برای جوان سازی پوست کدام یک از روش های لیفت نخ یا جراحی لیفت مناسب تر است.

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید سوالات دیگری را جواب دهید. شما منتظر چه اندازه تغییر در چهره خود هستید؟ آیا نیاز به تغییرات جزئی ولی موثر دارید؟ آیا خواستار تغییرات موقت هستید یا طولانی و دائم؟ آیا از چهره خود نارضایتی های زیادی دارید و تصمیم دارید در آن تغییرات زیادی ایجاد کنید؟ به چه اندازه رسک پذیر هستید و خطرات مختلف را می پذیرید؟

جراحی لیفت روشی با ماندگاری بالا در حدود ده سال است و با انجام این عمل چهره دچار تغییرات زیادی خواهد شد اما همین طور این روش برخلاف روش لیفت نخ دارای خطرات و ریسک های زیادی است. جراحی تحت داروهای بیهوشی انجام شده و بیمار دچار خونریزی بعد از عمل خواهد شد و همین طور دوره نقاهت طولانی تری خواهد داشت اما همان طور که گفتیم این خطرات هزینه دست یافتن به زیبایی بیشتر و طولانی تر است.

در مقابل لیفت نخ بسیار کم خطر و حتی می توان گفت بی خطر است. نیازی به بیهوشی ندارد و دوره نقاهت و ریکاوری کوتاهی دارد اما اثرات آن موقت و کم است.  نمی توان از این روش انتظار تغییرات زیاد و پایه ای داشت.

در مورد هزینه ها باید بدانید که جراحی به نسبت نخ ها هزینه خیلی بیشتری را دربرمی گیرد اما جراحی یک بار در سال های طولانی لازم است در صورتی که لیفت کردن با نخ را باید هر یک یا دو سال یک بار انجام دهید.

مورد محدود کننده دیگر سن افراد است. برای هر دو مورد جراحی لیفت یا استفاده از نخ، متقاضی باید حتما بیست سال به بالا باشد. تفاوت محدودیت سنی در سنین بالاتر است. در لیفت نخ حداکثر تا سن پنجاه سال قابلیت تمدید دارد اما جراحی را در هر سنی می توان انجام داد. پس هر فرد متقاضی باید با توجه به سن ، علاقمندی به میزان تغییرات و دیگر شرایط باید تصمیم بگیرد که از کدام روش استفاده خواهد کرد .

نکات مراقبتی برای قبل و بعد از لیفت صورت با نخ :

1 – بین سه تا چهار هفته بعد از لیفت ورزش و یا دیگر فعالیت های سنگین جسمی را انجام ندهید .

2 – تا مدتی بعد از عمل به اتاق بخار ، سونا و غیره نروید .

3 – کیسه آب گرم یا کمپرس یخ را تا مدتی روی صورت خود و محل قرار گیری نخ قرار ندهید چون باعث تاثیر سوء در نتیجه عمل خواهد شد .

4 – دود یکی از عواملی است که باعث از بین رفتن نتایج لیفت نخ می شود از یک هفته قبل تا سه هفته بعد از آن از استعمال دود دوری کنید .

5 – از حدود دو هفته قبل از عمل تا یک ماه بعد از آن برای استفاده از هر نوع دارو ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا باعث واکنش های غیر لازم نشود .

6 – سعی کنید در دوره نقاهت از نوشیدنی ها به خصوص آب بیشتری استفاده کنید .

7 – حتما به پشت بخوابید. خوابیدن روی صورت باعث آسیب رسیدن به نتایج لیفت صورت می شود .

8 – تا یک روز بعد دوش نگیرید و صورت خود را نشویید. بعد از آن می توانید پانسمان صورت خود را بردارید.

9 – سعی کنید تا اتمام دوره نقاهت بعد از لیفت نخ از لوازم آرایشی استفاده نکنید یا به طور ملایم و با ضربات کوتاه از پایین صورت به بالا بکشید تا به نخ صورت صدمه وارد نشود .

10 – در دوره نقاهت بعد از عمل تمام مدت شکل صورت ، سر و گردن خود را به طور کامل و رو به جلو نگه دارید. پایین انداختن سر احتمال از بین بردن نتایج را دربردارد .

https://cimaru.ir/what-is-facial-lift-with-facial-lift-surgery/

عوارض احتمالی در لیفت صورت با نخ :

بعد از لیفت نخ می توانید با عوارضی مثل سیاهی و کبودی و یا حتی مقداری خون در محل ورود سوزن و نخ به صورت مواجه شوید که موقتی است و بعد از طی کردن دوره نقاهت از بین خواهد رفت .

اگر پزشک مورد نظر شرایط بهداشتی را رعایت نکند احتمال ایجاد عفونت وجود دارد و در صورت عدم مهارت کافی پزشک امکان دارد که نتیجه در دو طرف صورت به دو شکل متفاوت انجام شود. برای اجتناب از این دو مورد باید در انتخاب پزشک و کلینیک خود دقت کافی داشته باشید .

یکی دیگر از موارد عوارض احتمالی واکنش آلرژیک نسبت به داروی بی حسی یا جنس نخ است که می توانید در جلسه مشاوره قبل از عمل لیفت نخ همه موارد حساسیت خود را نام ببرید. در این صورت اگر به هر یک از مواد سازنده آلرژی داشته باشید می توانید از لیفت کردن اجتناب کنید .

یکی دیگر از موارد می توان به عدم مراقبت صحیح بعد از لیفت صورت اشاره کرد که می تواند باعث جا به جا شدن و حرکت نخ در پوست شود. در صورت ایجاد این عارضه به سرعت به پزشک خود مراجعه کنید .

در بعضی موارد به دلیل ایمنی بالای بدن، وجود عامل بیرونی در این مورد نخ ها ، توسط بدن شناسایی می شود و به سرعت پیوند را پس می زند که باعث بیرون افتادن نخ ها و بی نتیجه بدون عمل لیفت نخ خواهد شد .

گاهی در یک نقطه از صورت نخ بیشتر و سریعتر جذب شده و چروک یا زاویه در صورت ایجاد می کند که در این موارد باید به پزشک معالج خود مراجعه کرده تا راه حل مناسبی دریافت کنید .

یکی از عارضه های خطرناک بی تاثیر بودن و کار نکردن لیفت است که باعث می شود صورت حتی بیشتر از قبل دچار افتادگی شود .

خطرناک ترین و البته کم احتمال ترین مورد از عوارض این عمل ، از بین رفتن عصب صورت است. در صورت وجود حتی یک اشتباه کوچک از طرف پزشک و از بین رفتن عصب، حتی ممکن است صورت فلج شود که هیچ راه درمانی نداشته و جبران ناپذیر است .

برای چه افرادی لیفت نخ ممنوع است :

کسانی که بیماری های پوستی مثل عفونت در پوست و یا بیماری هایی مثل زگیل و زخم پوستی دارند، افرادی که بیماری های دارند که باید از داروهای ضد انعقاد استفاده کنند، زنانی که حامله یا در دوران شیردهی هستند.

و بسیاری بیماری های دیگر. در صورت داشتن بیماری خاص در جلسه مشاوره قبل از انجام عمل لیفت صورت با نخ به پزشک خود اطلاع دهید تا دچار عوارض بعدی نشوید .

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا