جراحی جهت لیفت ابرو (که گاهی اوقات به عنوان “لیفت پیشانی” نیز شناخته می شود) می تواند بلافاصله افتادگی ناحیه ابرو را اصلاح کند ، در نتیجه جوان سازی کامل صورت فوقانی را انجام می دهد. روش های بالا بردن ابرو باعث می شود با بالا بردن ابروها و کاهش خطوط اخم (ایجاد عمودی بین ابرو) چشم ها بزرگتر به نظر برسد.

در طی پیری طبیعی ، بسیاری از افراد در تمام ناحیه ابرو خود احساس افتادگی ابرو دارند. با گذشت زمان پیشانی می تواند به سمت پایین بیفتد تا جایی که این حالت بر روی ابرو اثر دارد.

تماس-با-ما

آیا می دانید انواع لیفت ابرو و تکنیک های لیفت ابرو کدام است؟ در ادامه با انواع روش های بالا بردن ابرو آشنا می شویم.

روش کرنال

لیفت ابرو کرنال

قدیمی ترین تکنیک لیفت ابرو استفاده شده است و لیفت ابرو کرنال(که گاهی به آن “لیفت باز” گفته می شود) شامل یک برش منفرد است که از گوشه تا گوشه ایجاد شده  و در قسمت پیشانی قرار دارد. بالا بردن ابرو کرنال برای افرادی که پیشانی های کوچک تری دارند و همچنین علاقه مند به بلند کردن خط موی خود هستند ، ایده آل است.

روش تریکوفیتیک

لیفت ابرو تریکوفیتیک

بالا بردن ابروتریکوفیتیک که معمولاً برای بیمارانی که موهایشان بالاتر است استفاده می شود ، بخشی از پوست پیشانی (به جای بالا بردن خط مو) را برای بالا بردن ابروها از بین می برد. در روش بالا بردن ابرو تریکوفیتیک از برش درست در پشت خط مو استفاده می شود. برش به گونه ای انجام می شود که موها از طریق آن درست رشد کرده و آن را استتار می کنند.

روش اندروسکوپی

لیفت ابرو اندروسکوپی

لیفت ابرو اندروسکوپی برای بیشتر جراحان به روش محبوبی تبدیل شده است زیرا فقط به برش های کوچک و کم تهاجمی نیاز دارد. در طول بالا بردن ابرو آندوسکوپی از آندوسکوپی کوچک استفاده می شود که اغلب به یک دوربین وصل می شود تا جراح بتواند بافت پیشانی را مشاهده و تجزیه کند. دوربین به جراح این امکان را می دهد تا اعصاب نزدیک به ابرو را با خیال راحت تشخیص دهد و در حین عمل از آنها محافظت کند. از آنجا کهبالا بردن ابرو اندروسکوپی کم ترین تهاجم را دارند ، بیمارانجراحی ابرو آندوسکوپی به طور معمول درد کمتری را تجربه می کنند ، دوره های بهبودی کوتاه تر و بی حسی پوست سر را تجربه نمی کنند.

بسیاری از جراحان همان تکنیک هایی را دارند که در ابتدا در بالا بردن ابرو اندروسکوپی توضیح داده شد تا همان شکاف را بدون دوربین یا آندوسکوپ انجام دهند. با این اصلاح ، عضلات گلابلا (“۱۱” بین چشمهایی که بطور معمول با بوتاکس تحت درمان قرار می گیرند) قابل کاهش نیستند تا چین و چروک ها در آنجا کاهش یابد ، اما در غیر این صورت نتایج مشابه دوربین و آندوسکوپ هستند.

لیفت ابرو تمپورال

لیفت ابرو تمپورال (معمولاً به عنوان “بالا بردن ابرو موقت” استفاده می شود) یک تکنیک بالا بردن موقتی است که فقط قسمت یک سوم بیرونی ابروها را به جای ناحیه کامل ابرو در بر میگیرد. لیفت ابرو تمپورال بخشی است که با افزایش سن ، ابتدا به پایین می رود و سنگینی را در پلک فوقانی ایجاد می کند. بالا بردن موقتی به معکوس کردن این امر کمک می کند و اغلب با یک بلفاروپلاستی فوقانی ترکیب می شود. در مقایسه با سایر انواع بالا بردن های ابرو ابعاد ، لیفت موقتی نتایج چشمگیری کمتری به همراه دارد ، اما همچنین دارای ریسک کمتر و زمان بهبودی کوتاهتر است.

لیفت ابرو بلفاروپلاستی

اصلاح بالا بردن ابرو موقتی ، لیفت ابرو بلفاروپلاستی ، همچنین به طور موثری لیفت ابرو جانبی را نشان می دهد. ابرو از طریق یک برش استاندارد پلک بلفاروپلاستی فوقانی در سطح پلک فوقانی بالا می رود. با استفاده از این روش پیشانی از زیر آزاد می شود و سپس بخیه را از طریق یک برش کوتاه در پشت خط موی بالا تثبیت می کنند. این تکنیک حداقل تهاجم و زمان بهبودی کمی را در برمی گیرد.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس ، تا حدود کمی می تواند موجب لیفت دادن ابرو شود. ماهیچه هایی که ابرو را به سمت پایین می کشند ضعیف می شوند بنابراین اثر نهایی ارتفاع دادن به ابرو است. برای دستیابی به لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، تزریق در عضلات ناحیه پای کلاغ انجام می شود و در ماهیچه های پروبروس و موجدار (که بین ابروها ۱۱ را ایجاد می کند) تزریق می شود. با این حال ، اثر بسیار ملایم و موقتی است. این تکنیک برای بیمار جوان بهتر است.

روش های دیگر لیفت ابرو

دو روش دیگر لیفت ابرو ،لیفت های میانی پیشانی و لیفت مستقیم ابرو وجود دارد ، به دلیل جای زخم های نامعلوم که ممکن است از برش های بکار رفته ایجاده شده باشد ،این روش ها در حال حاضر برای بیماران مبتلا به عدم تقارن شدید ابرو ناشی از فلج عصب صورت یا تروما محفوظ است.

فرایند زیبایی ابرو چقدر طول می کشد؟

عمل بالا بردن ابرو آندوسکوپی حدود دو ساعت طول می کشد. بالا بردن ابرو موقتی وبالا بردن ابرو بلفاروپلاستی حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد. بالا بردن ابروتریکوفیزیک بین دو تا دو ساعت و نیم طول می کشد. بالا بردن ابرو با  تزریق بوتاکس و تزریق ژل فقط چند دقیقه طول می کشد.

چه نوع از بیهوشی برای جراحی ابرو استفاده می شود؟

تمام تکنیک های بالا بردن ابرو تحت بیهوشی عمومی قابل انجام است وبرخی  آنها را می توان تحت بی حسی موضعی محلی انجام داد. تصمیم در مورد بهترین نوع بیهوشی برای شما با مشورت شما با یکی از جراحان واجد شرایط کلینیک سیمارو تصمیم گرفته می شود.

زمان ترمیم چقدر است

بعد از لیفت ابرو آندوسکوپی و لیفت ابرو تریکوفیزیک ، کبودی معمولاً حدود ۱۰ روز طول می کشد. بیشتر بیماران در ۲ هفته به به زندگی عادی خود برمیگردند. زمان بهبودی برای لیفت مویی کوتاه تر است. جراحان کلینیک سیمارو استراتژی های متعددی را برای کوتاه کردن زمان بهبودی شما  و برگشتن به زندگی خود به شما ارائه می دهند. این موارد شامل توصیه‌های رژیم ، داروهای هومیوپاتی بعد از عمل و ترفندهای دیگری است که در طول مشاوره شما بررسی خواهد شد.

کدام تکنیک برای شما مناسب است؟

مانند سایر روشهای جراحی پلاستیک ، بهترین روش بالا بردن ابرو برای هر بیمار بستگی به ویژگیهای طبیعی آنها (از جمله مو و درجه افتادگی ابرو) و نتیجه مطلوب دارد. جراحان با تجربه کلینیک زیبایی سیمارو  قادر خواهند بود تا مشکلات صورت شما را ارزیابی کرده و بهترین تکنیک را برای شما توصیه کند.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .