از بین بردن موهای زائد با لیزر جدیدترین روش رفع موهای زائد است. با افزایش روزافزون افرادی که به دنبال لیزر موهای زائد هستند ، طبیعی است که برای بسیاری از این افراد سوالات در مورد لیزر مو های زائد پیش می آید. برای راحتی  این افراد، ما لیستی از سولات رایج در مورد لیزر مو را که اغلب برای همه پیش می آید را اینجا ارائه کرده ایم.

۱-چرا افراد  روش از بین بردن موهای زائد با لیزر را انتخاب می کنند؟

وجود موهای ناخواسته ، چه در قسمت بالای لب ، دست ، پا ، ناحیه بیکینی یا پشت ، پاها و بازوها ، دقه دقه  در بیشتر افراد است. خیلی ها از این که مجبور به پاک کردن مکرر موهای ناخواسته از طریق روشهای خسته کننده و دردناک مانند اصلاح ، اپیلاسیون و مو زدن باشند ، خسته شده اند. در پاسخ ، تقاضا برای از بین بردن موهای زائد با لیزر بسیار افزایش یافته است.

۲-چه کسی می تواند این روش را انجام دهد؟

زنان و مردان به طور یکسان. بیشتر خانمها به دنبال این هستند که موها را از زیر بغل ، خطوط بیکینی و ساق پا جدا کنند ، در حالی که آقایان علاقه بیشتری به درمان موهای پشت و گردن دارند.

هنگامی که از بین بردن موهای زائد با لیزر در ابتدا معرفی شد ، این روش در ابتدا برای بیماران با پوست سبک و موهای تیره در نظر گرفته شده بود. با این حال ، فن آوری های جدیدتر ، مانند سیستم های آستانزا ، با خیال راحت  انواع رنگ های پوست را درمان می کنند.

۳-لیزر مو چگونه است؟

در حین درمان ، یک سیستم مبتنی بر لیزر لکه های روشن نور را به پوست ساکن موهای ناخواسته ساطع می کند. فولیکول های مو انرژی نور را جذب می کنند ، گرم می شوند و آسیب می بینند. هر پالس انرژی سبک چند ثانیه طول می کشد و چندین مو را به طور همزمان از بین میبرد و این روش را بسیار سریع و آسان انجام می دهد. بسته به اندازه منطقه موردنظر ، درمانها در هر جایی ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. سیستم های ریزش مو آستانزا دارای سرهای بزرگتر برای جلسات سریعتر درمان است.

از آنجا که مو در مراحل مختلف رشد می کند ، چندین جلسه برای هدف قرار دادن فولیکول های مو در مرحله رشد آنها لازم است. بیشتر بیماران برای دیدن نتایج دائمی و طولانی مدت به حداقل ۴ تا ۶ درمان نیاز دارند. ممکن است به مرور زمان لمس شود. بیماران باید بعد از اولین درمان نتایج را ببینند – موهایشان نرم تر و ضعیف تر می شوند و پوست هموارتر خواهد شد. تا زمانی که تمام فولیکول ها از بین نروند.

۴-فناوری لیزر مو چگونه است؟

از بین بردن موهای زائد با لیزر  با نابودی ریشه فولیکول مو کار می کند. در طول درمان ، گرگرفتگی های نور بر روی پوست توزیع شده و توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می شوند. انرژی حاصل از لیزر باعث گرم شدن و آسیب رساندن به فولیکول مو می شود .توجه به این نکته مهم است که موها در یک چرخه رشد می کنند و رفع مو فقط در مرحله رشد فعال مؤثر است.

هر مو سه مرحله رشد را پشت سر می گذارد:

  • فاز آناژن
  • فاز کاتاژن
  • فاز تلوژن

مرحله آناژن ، که به عنوان مرحله رشد نیز شناخته می شود ، مدت زمانی است که موهای شما به طور فعال رشد می کند. مرحله کاتاژن ، که به عنوان مرحله انتقالی نیز شناخته می شود ، در شرایطی است که فولیکول مو از پاپیلا  جدا می شود ، ساختاری در مرحله تلوژن ، که به عنوان مرحله استراحت نیز شناخته می شود ، زمانی است که موهای پیر آزاد می شوند. موهای قدیمی ریخته می شوند ، فولیکول مو دوباره به پاپیل وصل می شود و دوباره وارد فاز آناژن می شود ، چرخه را تکرار می کند.

هر موی بدن شما می تواند در هر زمان معین در یک مرحله متفاوت از چرخه رشد قرار داشته باشد. بنابراین ، برای هدف قرار دادن موها در مرحله آناژن ، چندین جلسه لیزر برای هدف قرار دادن تعداد زیادی فولیکول مو در مرحله رشد آنها ضروری است.

۵-انتظارات لیزر موهای زائد چیست؟

بیشتر بیماران برای دستیابی به نتایج مطلوب به ۵ تا ۸  جلسه درمانی که بین ۴ تا ۶ هفته از هم فاصله دارند نیاز دارند. با استفاده از فناوری Astanza ، تقریباً هر بیمار – صرف نظر از نوع پوست یا موی آنها – می تواند نتایج طولانی مدت از بین بردن موهای زائد با لیزر را مشاهده کند.

بیشتر بیماران برای دستیابی به نتایج دائمی از بین بردن موهای زائد با لیزر  به ۶ تا ۱۲  جلسه درمان نیاز دارند. درمانها در ۴ تا ۶ هفته از هم فاصله دارند تا فولیکولها در مرحله رشد هدف قرار گیرند. صرف نظر از تکنولوژی مورد استفاده ، بسته به نوع پوست و رنگ مو ، نتایج با فوافصل زمانی مختلفی روبرو خواهند شد.

۶- هزینه از بین بردن موهای زائد با لیزر چقدر است؟

قیمت از بین بردن موهای زائد با لیزر کلینیک ، بازار رقابتی و اندازه منطقه تحت درمان متفاوت است. میانگین قیمت از ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود

اکثر کلینیک ها بر اساس قیمت منطقه تحت درمان ، قیمت خود را تعیین می کنند. این یک روش معمول قیمت گذاری است که در صنعت حذف تاتو با لیزر نیز استفاده می شود.

۷-مزایا لیزر موهای زائد نسبت دیگر روش ها چیست؟

از بین بردن موهای زائد با لیزر  باعث صرفه جویی در وقت ، درد و هزینه افراد می شود.در یک تحقیق هزینه ۳ جلسه عمل موهای زائد را با ۳۵ سال اپیلاسیون مداوم مقایسه کرده است. نتایج نشان داد که لیزر موهای زائد کمتر از یک سوم هزینه اپیلاسیون است.

۸-انواع روش های لیزر مو چیست؟

دو فناوری اصلی که لیزر مو مورد استفاده قرار می گیرند ، سیستم های لیزر (دیود) و نور شدید پالس (IPL) هستند.

۹-تفاوت بین لیزر و درمان IPL چیست؟

لیزرها طول موج منفرد و متمرکز ایجاد می کنند تا بطور خاص ملانین را در مو هدف قرار دهند. فناوری دیود به طور معمول از طول موج در حدود ۸۰۰ نانومتر تا ۸۱۰ نانومتر استفاده می کند. نور پالس شدید (IPL) طیف گسترده ای از نور ، در حدود ۵۵۰ نانومتر تا ۱۲۰۰ نانومتر ، به جای یک طول موج خاص برای هدف قرار دادن ملانین در مو ایجاد می کند. در غیر این صورت ، هر دو روش درمانی مو را به طور موثری جهت تولید نتایج مطلوب و اساساً مشایه هم کار می کنند.

Comments are closed.