مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

  میکرونیدلینگ صورت و داشتن  پوست سالم و نتایج ماندگار

میکرونیدلینگ صورت و مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ روشی تمیز و ایمن برای جوانسازی پوست و بهبود ظاهرصورت و رفع نواقص و جای زخم در صورت است. میکرونیدلینگ از سوزن های استیل ضد زنگ برای تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست شما استفاده می کند. در نتیجه ، بافت جدید پوست جایگزین پوست آسیب دیده قدیمی می شود که جوانسازی پوست را به دوران جوانی بر میگرداند.

همچنین می توانید میکرونیدلینگ سلولهای بنیادی یا میکرونیدلینگ صورت با سرم ها از جمله فاکتورهای رشد ، ویتامین ها و اسید هیالورونیک را انتخاب کنید. گزینه های بسیاری برای کمک به شما در داشتن پوستی بی عیب و سالم  وجود دارد.

در حالی که میکرونیدلینگ صورت در مقایسه با سایر درمان های پوستی ، مدت زمان بهبودی کمی نیاز دارد ، اما همچنان به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ احتیاج دارید تا پوست شما سالم بماند.

برای استفاده از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت ، نکات و دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

مزایای میکرونیدلینگ صورت

مزایا میکرونیدلینگ

قبل از فکر کردن در مورد مراقبت های  بعد از میکرونیدلینگ، ممکن است بخواهید درباره میکرونیدلینگ اطلاعات بیشتری کسب پیدا کنید. میکرونیدلینگ صورت در کلینیک سیمارو می تواند مزایای بسیاری برای پوست از جمله:

  • از بین بردن چین و چروک های ریز صورت
  • کاهش ظاهر زخم ها (از جمله زخم های آکنه)؛
  • از بین بردن لکه ها مانند لکه های خورشید و و افزیش سن.
  • کاهش منافذ صورت
  • داشتن پوست نرم و صاف تر.
  • کاهش ظاهر رگهای عنکبوتی و مویرگهای شکسته.
  • درخشش جوانی و جوانسازی پوست

امادگی و انتظارات در میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت معمولی معمولاً حدود 60-75 دقیقه طول می کشد. حدود 30 دقیقه قبل از عمل ، ما یک کرم بی حسی موضعی  تجویز شده استفاده میشود تا در طول میکرونیدلینگ صورت احساس درد وجود نداشته باشد.

روند میکرونیدلینگ به خودی خود تقریباً 30-45 دقیقه طول می کشد ، اگرچه بسته به منطقه مورد نظر ، زمان متفاوت خواهد بود. یک متخصص زیبایی پزشکی از ابزاری مانند قلم استفاده می کند که به قسمت انتهایی دستگاه  سوزن های کوچک یکبار مصرف وصل می شودتا به آرامی و به طور مساوی پوست را سوراخ کند. به طوری که این سوارخ ها  بعد از میکرونیدلینگ برای شما تقریبا نامرئی خواهد بود  اما تأثیر آنها بر روی پوست و جوانسازی پوست ناشی از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ شما را متحیر خواهد کرد.

بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت ، در صورت لزوم یک سرم یا یک درمان آرامش بخش  برای شما تجویز می شود تا پوست شما بهبود یابد. برای بهبودی از درمان ، پوست شما کلاژن و الاستین تولید می کند که به ظاهری سالم تر ، جوانتر و شاداب تری منجر می شود.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت  و دوری از عوارض میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ صورت

بلافاصله پس از میکرونیدلینگ ، پوست شما احساس گرما و سفت شدن می کند. همچنین به نظر می رسد پوست صورتی خواهید شد که انگار مدتی در آفتاب هستید. قرمزی و احساس گرمی پوست بعد از چند ساعت فروکش می کند. اما برای برخی از بیماران ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا این عوارض میکرونیدلینگ به طور کامل از بین بروند. برای دیگران ، ممکن است یک هفته طول بکشد تا تغییر رنگ پوست از بین برود. اگر این اثرات تا یک هفته طول بکشد، ممکن است از ماسک خنک کننده صورت برای کاهش قرمزی ، گرما و التهاب تجویز شود.

از عوارض میکرونیدلینگ صورت ب ایجاد “زخم” در پوست شما است ، نمی توانید بلافاصله بعد از درمان به طور منظم مراقبت های پوستی خود را ادامه دهید. درعوض ، شما باید دستورالعملهای مخصوص مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ مخصوص را در زیر دنبال کنید.

1: پوست خود را تمیز کنید

برای 72 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ صورت ، فقط صورت خود را با آب ولرم (گرم یا سرد) تمیز نکنید و با یک پاک کننده ملایمی مانند AnteAGE MD Cleanser یا SKINCEUTICALS به آرامی صورت خود را تمیز کنید.

 همیشه که قبل از شستن صورت و لمس ناحیه میکرونیدلینگ ، دستان خود را تمیز کنید.

به آرامی پوست خود را با یک حوله تمیز خشک کنید.

2: استفاده زیاد از مایعات

استفاده از سرم تجویز شده  به تسکین و بهبودی پوست کمک می کند تا ضمن کاهش سوزش موجب می شود پوست خشک نشود ، می توانید تعادل پوست خود را با یک سرم حاوی اسید هیالورونیک ترمیم کنید.

استفاده از مرطوب کننده و اسپری های آبرسان در هر زمان که پوست شما خشک شد نیز می تواند به تسکین پوست شما کمک کند.

البته به یاد داشته باشید که برای جوانسازی پوست آب زیادی بنوشید و به بهبودی سریعتر پوست خود کمک کنید.

3: بازسازی پوست

از آنجا که میکرونیدلینگ صورت باعث تحریک رشد کلاژن می شود ، می توانید با استفاده از پپتیدهای محرک کلاژن ، بیشترین استفاده از این فرآیند احیا را داشته باشید. اینها می توانند تحریک کلاژن را که با میکرونیدلینگ اتفاق می افتد ، به حداکثر برساند.

4: پرهیز از جوش و آرایش

24 تا 72 ساعت بعد از درمان میکرونیدلینگ صورت خود از آرایش استفاده نکنید تا بتوانید به پوست خود اجازه دهید نفس بکشد و بهبود یابد.

پوست شما در طی این فرایند جوانسازی صورت، حساس و شفابخش است ، بنابراین از استفاده از محصولاتی که می توانند آن را تحریک کرده یا منافذ شما را مسدود کنند ، خودداری کنید.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

5: محافظت از پوست خود در برابر خورشید

بلافاصله پس از درمان ، فقط باید از لوسیونهای موضعی عاری از مواد شیمیایی استفاده کنید. بنابراین بهتر است از قرار گیری در مقابل نور خورشید به طور کامل پرهیز کنید. اگر در افتاب قرار گرفتید، باید از ضد آفتاب UVA / UVB SPF 25 استفاده کنید.

این اقدامات نه تنها پس از درمان بلکه باید به عنوان بخشی از کارهای روزمره مراقبت از پوست شما انجام شود تا پوست شما از پیری زودرس محافظت شود.

6: نیازی به لایه برداری نیست

در حالی که پوست شما در حال بهبود است ، از هیچ گونه مواد ساینده ای مانند لایه بردارها و مواد حاوی الکل استفاده نکنید. اگرچه ممکن است لکه دار شدن پوست  برای استفاده از این مواد وسوسه انگیز باشد ، اما باید به خاطر داشته باشید که این روند در حال بهبود و ترمیم است. فقط باید  از محصولاتی که در این مدت باعث تسکین و بهبودی پوست می شوند استفاده کنید.

بعد از میکرونیدلینگ صورت از چه مورادی باید دوری کرد؟

در کنار تغییر روال مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت ، باید از موارد زیر نیز پرهیز کنید:

  • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید
  • نرفتن به استخر و شنا
  • دوری از ورزش ها و فعالیتهای جدی که باعث تعریق می شوند.

حتی در روزهای معمولی ، مهم است که پوست خود را به آرامی با محصولاتی که برای پوست شما مؤثر هستند درمان کنید. با این حال ، هنگامی که در حال بهبود هستید ، باید مراقبت بیشتری  را رعایت کنید.

میکرونیدلینگ یک روش جوانسازی پوست با حداقل تهاجم است که می تواند به طور مؤثر پوست شما را جذاب کند .

.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا