تزریق بوتاکس و رفع چین و چروک صورت

مقدمه ای بر چین چروک پیری

پیری یکی از دقدقه های هر فردی است که نگران زیبایی پوست خود است.  چین و چروک ها نشانه پیری است.

کلاژن(کلاژن چیست) موجود در درم از الیاف پروتئین تشکیل شده است که به همراه الاستین ، استحکام ، پشتیبانی و مقاومت به پوست می دهد. تولید کلاژن از اوایل سی سالگی شروع به کند شدن می کند. رشته ها می شکنند و تعدادشان کاهش می یابد. ایجاد چین و چروک با شل شدن عضلات صورت ، آسیب آفتاب و سالها استفاده از دخانیات در نقش دارد.

برخی از افراد قطعاً از چروکهایشان مهم نیستند و نمی خواهند پول و یا وقت خود را برای صاف کردن آنها هزینه کنند. اما افراد دیگر تمایل دارند که خود را از چروک خلاص کنند.

علاوه بر اصلاحات خاص در شیوه زندگی مانند جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب و ترک سیگار ، بسیاری از داروهای غیر تهاجمی برای چین و چروک از جمله لیزر ، لایه برداری شیمیایی ، تزریق ژل در بافت و تزریق سم بوتولینوم ( تزریق بوتاکس ، دیسپورت و زئومین) وجود دارد.

تزریق بوتاکس با بوتولینوم(بوتاکس چیست) به بهترین وجه در صاف کردن چین و چروک های  پویا عمل می کند که بعد از افزایش سن در  صورت های  مانند لبخند یا اخم ظاهر می شود.

در مقابل ، چین و چروک استاتیک در حالی که صورت شما شل می شود باقی می ماند و با ترکیبی از سم بوتولینوم و تزریق ژل پوستی بهتر درمان می شود. چین و چروک ثابت نیز معمولاً با لایه برداری های شیمیایی ، میکرودرم ابریژن ، میکرو سوزن رادیواکتیو ، و تجدید لیزر درمان می شود.

در اینجا به شش چین و چروک مختلف صورت که با تزریق ژل بوتاکس درمان می شوند، اشاره می شود.

بوتاکس صورت و رفع چین و چروک

چین و چروک ناشی از خط اخم

درمان خطوط خط  متداول ترین رفع چین چروک ازتزریق بوتاکس از نوع بوتولین است .این خطوط لکه ای از پوست بین ابروها و بالای بینی است.

چین و چروک ناشی از خط اخم

چین چروک پای کلاغ

چین چروک کنار چشم(خطوط پیروربیتال AKA یا خطوط کنتال جانبی) چین و چروکهایی هستند که در هنگام لبخند زدن از گوشه های بیرونی چشم ها بیرون می زنند. نکته قابل توجه ،این که این چین چروک ها که ایستا هستند ، در هر دو صورت و بدون لبخند زدن  رخ می دهد. این نوع چین چروک که به پاهای کلاغ معروف هستند  دومین نوع از چین و چروک های معالجه شده با تزریق بوتاکس هستند.

چین چروک پای کلاغ

چین و چروک پیشانی

عضله نسبتاً بزرگی صورت که بر پیشانی پوشانده شده است ، عضله فرونتال نامیده می شود. وقتی عضله پیشانی منقبض می شود ، ابرو بالا می رود و خطوط  روی پیشانی ظاهر می شود. و این عضله در مین سالگی به بعد موجب این چین و چروک می شود که با تزریق بوتاکس رفع میشوند.

چین و چروک خطوط رژ لب

خطوط پریورال یا رژ لب ، چین و چروک های عمودی بالای لب فوقانی است. شکل گیری خطوط رژلب به احتمال زیاد  ازچند عامل از جمله :عوامل ارثی ، مچاله شدن و سیگار کشیدن همگی نقش دارند، ایجاد می شوند.

چین چروک خطوط ماریونت

خطوط ماریونت چین و چروک های عمودی هستند که در گوشه های دهان به وجود می آیند و به سمت پایین چانه ایجاد می شوند. (این خطوط به مرزهای فک یک ماریونت شباهت دارد.) خطوط ماریونت معمولاً با تزریق بوتاکس از نوع بوتولینوم و تزریق ژل پوستی درمان می شوند.

چین چروک خطوط چانه

کمرنگ شدن چانه ظاهر پوست را به پوست پرتقال  تشبیه می کند.  برای درمان خطوط ماریونت ، صاف کردن چانه ها اغلب به تزریق بوتاکس از نوع بوتولینوم و تزریق ژل  پوستی نیاز دارد.

بیشتر افرادی که تزریق بوتاکس یا سایر سموم بوتولینوم برای درمان انتخاب میکنند ، از نتایج بسیار خوشحال هستند و به دنبال تزریق بیشتر هستند. با این حال ، درمان با چنین عوامل یک اقدام موقت با بازگشت خطوط پس از حدود 120 روز است.

علاوه بر این ، مانند تمام درمان های پزشکی ، درمان با بوتاکس خطرات ناشی از عوارض جانبی (عمدتاً کوتاه مدت) از جمله تورم ، ضعف عضلات و درد را به همراه دارد. به عنوان مثال ، نیکول کیدمن معروف به لا آرپا ، “متاسفانه بوتاکس را امتحان کردم ، اما ترزیق بوتاکس را ادامه ندادم و میخوام  دوباره  ترزیق بوتاکس در صورتم را شروع کنم.”

اگر به  تزریق بوتاکس علاقه دارید ، لطفاً برای ارزیابی  در مورد گزینه های انتخابی  خود در کلینیک زیبایی سیمارو با یک  پزشک متخصص قرار ملاقات تعیین کنید تا مشاوره های لازم را کسب کنید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا