ژل تزریق اسکالپترا | آیااسکالپترا به طور موثری پوست جوان می کند؟

ژل تزریق اسکالپترا برای تقویت حجم است که می تواند برای بازگرداندن حجم صورت از دست رفته در اثر پیری یا بیماری استفاده شود.این ماده حاوی اسید پلی- L- لاکتیک (PLLA) ، یک ماده مصنوعی زیست سازگار است که تولید کلاژن را تحریک می کند.

می توان از آن برای درمان خطوط عمیق ، چین و چروک ها استفاده کرد تا جلوه ای جوانتر به دست آورد.

همچنین برای درمان کاهش چربی عضلات صورت (لیپواتروفی) در افراد مبتلا به HIV استفاده می شود.

امنیت

سازمان غذا و دارو (FDA) در سال 2004 ژل تزریق اسکالپترا را برای ترمیم به دنبال لیپواتروفی برای مبتلایان به HIV تصویب کرد.

در سال 2009 ، FDA آنرا با نام تجاری Sculptra Aesthetic برای درمان چین و چروک های عمیق صورت و افرادی با به سیستم ایمنی سالم تصویب کرد.

تزریق ژل اسکالپترا ممکن است باعث تورم ، قرمزی ، درد و کبودی در محل تزریق شود. توده های زیر پوست و تغییر رنگ نیز گزارش شده است.

شرایط تزریق ژل اسکالپترا

 • توسط یک پزشک با تجربه انجام می شود.
 • برای درمان نیازی به تست نیست.
 • شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید.
 • هیچ آمادگی خاصی لازم نیست.

هزینه:

هزینه هر ویال Sculptra در سال 2016 773 دلار بوده است.

اثر:

برخی از نتایج تنها پس از یک درمان قابل مشاهده است ، اما نتایج کامل چند هفته طول می کشد.

برای بهبود کامل و مشاهده اثرات،  ​​ سه تزریق ژل اسکالپترا در طی سه یا چهار ماه نیاز است.

نتایج می تواند تا دو سال به طول انجامد.

ژل تزریق اسکالپترا(Sculptra) چیست؟

ژل تزریق اسکالپترا یک پرکننده پوستی تزریقی است که از سال 1999 عرضه شد. اولین بار در سال 2004 توسط FDA برای درمان لیپواتروفی در افراد مبتلا به HIV تصویب شد. لیپواتروفی باعث از بین رفتن چربی صورت می شود که منجر به ایجاد گونه های لاغر و چین و چروک های عمیق و تورفتگی های صورت می شود.

در سال 2014 ، FDA از تزریق ژل اسکالپترا برای معالجه چین و چروک روی صورت استفاده کرد تا ظاهری جوانتر به دست آید.

ماده اصلی موجود در ژل تزریق اسکالپترا ، اسید پلی- L- لاکتیک (PLLA) است، که به عنوان یک محرک کلاژن است که دارای نتایج طولانی و طبیعی تر است.

Sculptra بی خطر و مؤثر است ، اما برای افرادی که به هر یک از مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارند و یا برای افرادی که شرایط پزشکی  خاصی دارند و باعث ایجاد زخم نامنظم می شوند ، توصیه نمی شود.

هزینه ژل تزریق اسکالپترا چقدر است؟

هزینه Sculptra به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله:

 • مقدار بهبود یا اصلاح لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب
 • تعداد مراجعه به درمان مورد نیاز
 • موقعیت جغرافیایی
 • میزان ژل اسکالپترا استفاده شده

طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک در آمریکا ، متوسط هزینه اسکالپترا برای هر ویال در سال 2016 773 دلار بوده است. وب سایت اسکالپترا بسته به این عوامل و فاکتورهای دیگر ، میانگین هزینه کل درمان را از 1500 دلار تا 3500 دلار در نظر گرفته است.

اسکالپترا چگونه کار می کند؟

ژل تزریق اسکالپترا برای کاهش چین و چروک صورت به پوست تزریق می شوند. این ماده حاوی PLLA است ، که به عنوان یک محرک کلاژن عمل می کند ، و به بازگرداندن تدریجی کامل چروک و چین های صورت کمک می کند. این امر ظاهری نرم تر و جوان را به ارمغان می آورد.

ممکن است نتایج فوری را متوجه شوید ، اما دیدن نتایج کامل درمان شما چند ماه طول می کشد.

متخصص تزریق ژل اسکالپترا شما برای تعیین تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما مشاوره های لازم را می دهد.  بهبودی متوسط ​​شامل سه تزریق است که طی سه یا چهار ماه پخش می شود.

رویه اسکالپترا

در طول مشاوره اولیه با پزشک متخصص ، از شما خواسته می شود تاریخچه پزشکی کامل خود را ، از جمله شرایط پزشکی و آلرژی ها ارائه دهید.

در روز اول درمان با اسکالپترا ، پزشک شما نقاط تزریق را روی پوست شما ترسیم می کند و منطقه را تمیز می کند. برای کمک به هرگونه ناراحتی ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود. سپس پزشک با استفاده از چندین تزریق کوچک ، مواد را به پوست تزریق می کند.

شما باید بتوانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید.  معمولا پزشک  دستور العمل های لازم را به شما توصیه می کند.

مناطق هدفمند برای  تزریق ژل اسکالپترا

ژل تزریق اسکالپترا برای کاهش چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر بالینی برای درمان خطوط لبخند و سایر چین و چروک های اطراف بینی و دهان و همچنین چروک های چانه مورد تأیید قرار گرفته است.

اسکالپترا برای  موارد بسیاری استفاده می شود، از جمله:

 • تقویت باسن
 • اصلاح سلولیت
 • اصلاح چین و چروک سینه ، آرنج و زانو

اسکالپترا همچنین برای کسانی که به دنبال حجیم کردن ظاهر خود هستند ، به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است. برای ایجاد تعریف و نمای توده عضلانی اضافی در این مورد استفاده می شود:

 • گلو
 • ران
 • پیشانی
 • گونه

اسکالپترا برای استفاده روی چشم یا لب توصیه نمی شود.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

می توانید در محل تزریق انتظار تورم و کبودی داشته باشید. سایر عوارض جانبی رایج عبارتند از:

 • سرخی
 • حساسیت
 • درد
 • خون ریزی
 • خارش
 • برجستگی

برخی از افراد ممکن است توده هایی را در زیر پوست و تغییر رنگ پوست ایجاد کنند. در یک مطالعه 2015 ، میزان بروز تشکیل گره در ارتباط گزارش شده است.

به نظر می رسد این امر با عمق تزریق ارتباط دارد و اهمیت یافتن یک متخصص واجد شرایط را برجسته می کند.

اسکالپترا نباید توسط افرادی که سابقه زخم نامنظم یا هر کسی که به مواد حساسیت دارد استفاده شود. نباید در محل زخم های پوستی ، آکنه ، کیست ، بثورات یا التهابات پوستی استفاده شود.

از اسکالپترا چه انتظاری است

بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از تزریق ژل اسکالپترا به فعالیت های عادی خود بازگردند. تورم ، کبودی و سایر عوارض جانبی معمولاً در طی چند روز خفیف و فروکش می شود. انجام موارد زیر به سرعت در بهبودی شما کمک می کند:

در طی 24 ساعت اول به مدت چند دقیقه یک بسته سرد را به منطقه آسیب دیده بمالید.

پس از درمان ، به مدت 5 دقیقه در روز ، پنج بار در روز ، به مدت 5 روز محل را ماساژ دهید.

تا زمانی که هرگونه قرمزی و تورم برطرف نشود ، از تابش بیش از حد نور خورشید یا برنزه کردن اجتناب کنید.

نتایج تدریجی هستند و ممکن است چند هفته طول بکشد تا اثرات کامل را ببینید. نتایج تا دو سال ادامه دارد.

آماده شدن برای اسکالپترا

هیچ آمادگی خاصی برای اسکالپترا لازم نیست. برای کاهش خطر خونریزی ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که چند روز قبل از درمان از مصرف داروهای ضد عفونی کننده دارویی مانند آسپرین ، ایبوپروفن و ناپروکسن خودداری کنید.

آیا درمان های مشابه دیگری وجود دارد؟

ژل تزریق اسکالپترا تحت دسته پرکننده های پوستی قرار می گیرد. چندین پرکننده پوستی تصویب شده توسط FDA در دسترس است ، اما برخلاف پرکننده های دیگر که به فضا زیر چین و چروک ها برای نتایج فوری فشار می آورند ، اسکالپترا تولید کلاژن را تحریک می کند.با افزایش تولید کلاژن نتایج به تدریج ظاهر می شود و تا دو سال ادامه می یابد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا