پی آر پی در ریزش مو | تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) دردرمان ریزش مو

پی آر پی در ریزش مو :ریزش مو و نازک شدن مو مشکلات رایج در برای مردان و زنان است. حدود 50 میلیون مرد و 30 میلیون زن حداقل مقداری مو های خود را از دست داده اند. این بیماری بخصوص بعد از رسیدن به سن 50 سالگی یا در نتیجه استرس بسیار شایع است.

صدها روش مختلف درمان ریزش مو با سطوح مختلف قابلیت اطمینان و موفقیت وجود دارد. اما بعضی از آنها مبتنی بر علوم بسیار محکم تر از سایرین هستند.

یکی از این روشهای درمانی پی آر پی در ریزش مو (PRP) است. در روش پی آر پی ماده ای از خون شما گرفته می شود و به پوست سر شما تزریق می شود که می تواند به بهبود بافت های بدن از جمله فولیکول هایی که موهای شما رشد می کند ، کمک کند.

PRP با استفاده از مکانیسم سانتریفیوژ مانند می تواند ماده را از خون شما جدا کرده و غلظت پروتئین های خاص تقویت کننده بهبود را از خون شما خارج کند.

این باعث می شود پی آر پی به طور بالقوه برای درمان آسیب های تاندون و در درمان آرتروز قابل استفاده باشد.تحقیقات همچنین نشان می دهد که تزریق پی آر پی در ریزش مو می تواند به درمان آلوپسی آندروژنی (طاسی الگوی مردانه) کمک کند.

در اینجامیزان موفقیت در درمان پی آر پی در ریزش مو ، عوارض پی آر پی ، و چه نتیجه ای را می توان انتظار داشت بررسی می شود.

آیا پی آر پی درمان ریزش مو موثر است؟


پاسخ کوتاه در اینجا این است که علم 100 که تایید نکرده است که PRP می تواند به رشد مجدد مو یا حفظ موهای شما کمک کند.

در اینجا برخی از نتایج امیدوارکننده از تحقیقات در مورد پی آر پی و ریزش مو وجود دارد:

یک مطالعه مورد اعتماد در سال 2014 از 11 نفر مبتلا به آلوپسی آندروژنی نشان داد که تزریق 2 تا 3 سانتی متر مکعب PRP به پوست سر هر 2 هفته به مدت 3 ماه می تواند تعداد فولیکول ها را از 71 به 93 واحد افزایش دهد. این مطالعه برای نتیجه گیری بسیار اندک است ، اما نشان می دهد که پی آر پی در ریزش مو ممکن است بتواند به افزایش تعداد فولیکول های مو که می توانند به طور فعال از موهای سالم حمایت کنند ، کمک کند.
یک مطالعه معتبر 2015 از 10 نفر که تزریق PRP را هر 2 تا 3 هفته به مدت 3 ماه دریافت می کردند ، و در تعداد موها ، ضخامت آن موها و استحکام ریشه های مو بهبودی نشان داده شد. این مطالعه به حمایت بیشتر از یافته های سایر PRP و مطالعات ریزش مو کمک کرد.

https://cimaru.ir/what-is-the-best-treatment-for-hair-loss-with-mesotherapy-and-prp-hair-loss-treatment/


یک مطالعه در سال 2019 ، دو گروه از افرادی که به مدت 6 ماه از موهای مختلف استفاده می کردند ، مقایسه کرد. یک گروه 20 نفری از ماینوکسیدیل (Rogaine) و گروه دیگر 20 نفر با استفاده از تزریق PRP استفاده کردند. سی نفر مطالعه را به پایان رساندند و نتایج نشان دادپی آر پی در ریزش مو نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر عمل می کند. اما این مطالعه همچنین نشان داد که سطح پلاکت شما می تواند بر میزان عملکرد پلاسمای خود برای ریزش مو تأثیر بگذارد. سطح پایین تر از پلاکت خون ممکن است به این معنی باشد که PRP برای شما مؤثر نیست.
گذشته از درمان طاسی الگوی مردانه ، هیچ تحقیق در مورد PRP برای رشد مو وجود ندارد ، و کاملاً قطعی نیست.

تصور می شود PRP حاوی پروتئین هایی است که به چندین عملکرد اصلی خدمت می کنند که تصور می شود به اصلاح مو کمک می کند:

کمک به خون شما به منبع clotTrusted
منبع تشویق رشد سلول
و برخی از تحقیقات امیدوارکننده وجود دارد که نشان می دهد PRP ممکن است برای انواع دیگر ریزش مو کار کند.

یا درمان مو PRP یک راه حل دائمی است؟


دور اول درمانها برای دیدن نتایج اولیه چند بازدید انجام می شود.و پس از ظاهر شدن نتایج ، برای حفظ رشد مجدد مو ، شما باید حداقل سالی یک بار ان را انجام دهید لمس کنید.

عوارض پی آر پی در درمان ریزش مو


عوارض پی آر پی از شامل موارد زیر می شود:

  • آسیب عروق خونی روی پوست سر
  • آسیب عصبی
  • عفونت در محل تزریق
  • کلسیفیکاسیون یا جای زخم در محل تزریق انجام می شود
  • عوارض جانبی بیهوشی مورد استفاده در طول عمل ، مانند درد عضلات ، سردرگمی یا مشکلات کنترل مثانه.


به خاطر داشته باشید که نتایج بر اساس سلامت کلی ، سطح پلاکت خون و سلامت مو برای همه متفاوت خواهد بود.

نتیجه


پی آر پی در ریزش مو تحقیقاتی امیدوارکننده دارد. اما بخش اعظم این تحقیق روی گروههای مطالعاتی کوچک 40 نفری یا کمتر انجام شده است. بنابراین سخت است بدانید که آیا این نتایج برای همه مفید خواهد بود یا خیر.

خون شما ممکن است به اندازه کافی غنی از پلاکت ها نباشد تا در ترمیم موهای شما از طریق تزریق PRP کاملاً مؤثر باشد.در مورد آزمایش خون خود برای پلاکت ها و بررسی سلامت موهای خود با پزشک مشورت کنید تا ببینید که آیا شما مناسب برای تزریق PRP هستید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا