درمان زخم های آکنه با میکرودرم |جوانسازی پوست

میکرودرمابراسیون چه کاری می تواند انجام دهد؟

درمان زخم های آکنه با میکرودرم یکی از روش های جدید جوانسازی پوست است.همچنین افزایش سن و در معرض نور افتاب باعث از بین رفتن کلاژن که نوعی الیاف پروتئینی  است که پوست را صاف و نرم نگه می دارد میشود.

اما این بدان معنا نیست که زخم های آکنه برای همیشه وجود دارند. میکرودرم ابریژن یکی از گزینه های مختلف برای رفع جای اسکار یا زخم های آکنه یا جای جوش است.

 در درمان زخم های آکنه با میکرودرم  ، متخصص پوست از یک دستگاه دستی کوچک استفاده می کند تا لایه بیرونی پوست شما (اپیدرم) را به آرامی از بین ببرد. این فرآیند پوست صاف و پررنگ را در زیر نشان می دهد.

در ادامه این مقاله مشخص می شود آیا  میکرودرم ابریژن برای زخم های خاص آکنه شما مناسب است؟، هزینه آن  چقدر است ، عوارض آن چیست؟

آیا میکرودرم برای همه جای زخم های آکنه موثر است؟

میکرودرم ابریژن برای انواع خاصی از جای زخم های آکنه ، که باعث ایجاد چاله هایی در پوست می شوند ، بهترین کاربرد را دارد. این روش درمانی فقط برای زخم های آکنه کم عمق که در برابر اپیدرم صاف قرار دارند ، کار می کند. این جای زخم های  عمیق تر از سایر زخم های آکنه  را ، بهبود نمی بخشد.

میکرودرم علاوه بر از بین بردن سلولهای مرده پوست که می توانند منافذ را مسدود کنند مناسب است ، همچنین باعث کاهش روغن اضافی (سبوم) از این منافذ می شود.

.

رفع زخم اکنه

هزینه درمان زخم های آکنه با میکرودرم چند است؟

بیمه پزشکی روشهای زیبایی مانند میکرودرم ابریژن را پوشش نمی دهد. از متخصص پوست یا متخصص مراقبت پوست در مورد تخمین هزینه های پیش رو بپرسید تا بدانید که هزینه های آنچه میزان خواهد بود.

از سال 2016 متوسط ​​هزینه در هر جلسه 1500000 تومان بوده است. به احتمال زیاد به 5 تا 12 جلسه برای نتایج بهینه نیاز خواهید داشت.

نحوه آماده سازی برای این روش

میکرودرم ابریژن در مطب پزشک متخصص انجام می شود. اگرچه لزوماً نیازی به آمادگی که پیش از این مراحل ندارد ، ولی بهتر که هیچ آرایش خاصی نداشته باشید.

در طی عمل ممکن است احساس خراش جزئی کنید. دستگاه مورد استفاده همچنین ممکن است تأثیر ماساژ دهنده ای روی پوست شما داشته باشد و یا احساس ساکشن ملایم ایجاد کند.

هر جلسه حدود 30 دقیقه طول می کشد. برای رسیدن به جلوه مطلوب به چندین جلسه نیاز خواهید داشت.

بعد انجام درمان زخم های آکنه با میکرودرم چه انتظاری است

بخشی از جذابیت میکرودرم ابریژن عدم عوارض جانبی مرتبط با این روش است. دستگاه  میکرودرم که دارای کریستالهای ساینده و نوک الماس است دردی همرا ندارد ، بنابراین متخصص پوست شما نیازی به استفاده از بی حسی ندارد.

امتیاز دیگر درمان زخم های آکنه با میکرودرم زمان ریکاوری سریع است که به شما امکان می دهد میکرودرم ابریژن را چندین بار در ماه انجام دهید. هیچ نیازی به استراحت بعد از آن نیست و شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بلافاصله بعد از هر جلسه از سر بگیرید.

بعد از هر جلسه با استفاده ازیک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود برای پوست خود ماساژ دهید. (ممکن است متخصص پوست شما توصیه های خاصی را انجام دهد.) همچنین باید طی درمان با این روش ، هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. میکرودرمابراسیون می تواند پوست شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر کند و منجر به سوختگی شود. این حساسیت به آفتاب همچنین می تواند خطر ابتلا به زخم های ناشی از آفتاب (لکه های سنی) را افزایش دهد.

عوارض درمان زخم های آکنه با میکرودرم بسیاری جزئی هستند. با این حال ، اگر پوست شما حساس یا تیره است ، ممکن است دچار تحریک یا افزایش فشار خون شوید.

درمان زخم های آکنه با میکرودرم

آیا درمان زخم های آکنه با میکرودرم  برای همه ممکن است؟

میکرودرم ابریژن برای درمان جای جوش های خیلی عمیق  یا مواردی که از لایه های میانی پوست شما (درم) امتداد دارد مناسب نیست. این روش فقط اپیدرم را هدف قرار می دهد ، بنابراین با هیچ زخمی کهعمیق تر از لایه بالای پوست باشد ، درمان نمی شود.

اگر پوست تیره تری دارید ، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست صحبت کنید. در بعضی موارد ، میکرودرمابراسیون ممکن است منجر به پراش پرفیگمنتاسیون شود.

کسانی که علائم ئ موارد زیر را دارا هستند گزینه مناسبی برای درمان زخم های آکنه با میکرودرم نمی باشند:

 • زخم های باز
 • آکنه فعال کیستیک یا گره ای
 • مصرف داروی ایزوترتینوئین (Accutane)
 • بثورات مربوط به تحریک ، اگزما یا روزاسه است
 • تبخال فعال تبخال دهان (تاول های تب یا زخم های سرد)
 • کیست پوستی بدخیم (سرطانی)

گزینه های دیگر جهت درمان زخم های آکنه

همچنین ممکن است بخواهید سایر روشهای درمانی موجود برای رفع زخم های آکنه را نیز در نظر بگیرید.

زخم های آکنه عمیق می توانند با روش های زیر رفع شوند :

 • dermabrasion (شبیه به میکرودرمابراسیون ، اما یک روش تهاجمی محسوب می شود که درم را نیز هدف قرار می دهد)
 • پرکننده ها
 • لایه برداری شیمیایی
 • لیزر درمانی
 • میکرونیدلینگ

از طرف دیگر ، درمان زخم های آکنه برآمده یا درمان جای جوش با روش های زیر امکان پذیراست:

 • لیزر درمانی
 • برش جراحی
 • جراحی کرایو
 • تزریق کورتیکواستروئید
درمان جای جوش

متخصص پوست شما ممکن است میکرودرمابراسیون یا تکنیک دیگری را بر اساس نوع زخمهای آکنه شما پیشنهاد دهد.

در بسیاری از موارد ، درمان اسکارهای آکنه چاله ای ، حداقل بادو روش مختلف را برای اطمینان از بهترین درمان می شود. به عنوان مثال ، ممکن است پزشک هم درمان زخم های آکنه با میکرودرم ابریژن ، هم لیزر درمانی در رفع جوش  را توصیه کند.

یک روش درمانی احتمالی برای  درمان زخم های آکنه با میکرودرم ابریژن است ، اما برای همه اینگونه نیست. با پزشک متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید آیا این روش برای زخم های آکنه و زخم های جوشبا توجه به رنگ پوست شما مناسب است یا خیر. آنها می توانند به شما در تعیین نوع رفع جای زخم های آکنه کمک کنند، کلینیک سیمارو با داشتن متخصصین با تجربه جهت درمانی زخم هابی آکنه به تمامی سوالات شما پاسخ گو می باشد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا