تزریق ژل یا فیلر در جوانسازی صورت

نکاتی که در مورد فیلر  یا تزریق ژل به صورت و جوانسازی پوست باید بدانید

 آیا می دانید دلیل بسیاری از علائم بارز پیری را می توان در کاهش حجم الاستین و کلاژن پوست که زیبایی پوست و زیبایی صورت را به خطر می اندازند  جستجو کرد؟ با افتادگی بافت های صورت ، خطوط اطراف بینی و دهان چین میخورد،  و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. فیلر(ژل) های پوستی  یا کلاژن می توانند حجم از دست رفته را برای کمک به رفع چین و چروک ها ، فرم دهی لب  و ایجاد ظاهری جوان تر ایجاد کند و جوانسازی پوست سازی باز می گرداند.

تزریق فیلر

فیلر تزریق ژل پوستی چیست؟

 فیلر های پوستی موادی مانند ژل هستند که برای بازگرداندن حجم از دست رفته ،  چین و چروک ها و یا تقویت خطوط صورت(مثل زاویه سازی صورت) ، در زیر پوست تزریق می شوند. سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب  برای جوانسازی چهره را انتخاب کرده اند ، که می تواند روشی مقرون به صرفه برای جوان تر به نظر رسیدن بدون جراحی باشد.

تزریق فیلر در لب

تزریق ژل چگونه به جوانسازی پوست کمک میکند؟

در حالی که فیلر  یا تزریق ژل پوست به عنوان “پرکننده های چین و چروک” شناخته می شود ، آنها می توانند کارهای بیشتری را جز صاف کردن چین و چروک در جوانسازی پوست انجام دهند ، اگرچه در این مورد نیز عالی هستند!

در اینجا چند مورد از رایج ترین مواردی که در  جوانسازی پوست می توانند به  زیبایی پوست و  زیبایی صورت شما کمک کنند بیان شده:

  • صاف کردن  خطوط اطراف بینی و دهان (خطوط ماریونت اندوه ،خطوط لبخند) .
  • تقویت و بازگرداندن حجم به گونه ها یا نقاط فرو رفته خطوط لب.
  • تقویت حجم لب .
  • بهبود ببخشیدن  تقارن را در بین اجزای .

فیلر یا تزریق ژل به صورت و بدن با چه مواردی ساخته شده اند؟

 فیلر ها یا ژل های تزریقی  با تأیید FDA انواع مختلفی دارند که جراحان زیبایی از آن استفاده می کنند. به طور کلی ، فیلر(ژل)ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته می شوند ، طبقه بندی می شوند.

 اسید هیالورونیک (HA) در جوانسازی پوست:

 اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که از قبل در پوست شما یافت می شود. به  آبرسانی پوست کمک می کند در نتیجه زیبایی پوست شما تضمین می شود. فیلرهای   HA معمولاً نرم و مانند ژل هستند. ماندگاری تزریق ژل این فیلر  موقت است ، 6 تا 12 ماه یا بیشتر در بدن به تدریج دوام می آورد و ذرات  بطور طبیعی جذب می شود. اکثر ژل های هیالارونیک اسید HA با لیدوکائین تزریق می شوند تا به حداقل رساندن احساس درد در طول و بعد از درمان کمک کنند.

کلسیم هیدروکسیل اپاتیت (CaHA)در  جوانسازی پوست :

هیدروکسیل اپاتیت کلسیم همچنین یک ماده طبیعی است که در استخوانهای ما یافت می شود. هنگام استفاده از فیلر ، ذرات کلسیم تقریباً میکروسکوپی بوده و در ژل صاف معلق می شوند. قوام یک فیلر CaHA به طور معمول ضخیم تر از یک پرکننده اسید هیالورونیک است و به طور معمول نیز بیشتر عمر می کند ، در بیشتر بیماران حدود 12 ماه ماندگاری دارد. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یا فیلر کلسیمی همچنین به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و به طور معمول برای خطوط و چین و چروک های عمیق تر مورد استفاده قرار می گیرد

تزریق فیلر در لب

لاکتیک اسید پلی- L- در جوانسازی پوست :

لاکتیک یک ماده سازگار با بدن است که برای تزریق ژل هم استفاده می شود.(به معنای استفاده از آن در بدن بی خطر است) ،یک ماده مصنوعی زیست تخریب پذیر. سالهاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه های قابل جذب استفاده می شود. محصولات اسید پلی- L- لاکتیک از لحاظ فنی به عنوان “محرک کلاژن” طبقه بندی می شوند ، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای پر کردن خطوط ریز و کمک به  زیبایی پوست شما در بازسازی کلاژن طبیعی است. اسید پلی- L- لاکتیک به طور معمول برای درمان چروک های عمیق تر صورت استفاده می شود و بیش از 2 سال ماندگاری دارد .

تزریق چربی اتولوگ  در جوانسازی پوست:

تزریق ژل یا تزریق چربی اتولوگ تنها درمان پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد ، اما نتایج می تواند برای سالهای طولانی ادامه یابد. چربی خود شما از ناحیه دیگری برداشت می شود (اتولوگ به معنی “از همان شخص” است) ، به طور معمول با استفاده از لیپوساکشن. سپس چربی خالص شده و به صورت تزریق می شود تا به بازگرداندن حجم در گونه ها فک ، گودی زیر چشم یا مناطق دیگر کمک کند.  انجام تزریق ژل یا تزریق  چربی ایمن و دستیابی به نتایج عالی ، به تمرینات تخصصی نیاز دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی ، انجام شود.

به کدام فیلر یا تزریق ژل در جوانسازی پوست نیاز دارم؟

 با وجود بسیاری از مدل های فیلر و ژل قابل تزریق  پوستی  یا تزریق چربی در بازار ، دشوار است بدانید که کدام گزینه برای شما بدون راهنمایی  یک پزشک  با تجربه بهتر است. هر محصول منحصر به فرد برای داشتن بافت ، تراکم و عمق تزریق مشخص شده است ، به این معنی که ژل های خاص برای مناطق خاص  بهتر کار می کنند. در حالی که پزشک شما مشخص خواهد کرد که چه برندی برای شما مناسبتر است

در طول تزریق ژل چه انتظاری دارید

 تزریق فیلر(ژل) پوستی روش غیر جراحی در جوانسازی پوست است و به طور معمول در حین مراجعه به مطب انجام می شود. درمان اولیه شما با یک مشاوره آغاز می شود ، در طی آن با پزشک زیبایی خود برای گفتگو در مورد نگرانی ها و اهداف خود ملاقات خواهید کرد. در طول مشاوره ، پزشک شما زمینه نگرانی شما را ارزیابی کرده و تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند. در حالی که خطرات ناشی از فلیر(ژل) پوستی حداقل هستند ، شما باید قبل از شروع درمان ، مسئائل و مشکلات  پزشکی خود را کاملاً فاش کنید. زیرا برخی آلرژی ها ، شرایط پوستی و عصبی یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر اندازند.

به عنوان مثال ، در صورت مصرف NSAID ها (به عنوان مثال آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن) یا رقیق کننده خون باید به پزشک زیبایی بگویید ، زیرا اینها احتمال کبودی را افزایش می دهد. درمان با فیلر(ژل) تزریقی شما درست قبل از درمان واقعی ، ناحیه تمیز می شود و ممکن است قبل از تزریق ژل. بی حسی موضعی به شما تزریق شود. همچنین بسیاری از ژل ها حاوی لیدوکائین  ملایم هستند ، که برای کمک به حداقل رساندن ناراحتی در طول و بعد از درمان شما کمک می کند. سپس پزشک شما مقدار دقیقی از ژل  را   زیر پوست تزریق می کند. بسته به محصول و نواحی تحت درمان ، باید بلافاصله پس از  تزریق ژل متوجه نتایج شوید. برخی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما اینها موقتی هستند و باید طی روزهای بعد از درمان فروکش کنند.

تزریق ژل به لب

 شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما پزشک زیبایی صورت یا جوانسازی پوست شما ممکن است از شما بخواهد که   ورزش یا سایر فعالیت های سخت استفاده نکنید . اگر تزریق چربی دارید … پیوند چربی صورت یک عمل جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوت پیروی می کند. به طور معمول ، پیوند چربی به عنوان یک عمل سرپایی با استفاده از بی حسی عمومی یا بی حسی موضعی با آرام بخش انجام می شود. بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده ، ممکن است تا 2 هفته از ترمیم نیز لازم باشد. پزشک زیبایی شما در طول مشاوره آنچه را که انتظار دارید با عمل جراحی و بهبودی طی کند ، انجام خواهد داد.

چه مدت ماندگاری به طول می انجامد؟

 ماندگاری تأثیر تزریق ژل پوستی  به محصول ، منطقه درمان و بیمار بستگی دارد. به طور کلی هرچه محصول متراکم تر باشد و هرچه از آن عمیق تر تزریق شود دوام بیشتری خواهد داشت  , زیبایی پوست  و زیبایی صورت شما ماندگارتر خواهد ماند. اگرچه این یک قانون سخت و سریع نیست. برای حفظ نتایج ، پزشک زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند ، مقدار و روش های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می کند. پرکننده های اسید هیالورونیک تمایل به موقتی ترین گزینه دارند ، بنابراین اغلب برای مراجعه کنندگان ژل برای اولین بار توصیه می شود.

تزریق چربی به صورت

اینها معمولاً از 6 تا 18 ماه به طول می انجامد. تزریق ژل روی لب کمی سریعتر از مواردی که در لبه های بینی وجود دارد ، ماندگاری دارد. برخی از پرکننده های HA ، مانند VOLUMA ، فرموله شده اند که دوام بیشتری دارند ، اما معمولاً به تزریق در مناطق خاصی مانند گونه ها محدود می شوند. آنها می توانند گزینه مناسبی برای بیمار مناسب باشند ، اما شما می خواهید آماده باشید تا به نتیجه هایی که برای چندین سال در آنجا خواهد بود متعهد شوید – و پزشکی با تجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید که سبک زیبایی شما را دوست دارد. تزریق ژل یا تزریق چربی به طور نامحدود دوام می یابد. با این حال ، برخی از تزریق چربی هاانتظار می رود زنده نمانند. در ابتدا ، پزشک زیبایی پوست یا زیبایی صورت شما شما می تواند ناحیه درمانی را بیش از حد پر کند ، در نتیجه چند روز ،طول میکشد  که به تدریج ظاهر طبیعی پیدا  کنید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا