فیلرهای زیر چشم یک راه عالی برای معکوس کردن علائم رایج پیری هستند. آن ها می توانند حدود شش ماه تا دو سال دوام بیاورند. مدت زمان ماندگاری فیلر زیر چشم به ضخامت و نوع پرکننده مورد استفاده بستگی دارد. متابولیسم و ​​سایر عوامل فردی نیز می توانند در سرعت پوشیدن آن ها نقش داشته باشند. در واقع اکثر فیلرها از اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، ساخته می شوند و در این مقاله قصد داریم به بررسی ماندگاری فیلر زیر چشم بپردازیم.

ماندگاری فیلر زیر چشم

درمان فیلر زیر چشم راه حلی دائمی نیست، اما راه هایی وجود دارد که می توانید طول عمر آن را افزایش دهید و حداکثر استفاده را از آن ببرید. در اینجا آنچه شما باید برای به حداکثر رساندن نتایج بدانید، آمده است.

چه چیزی باعث سیاهی زیر چشم می شود؟

سیاهی دور چشم به عنوان یک اصطلاح کلی برای توصیف نگرانی های آرایشی مختلف در اطراف چشم استفاده می شود. اگر پوست نازک و رنگ پریده دارید یا دارای لایه های چربی نازک تری در زیر چشم هستید، سیاهی دور چشم ناحیه را تیره و توخالی نشان می دهد. پد چربی زیر چشم و همچنین یک برش گونه شما می تواند نازک تر شود یا حجم خود را از دست بدهد.

 پوست روشن با ملانین کمتر باعث می شود شبکه رگ های خونی ظریفی در زیر پوست دیده شود و بیشتر مستعد تیرگی پوست خواهد بود. پوست شل یا کیسه های چربی ممکن است باعث ایجاد سایه شوند. علاوه بر این، سیاهی دور چشم نیز می تواند تحت تأثیر مواردی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلرژی، کم آبی بدن و کمبود خواب باشد. پرکننده های زیر چشم برای حلقه های سیاه ممکن است بخشی از راه حل شما باشد.

برای ماندگاری فیلر زیر چشم چیزی که نمی توانیم کنترل کنیم

افرادی که متابولیسم بالاتری دارند نتایج ماندگاری درمان کوتاه تری را تجربه خواهند کرد؛ زیرا بدن آن ها نسبت به افرادی که متابولیسم کندتر دارند، ترکیب پرکننده را سریع تر تجزیه می کند.

متابولیسم بالاتر خوب است – به این معنی است که بدن ما چربی و کالری را با سرعت بیشتری می سوزاند، به جای اینکه آن را در نواحی ناخواسته، به ویژه در اطراف باسن، ران ها و شکم ذخیره کند.

بنابراین، در حالی که داشتن متابولیسم سریع در مورد چربی بدن در مقابل فیلرها یک مشکل است، اما اقدامات خاصی وجود دارد که افراد می توانند برای به حداکثر رساندن طول عمر فیلرهای خود انجام دهند.

بهترین فیلر برای سیاهی زیر چشم با ماندگاری بالاتر چیست؟ 

با استفاده از پرکننده ‌های اسید هیالورونیک یا HA، مانند محصولات Juvederm یا Restylane، می‌توان ناحیه زیر چشم را حجم‌دهی و صاف کرد تا سایه‌ هایی که باعث سیاهی دور چشم می ‌شوند به حداقل برسد و بالشتکی بین رگ ‌های خونی و پوست برای کاهش تیرگی زیر چشم ایجاد شود.

فیلر زیر چشم
فیلر زیر چشم

همچنین انتخاب پزشکان شما هنگام درمان این ناحیه حساس بسیار مهم است، زیرا آموزش تزریق فیلر زیر چشم و تجربه ضروری است. انتخاب پرکننده مناسب و جای گذاری ماهرانه منجر به بهترین نتایج با خطر کمتر عوارض جانبی می شود. برای انتخاب فیلر زیر چشم، توصیه می کنیم از Juvederm Voluma برای جایگزینی حجم و Juvederm Volbella برای صاف کردن، نتایج زیبا و حداقل تورم استفاده کنید.

مراقبت های فیلر زیر چشم

پس از تزریق فیلر باید از یخ استفاده کرد و تا ۲۴ ساعت آینده از تمرینات با شدت بالا اجتناب کرد. بالا خوابیدن نیز مفید است. شایع ترین عوارض جانبی کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است. این موارد به سرعت حل می شود و در طول دو هفته پیگیری شما، هر گونه نگرانی برطرف خواهد شد.

 ماساژ ممکن است برای صاف کردن استفاده شود و در صورت نیاز ممکن است فیلر بیشتری قرار داده شود. مدت زمان پرکننده بستگی به محصولی که استفاده می کنید و سرعت جذب فیلر توسط بدن شما دارد. بیشتر فیلرهای پوستی مورد استفاده در این ناحیه حدود یک تا دو سال دوام خواهند داشت. درمان تاچ آپ باید قبل از جذب تمام فیلر انجام شود تا حداکثر اثر را حفظ کند. علاوه بر درمان پرکننده، درمان ‌های مراقبت از پوست و لیزر ممکن است برای مقابله با حلقه ‌های سیاه زیر چشم مفید باشند.

راه های افزایش ماندگاری فیلر زیر چشم

همان گونه که گفته شد، اگرچه پرکننده‌ ها نسبت به روش‌ های فشرده ‌تر مانند جراحی به زمان آماده ‌سازی و بهبودی کمتری نیاز دارند و به دلیل ایجاد کمترین ناراحتی شناخته شده ‌اند، اما راه ‌حلی موقتی هستند. با این حال، فیلرها آن طور که مردم تصور می کنند نگهداری بالایی ندارند، اما بیماران باید توجه داشته باشند که جلسات تکرار برای حفظ نتایج آن ها ضروری است.

ماندگاری فیلر بینی
ماندگاری فیلر بینی

 فراوانی این درمان ها به پرکننده و ناحیه مورد نظر بستگی دارد، زیرا ژل های پرکننده مختلف با سرعت های متفاوتی متابولیزه و جذب می شوند. برخی از عوامل موثر در ماندگاری فیلر زیر چشم عبارت اند از:

قرار گرفتن در معرض نور خورشید را کاهش دهید

برای محافظت از پوست خود در برابر خطوط، چین و چروک و لکه های خورشیدی، هر روز با پرهیز از قرار گرفتن در معرض شدید آفتاب، استفاده از کرم های دور چشم با طیف گسترده و استفاده از کلاه و عینک آفتابی، محافظت از پوست را جدی بگیرید.

هیدراتاسیون را حفظ کنید

برای ماندگاری فیلر زیر چشم هیدراتاسیون را حفظ کنید. پوستی که ظاهری جوان دارد، نرم و لطیف است. برای جلوگیری از خطوط ریز، پوست خشن و تیرگی ناشی از کم آبی بدن، مقدار زیادی آب بنوشید و هر روز از یک مرطوب کننده فوق العاده استفاده کنید.

ترکیب رتینول

روال معمول مراقبت از پوست خود را با افزودن محصولات مبتنی بر رتینول برای شروع تولید کلاژن طبیعی پوست خود تقویت کنید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید

شکر تصفیه شده بیش از حد می تواند پیری را تسریع کند و مصرف غذاهای پر سدیم باعث می شود صورت شما پف کرده و متورم به نظر برسد. تا حد امکان از این موارد اجتناب کنید.

بیش از حد ورزش نکنید

تمرین بیش از حد احتمالا باعث می شود پرکننده ها با سرعت بیشتری حل شوند. قطعا فعال بمانید، اما آگاه باشید که سوزاندن کالری شدید می تواند باعث کاهش ماندگاری JUVEDERM شود.  

با چهره خود ملایم باشید

پس از دریافت فیلرها، از ماساژ، عینک سنگین و هر گونه فشاری که ناحیه درمان را تحت فشار قرار می دهد، خودداری کنید. این به  فیلر اجازه می دهد تا در جای خود قرار بگیرد و ماندگاری فیلر زیر چشم بیشتر شود.

برچسب ها :

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .