لیفت صورت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه‌های موقتی برای ایجاد یک “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می‌شود. جراح زیبایی به جای از بین بردن پوست شل صورت توسط جراحی‌، به سادگی با دوخت قسمت‌هایی از آن را بالا میبرد. به کار‌گیری لیفت صورت با نخ باعث می‌شود پوست کمی به عقب برگردد و به همین دلیل صورت را سفت و محکم می‌کند. علاوه بر این که برای لیفت کردن پوست ایده آل است، نخ‌ها به روش دیگری بر جوانسازی پوست تاثیر می‌گذارند، در واقع در لیفت با نخ، کلاژن بیشتری برای بدن تولید می‌شود.

کلاژن به حمایت از “فاکتورهای رشد” کمک می‌کند که تاثیری در وضعیت زیبایی پوست دارد. علاوه بر اینکه برای ترمیم زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد، کلاژن به تقویت پوست، حجم زیاد و نرمی پوست کمک می‌کند. هرچه پیرتر می‌شویم بدن ما به تدریج كلاژن كمتر و كمتری تولید می‌كند كه منجر به كاهش ۸۰٪ ضخامت پوست در حدود ۷۰ سالگی می‌شود. این از دست رفتن این حجم یك عامل بزرگ در ایجاد چروك اضافی است. با ضعیف‌تر شدن پوست، دیگر آن قادر به حمایت از بافت های زیر آن نیست، به این معنی پوست دچار شل‌شدگی می‌شود. تزریق کلاژن تازه به پوست صورت هنگامی که علائم سستی پوست هنوز خفیف است می‌تواند به کاهش سستی (با ضخیم شدن و مرطوب کردن پوست) کمک کند و از بدتر شدن آن (با تقویت پوست) جلوگیری کند.

به عبارت دیگر‌، لیفت صورت با نخ جوان‌ سازی مداوم و مترقی برای بافت‌های صورت را فراهم می‌کند. بیمارانی که به دلیل تحریک کلاژن، از لیفت با نخ استفاده می‌کنند، متوجه بهبود تدریجی در تن و استحکام پوست خود خواهند شد.

بدن از نظر بیولوژیکی برای واکنش به این روش هنگامی که هر جسم خارجی موجود در درم را حس می‌کند، واکنش نشان می‌دهد. خوشبختانه از آنجا که نخ‌هایی که در هنگام لیفت با نخ در زیر پوست قرار گرفته‌اند بسیار اندک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر افراد پس از بهبودی پوست در اطراف خود، نمی‌توانند بخیه‌های خود را احساس کنند.

لیفت صورت با نخ در مقایسه با دیگر روش‌ها مدت زمان کمتری برای بهبود دارد و همچنین با درد کمتر انجام می‌شود، لیفت با نخ روشی نسبتاً ساده است که در کم‌ترین زمان جوانسازی صورت را به وجود می‌آورد.

لیفت صورت با نخ، که در مقایسه با بوتاکس و تزریق فیلر پوستی، نتایج ماندگارتری ارائه می‌دهد، شامل استفاده از نخ جراحی مخصوص و قابل کاشت است که باعث می‌شود افتادگی پوست در پیشانی، ابروها، صورت میانی و گردن، درمان و جوانسازی صورت در ایام میان سالی برگرداننده شود. این کار همچنین در گوشه‌های چشم، خطوط خنده، ساعد و حتی شکم قابل انجام است.

در لیفت صورت نخ، یک شکاف ریز در پشت خط مو یا پشت گوش ایجاد می‌شود. پس از آن، نخ‌ها یا بخیه‌های ریز در مناطقی از پیش تعیین قرار می‌گیرند که در امتداد کانتورها مشخص شده‌اند. این نخ‌ها دارای رشته‌های ریز هستند به گونه‌ای که به بافت چسبیده‌اند و به راحتی می‌توان آنها را صاف کرد تا نمای طبیعی ایجاد شود. هنگامی که بدن به طور طبیعی سلولهای جدید پوستی تولید می‌کند، آنها رشته را در نخ‌ها احاطه می‌کنند که موجب می‌شود شل‌شدگی پوست به طرز ظریفی و در عین حال بسیار مؤثر از بین برود.

مزایای لیفت صورت با نخ

هنگامی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که چه نوع روش ضد پیری یا لیفتینگ برای شما مناسب است، باید مزایا و معایب هر گزینه را درک کنید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که لیفت با نخ به گونه‌ای طراحی نشده است که به طور کامل جایگزین لیفت صورت با جراحی سنتی شود. برای بدست آوردن نتایج مورد نظر، برخی از بیماران به لیفت صورت سنتی نیاز دارند. لیفت با نخ برای بیمار با علائم خفیف تا متوسط ​​پیری که می‌خواهد نتیجه طبیعی به دست آورد، مناسب است.

در مقایسه با لیفت سنتی، روش لیفت صورت با نخ از خرابی بسیار بیشتری قابل کنترل است. لیفت با نخ باعث نمی‌شود شما تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید. این بدان معناست که شما نیازی به بستری در بیمارستان ندارید و معمولا کرم بی حسی موضعی برای راحتی شما استفاده می‌شود.

تورم اولیه از روش بالابر نخ در طی ۴۸ ساعت برطرف می‌شود در حالی که بعد از انجام جراحی لیفت صورت می‌توانید ۲-۳ هفته تورم را احساس کنید. در این روش سنتی برای پوشاندن جای بخیه‌ها نیاز بانداژ است.

نتایج لیفت صورت با نخ ظریف است و با گذشت زمان به آرامی بهبود می‌یابد. این می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند نتیجه طبیعی‌تری داشته باشند یا برای کسانی که ترجیح می‌دهند درمان خود را خصوصی نگه دارند، مفید باشد.

لیفت سنتی می‌تواند نتیجه چشمگیری ایجاد کند و همچنان بهترین انتخاب برای بیماران با علائم متوسط ​​تا شدید پیری است. لیفت با نخ نباید به عنوان جایگزینی برای لیفت سنتی در نظر گرفته شود – فقط جایگزینی برای کسانی که می‌خواهند نتیجه طبیعی‌تری داشته باشند.

مزایا لیفت صورت با نخ بسیاری است از جمله موارد زیر:

 • جوانسازی صورت باعث می‌شود پوست جوان‌تر و سفت‌تر به نظر برسد
 • یک کانتور صورت تعریف شده‌تر اجازه می‌دهد
 • بدون نیاز به بیهوشی عمومی، جوانسازی صورت ایجاد می‌شود
 • گزینه‌ای مناسب‌تر یا گزینه‌ای جایگزین برای جراحی لیفت صورت
 • یک راه حل سریع و موثر برای طیف گسترده‌ای از مشکلات پیری

عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ

هنگامی که لیفت صورت با نخ توسط یک جراح آرایشی و بهداشتی دارای مجوز و باتجربه انجام شود، بسیار ایمن است. اما ممکن است عوارض لیفت صورت با نخ جزئی و شامل مواردی از جمله کبودی ظریف، ضعف عضلانی و تورم در ناحیه آسیب دیده باشد، که معمولاً طی یک هفته به خودی خود برطرف می‌شوند.

عوارض لیفت با نخ رایج که از هر نوع درمان با سوزن انتظار می‌رود تورم و کبودی است. اندازه و زمان ماندگاری این عوارض بین افراد متفاوت است اما معمولاً بسیار قابل کنترل است. در بیشتر موارد، تورم در ۲۴–۴۸ ساعت اول مشهود است. توصیه می‌کنیم ۲ هفته بین معالجه خود و سایر مراودات مهم اجتماعی فاصله باشد تا اطمینان حاصل شود که مدت زمان کافی برای بهبودی و رفع کبودی وجود دارد.

یکی از اصلی‌ترین عوارض لیفت با نخ، استفاده نادرست از نخ‌ها است. که می‌تواند باعث شود که پوست در قسمت‌هایی که نخ‌ها وجود دارد، کشش یا موج‌دار باشد.

برخی از مناطق صورت به دلیل وجود رگ‌های اصلی، شریان‌ها یا اعصاب، مناطق درمانی با خطر بالاتر هستند. این امر باعث می‌شود که حتما پزشک درمانی شما دانش آناتومیکی پیشرفته داشته باشد.

همچنین، دقیقاً مانند هر عمل جراحی زیبایی، عوارض لیفت صورت با نخ وجود دارد. از جمله:

 • عفونت – یک عارضه شایع از هر عمل جراحی است، این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که نواحی نخ شده آلوده شوند. عفونت به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می‌شود.
 • صدمات عصبی – در موارد نادر، ممکن است بیماران به دلیل صدمات عصبی دچار بی‌حسی در منطقه تحت درمان شوند.
 • حرکت بخیه‌ها – در بعضی موارد، بخیه‌ها پس از عمل از پوست قابل رویت یا بیرون زدگی می‌شوند. جراح می‌تواند به راحتی عوارض کمیاب مانند این را اصلاح کند. این مهم است که بیماران نباید سعی کنند نخ‌های شل شده را از بین ببرند، زیرا این امر می‌تواند منجر به آسیب ناخواسته یا حتی عفونت شود.
 • زخم، ریزش مو، کمرنگ شدن پوست – این موارد جزئی عوارض لیفت صورت با نخ می‌باشند، که معمولاً حتی اگر در صورت انجام این عمل توسط یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود، وجو دارند.

نحوه انجام

در کلینیک سیمارو به طور کامل ارزیابی و مشورت با هر بیمار را انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که لیفت با نخ روش صحیحی برای آنها است. مهم است که قبل از هر روش به سؤالاتی پاسخ داده شود تا از تمام خطرات و عوارض احتمالی ناشی از این روند آگاهی داشته باشید. متخصصان این کلینیک همیشه مشاوره‌ایی را از قبل با افراد انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کند که هر بیمار از ادامه روند درمان خود راضی است و کاملاً آگاه است که بعد از معالجه انتظار چه چیزی را دارد.

در لیفت صورت با نخ بعد از برنامه ریزی دقیق و استفاده از بی حسی موضعی‌، جراح با وارد کردن یک سوزن ضخیم و توخالی در پوست صورت لایه زیرین چربی را هدف قرار می‌دهد. یک سر نخ با دقت به ساختارهای داخلی محکم‌تر متصل می‌شود و انتهای دیگر نخ زیر پوست قرار می‌گیرد.

از آنجا که جراح سوزن را جدا می کند، رشته‌های روی بخیه‌ها به قسمت‌های ضعیف صورت منتقل می‌شوند. جراح سپس برای بالا بردن سطح افتادگی پوست توسط نخ مراحل طوری پیش می‌برد که جوانسازی صورت حاصل می‌شود. این روش بسیار ساده تنها در یک ساعت یا کمتر انجام می‌شود.

در طول درمان لیفت صورت با نخ، محل بخیه‌ها اندازه‌گیری و علامت‌گذاری می‌شود. سپس منطقه درمانی با یک کرم بی‌حسی موضعی برای اطمینان از آسایش بیمار در طی کل مراحل، شماره‌گذاری می‌شود. همچنین پوست با یک محلول دارویی تمیز می‌شود تا از خطر عفونت باکتریایی جلوگیری شود. مدت زمان درمان معمولاً ۶۰ دقیقه است.

پس از درمان، بیماران به خانه می‌روند میزان کبودی و تورم متفاوت است، اما در بیشتر موارد، تورم پس از ۲۴-۴۸ ساعت برطرف می‌شود. توصیه می‌شود بیمار قبل از مراودات اجتماعی دوره بهبودی را طی کند. بیشتر افراد پس از دو روز به کارهای عادی برمی‌گردند.

  کاربرد نخ‌های لیفت برای لیفت صورت

  معمولاً از نخ لیفت در صورت برای کشیدن ابروها، برای زاویه‌دار کردن فک، برای افتادگی قسمت گونه و اطراف دهان استفاده می‌کنند. در هر کدام از این قسمت‌ها ممکن است از ۲ یا ۴ یا ۶ یا ۸ نخ استفاده شود. بهترین تکنیک برای تزریق یا کاشت نخ لیفت در صورت، تکنیک دوبل یا دو بازو هست. ما با استفاده از این تکنیک میتوانیم ماندگاری نخ‌های لیفت را دو برابر کنیم. معمولاً نخ‌های لیفت و انواع دیگر این نخ‌ها بعد از گذشت ۶ الی ۸ ماه در بدن جذب میشود اما اثرات ناشی از این تزریق تا ۲ الی ۴ سال در بدن ادامه دارد.

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .