریق فیلر زیر چشم چه عارضه های هستند؟

   ❓ آیا در مطب vip سیمارو تزریق فیلر زیر چشم انجام می شود؟

   در صورت داشتن هر گونه سوال یا پیشنهاد، از طریق کامنت با ما در میان بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.

   نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .