درمان لیزر موهای زائد بهترین راه حل برای کسانی است که می خواهند از شر موهای زائد خلاص شوند و یکی از راه حل های بدون درد و دائمی برای رشد موهای ناخواسته است. این روش از پرتوی غلیظ نور استفاده می کند که برای از بین بردن موهای ناخواسته از پوست استفاده می شود.
اگر برای از بین بردن موهای زائدخود با روش مرسوم اصلاح ، موچین یا اپیلاسیون راحت نیستید ، می توانید به فکر لیزر موهای زائد باشید.

کار درمان لیزر موهای زائد:


در طول جلسه لیزر موی درمانی ، پزشک از دستگاه لیزر روی پوست شما و بسته به نوع لیزر استفاده می کند. دستگاه خنک کننده ای در نوک ابزار قرار داده می شود که ممکن است برای محافظت از آسیب پوست شما استفاده شود.
وقتی پزشک دستگاه لیزر را فعال می کند ، پرتوی لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود و گرمای شدید ناشی از پرتوی لیزر به فولیکول های مو آسیب می رساند که رشد مو را مهار می کند.
قبل از شروع عمل واقعی ، موهایی که باید درمان شوند به یک اندازه مشخص اصلاح می شوند و تنظیمات لیزر با توجه به نوع ، رنگ و ضخامت موها و رنگ پوست انجام می شود
پس از اتمام درمان لیزر موهای زائد بدن، پزشک منطقه را برای چندین دقیقه مشاهده می کند تا واکنش های جانبی را کنترل کند.


نکاتی که باید قبل از انجام درمان لیزر موهای زائد رعایت شود چیست؟


قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد ،مجموعه ای از دستورالعمل های خاص پزشک را که باید برای به دست آوردن نتیجه موثر به شما ارائه می دهد که شامل:


· دور ماندن از نور آفتاب: قبل از اقدام به درمان ، پوست خود را در معرض آفتاب بیش از حد ، تا مدت شش هفته محافظت کنید و روزانه از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده کنید.
· اجتناب از سایر روشهای از بین بردن مو: استفاده از روش معمول مانند برداشتن موم را متوقف کنید ، زیرا این روش می تواند باعث رشد فولیکول مو شود و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از آن اجتناب شود.

لیزر مو

منطقه درمان اصلاح:


اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود زیرا می تواند موهای موجود در بالای پوست را از بین ببرد.


مدت زمان لازم برای از بین بردن کامل موهای شما چقدر است؟

به طور معمول ، لیزر موهای زائد معمولاً به یک سری از دو تا شش درمان نیاز دارد و فاصله بین درمان ها متفاوت خواهد بود. مناطقی که مو به سرعت رشد می کند ، مانند لب بالا ، مدت زمان آن از چهار تا هشت هفته و مناطقی که رشد مو آهسته دارند ، مانند پشت ، مدت ممکن است از ۱۲ تا ۱۶ هفته متغیر باشد و چرخه رشد بسته به مکان متفاوت است. مو روی بدن قرار دارد.


نتایج احتمالی درمان لیزر موهای زائد چیست؟


بهترین روش درمان لیزر موهای زائد می تواند به راحتی موهای تیره و سفت را برطرف کند در حالی که پوست اطراف آن آسیب نبیند و در مقایسه با سایر روش های درمانی محافظه کارانه ، روش لیزر موهای زائد موثرتر است زیرا می تواند موهای ناخواسته را در کسری از ثانیه از بین ببرد.

 

برچسب ها :

Comments are closed.