مقایسه مزوتراپی و PRP در درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با مزوتراپی و PRP بیشتر برای افراد چه زن و چه مرد که با مشکل ریزش مو روبرو هستند مناسب است. روشهای درمانی بسیاری با توصیه های پزشک برای درمان ریزش مو یا رشد مو وجود دارد. نگران نباشید. کلینیک سیمارو به تمام سؤالات شما درباره ریزش مو ، روشهای درمانی و اینکه کدام روش درمانی برای ریزش مو بهتر است پاسخ میدهد.در این مقاله درمان ریزش مو با  مزوتراپی و PRP مقایسه خواهد شد و درنهایت به این سوال که کدام یک برای ریزش مو بهتر است پاسخ داده می شود. و در انتهای این مقاله شمارو به دبدن ویدئویی در مورد درمان ریزش مو از زبان یکی از متخصصان کلینیک سیمارو دعوت می نمایم.

مصرف دارو و درمان مناسب برای درمان ریزرش مو یا رشد مو بسیار مهم است. بگذارید ببینیم درمان ریزش مو با مزوتراپی و PRP  که روش های درمانی بسیار پرکاربرد برای رشد هستند ، چگونه کار می کنند؟.

نحوه فرایند درمان ریزش مو با مزوتراپی و PRP

مزوتراپی-در-درمان-ریزش-مو-

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت)

PRP در درمان ریزش مو یک روش پزشکی کاملاً طبیعی و بدون جراحی برای درمان رشد مو است. این روش با استفاده از خون خود بیمار و فاکتورهای رشد فعال در آن برای تقویت رشد مو کار می کند.

PRP چگونه کار می کند؟

در درمان ریزش مو با PRP خون از بدن  فرد گرفته می شود و برای تمرکز پلاکت ها و پروتئین های فاکتور رشد مانند فاکتور رشد اندوتلیال عروقی ، فاکتور رشد مشتق از پلاکت ، فاکتور رشد اپیدرمی و غیره از سانتریفیوژ استفاده می شود.

سپس سر از طریق میکرونیدلینگ الکترونیکی یا مکانیکی ، برای تحریک تولید کلاژن ، که برای استفاده بعدی پلاکت ها و فاکتورهای رشد ضروری است ، استفاده می شود.

سپس این پلاسمای سانتریفیوژ غنی از پلاکت ها دوباره به داخل سر تزریق می شود.

فاکتورهای رشدی که از پلاکتها آزاد می شوند ، کوچک شدن فولیکول های مو ، بهبود جریان خون و رشد جدید سلول ها را کاهش می دهند.

PRP به نگه داشتن فولیکول های مو در مرحله رشد  مو (فاز آناژن) کمک می کند و باعث می شود موها ضخیم تر و طولانی تر شوند. بنابراین باعث رشد جدید و همچنین تقویت کننده فولیکولهای مو موجود می شود.

حداقل ۳ تزریق PRP ، در فاصله زمانی ۲-۴ هفته برای تغییر قابل مشاهده در تراکم و ضخامت مو توصیه می شود. همچنین می تواند به علت سایر دلایل غیر ژنتیکی و ژنتیکی PRP در درمان ریزش مو نیز مورد استفاده قرار گیرد. PRP همچنین در جوان سازی پوست و  در حذف دایره های زیر چشم موثر است.

از این روش  به تنهایی یا با ترکیب با کاشت مو یا مزوتراپی برای حداکثر کردن بهبودی استفاده می شود.

چرا من کاندیدای مناسبی برای درمان ریزش مو با PRP نیستم؟

در حالی که درمان ریزش مو PRP به دلیل دلایل مختلفی استفاده می شد.

PRP برای افرادی که از اختلالات کبدی ، خونریزی ، شیمی درمانی ، اختلالات پوستی ، افرادی که فشار خون کم دارند ، سیگاری ها و مصرف کنندگان درمان کورتیزون، توصیه نمی شود.

مزایای-پی-آر-پی

مزایای درمان ریزش موبا PRP

 • درمان ایمن ، ساده و راحت
 • درمان طبیعی
 • بدون جراحی
 • مدت زمان کوتاه (حداکثر ۱ ساعت)
 • دوره بهبودی سریع ، بدون خرابی
 • هیچ خطری از واکنش آلرژیک از بدن شما ناشی نمی شود
 • ترمیم مو
 • مقرون به صرفه
 • نتایج بسیار طبیعی به نظر می رسد

عوارض درمان ریزش مو با  PRP

از آنجا که شامل تزریق ماده ای به پوست است ، بسیار بندرت ممکن است عوارض احتمالی مانند عفونت ، آسیب های عصبی ، درد در محل تزریق و آسیب بافتی به وجود آید.

مزوتراپی چیست؟

درمان ریزش مو با مزوتراپی یک روش بدون جراحی برای رشد مو است و با تزریق مایع غنی از مواد مغذی به مزودرم پوست سر ، که یک لایه  بین بافت پوست و لایه چربی ها قرار دارد ، رشد مو را تقویت می کند.

درمان-ریز-مو-با-مزوتراپی

مزوتراپی در درمان ریزش مو  چگونه کار می کند

مخلوطی از تقویت کننده های مواد مغذی ، متشکل از ویتامین ها ، مواد معدنی و مسدود کننده های DHT (دی هیدروتستوسترون) به منظور تحریک رشد مو و معکوس ریزش مو به داخل مزودرم تزریق می شود. (DHT هورمون آندروژن است که به فولیکول های مو در پوست سر آسیب می رساند.)

سپس به كمک دستگاه تزریقی در كمترین روش درد در پوست سر شما تزریق می شود.

مزوتراپی در درمان ریزش مو موثر است  زیرا باعث افزایش گردش خون به غده های ضعیف یا خفته مو ، افزایش متابولیسم سلولی ، تحریک کلاژن می شود. جایگزین ویتامین ها و مواد معدنی که با افزایش سن از دست می دهیم و هورمون DHT (قتل عام فولیکول) را خنثی می کند. بنابراین در درمان ریزش مو با مزوتراپی ریزش مو کم شده و رشد مو را ترغیب می شود.

این درمان شامل هشت جلسه است که هر هفته یک بار به مدت هر ساعت نیم ساعت انجام می شود. جلسات پنجم با جلوه های پنجم قابل مشاهده می شود و مشخص می شود که میزان موفقیت ۹۰-۹۲٪ است.

برای درمان آلوپسی آندروژنتیک موثر است ، اما همچنین به دلیل دلایل دیگری مانند کمبو تغذیه ای ، بیماری مزمن ، تغییرات آب و هوایی ، استرس و غیره ریزش مو را نیز درمان می کند بلکه فقط برای درمان جوش ، ریزش موی لکه دار ، ریزش موی پیشرونده مو ، بلکه برای شوره سر نیز هست. افراد مبتلا به التهاب پوستی ، اختلالات پوستی ، دیابت ، هموفیلی و بارداری نباید  درمان ریزش مو با مزوتراپی را انجام دهند زیرا این امر می تواند وضعیت سلامتی آنها را بدتر کند.

مزایای مزوتراپی در درمان ریزش مو

 • روش ایمن ، ساده و راحت
 • غیر جراحی
 • مدت زمان کوتاه (۳۰ ~ دقیقه)
 • عملا بدون درد است
 • اقدامات پیشگیرانه و یا قبل از احتیاط لازم نیست

مزوتراپی عوارض مزوتراپی در درمان ریزش مو

عوارض مزوتراپی  نادر است ، شایعترین آنها کبودی است که معمولاً طی یک هفته بهبود می یابد. و درد در ناحیه پوست سر ، که ممکن است برای دو روز ادامه یابد.

مقایسه درمان ریزش مو با مزوتراپی PRP

 • PRP شامل تزریق های متعدد که پلاسمای غنی از پلاکت است ، در حالی که مزوتراپی شامل اسید هیالورونیک است.
 • مزوتراپی آن را به مزودرم (لایه میانی) پوست تزریق می کند ، در حالی که PRP بر روی هر لایه ای از پوست برای درمان تجویز می شود.
 • انجام مزوتراپی حدود ۵-۸ جلسه نیاز دارد ، PRP برای نتایج قابل مشاهده حدود ۷-۱۰ طول می کشد.
 • هر جلسه مزوتراپی و همچنین PRP به ترتیب حدود نیم ساعت و یک ساعت طول می کشد.
 • PRP کمبودی ندارد ، در حالی که مزوتراپی مقداری کبودی دارد.
 • PRP معمولاً از مزوتراپی گران تر است.
 • همانطور که مشاهده شد ، PRP و همچنین مزوتراپی می توانند به همان اندازه مؤثر باشند و حتی در صورت استفاده در ترکیب با یکدیگر نیز بسیار بیشتر باشند. هر دو به عنوان گزینه های ایمن تر ، ارزان تر و با تهاجم کمتری برای کاشت مو عمل می کنند.

کلینیک سیمارو سعی کرده که  تمام اطلاعات مربوط به درمان ریزش مو با مزوتراپی و PRP مشهور را به شما ارائه دهد. متخصصان کلینیک سیمارو ، هر دو روش درمانی برای ریزش مو ، مزوتراپی در مقابل PRP برای رشد مو ، تحت نظارت دقیق ارائه می دهند. اگر فکر می کنید نیاز به درمان ریزش مو دارید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس بگیرید ، تیم پشتیبانی ما سعی خواهد کرد تا سؤالات شما را جواب دهند. برای هرگونه سؤال یا مشاوره در مورد ریزش مو و درمان آن می توانید در کلینیک سیمارو  با ما تماس بگیرید.

چیزی یافت نشد.

متاسفیم، مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد.