سفت کردن پوست :پیری به معنای تغییر در بدن شما ، به خصوص ظاهر صورت و پوست شما است.برای جلوگیری از پیر شدن پوست در مورد چین و چروک ، لکه های سنی و شل شدن پوست روش پزشکی و غیر پزشکی وجود دارد.

هیچ کس نمی تواند زمان را به عقب برگرداند ، اما راهکارهای پیشگیری و راه حل های بالینی برای سفت کردن پوست شما وجود دارد. در این مقاله در موذد روش های مختلفی سفت کردن پوست صورت ارائه شده است.

چرا پوست دچار شل شدگی می شود؟
کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شما است. این پوست شما را در ساختار و چهار چوب خود نگه می دارد و بافت مفصل بین عضلات و استخوان های شما را تشکیل می دهد.

بدن شما به طور طبیعی کلاژن تولید می کند ، اما با افزایش سن ، تولید این پروتئین مهم کاهش می یابد. در نتیجه ، پوست شما کمتر الاستیک می شود و چین و چروک ها قابل مشاهده می شوند.

با کاهش سطح کلاژن طبیعی ، میزان طبیعی چربی در لایه های عمیق تر پوست شما نیز کاهش می یابد. و باعث می شود فضای غیرقابل استفاده در زیر لایه های پوستی شما باقی بماند ، این امر می تواند باعث افتادگی پوست می شود.

سایر عوامل مانند سبک زندگی می توانند زودتر باعث ایجاد چین و چروک شوند. اگر مستعد ابتلا به چین و چروک هستید ، بیشتر نتیجه ژنتیک است. فاکتورهای دیگری که می توانند در ایجاد چین و چروک زودرس نقش داشته باشند عبارتند از:

  • سیگار کشیدن
  • قرار گرفتن در معرض مکرر در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید
  • کاهش شدید وزن یا افزایش وزن
  • رژیم غذایی پر از غذاهای فرآوری شده

انواع درمان های سفت کردن پوست صورت

الف)دروش های خانگی


با مطالعه انواع دراوی های خانگی سفت کردن پوست ممکن است متوجه شوید که بیشتر درمان ها بر روی پیشگیری از شل شدن پوست و نه از بین بردن چین و چروک ها تمرکز دارد.و درواقع برای رفع چسن و چروک ها بهرت است روش های پزشکی را انتخاب کنید.

گفته می شود ، بهترین شرط شما برای جلوگیری از ایجاد لکه های پوست ، رعایت اصول مراقبت از پوست است. در مراقبت از پوست خود به عنوان یک انتخاب سبک زندگی ، ترک سیگار و استفاده از ضد افناب در برابر آفتاب، تمرکز کنید.

۱)کرم ها
دو نوع محصول ضد پیری وجود دارد: آنتی اکسیدان ها و تنظیم کننده های سلول.

۱-۱)آنتی اکسیدان ها
آنتی اکسیدان ها سرشار از ویتامین های C ، B و E. هستند که با تقویت پوست در برابر استرس اکسیداتیو کار می کنند و بیشتر برای جلوگیری از چین و چروک به جای سفت کردن پوست صورت کار می کنند.

برخی شواهد منبع معتبر وجود دارد که نشان می دهد ترکیبات آنتی اکسیدانی قرمزی و التهاب را کاهش می دهند و باعث سلامت تر شدن پوست می شوند.

۱-۲)تنظیم کننده های سلول
تنظیم کننده های سلول کرم ها و لوسیون هایی هستند که دارای پپتیدها ، رتینولها یا ترکیبات فاکتور رشد هستند. این مواد با هدف تحریک تولید کلاژن در پوست استفاده می شوند ، به همین دلیل برخی ادعا می کنند که می توانند علائم پیری را کاهش دهند.

رتینول (ویتامین A) بیشترین منبع مورد اعتماد در کرم های ضد پیری است.

اما ترتینوئین ، یکی دیگر از فرم های ویتامین A ،و مؤثرترین منبع قابل اعتماد برای سفت کردن پوست روی گردن و صورت است.

از سال ۱۹۸۴ ، مطالعات متعدد در مورد منبع معتبر روی حیوانات و افراد نشان می دهد که ترتینوئین می تواند پوست شما را محکم کند و تولید کلاژن را تا حدی افزایش دهد که باعث رفع شل شدگی پوست می شود.

۲)یوگا صورت
تمرین یوگا برای پوستهایی کهمخولهیم جوان تر به نظر برسند و بدن سالم تر باشد ، توصیه می شود. خود یوگا باعث افزایش سطح اکسیژن موجود در پوست است.

اما در مورد تمرین های صورت با هدف سفت کردن پوست ، که به آن یوگا صورت نیز گفته می شود ، بیشتر متخصصین پوست معتقدند که اینها کار نمی کنند. تکرار قرار دادن صورت در موقعیت های خاص بخشی از مواردی است که باعث ایجاد چین و چروک می شود ، بنابراین انجام یوگا با چهره احتمالاً آنها را معکوس نمی کند.

۳) استفاده از دستگاه در منزل
برخی از افراد می گویند که از مجموعه ای وسایل منزل برای صاف کردن چین و چروک و سفت کردن پوست خود استفاده می کنند. غلطک های جید ، دستگاه های فرکانس رادیویی (RF) و میکرونیدل ها نمونه هایی از این دستگاه ها هستند.

دستگاه های RF ممکن است در واقع برای برطرف کردن چین و چروک کار کنند.

یک منبع مورد مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که هنگامی که دستگاه RF روزانه به مدت هشت هفته استفاده می شود ، تولید پروتئین های خاصی را در لایه های عمیق تر پوست افزایش می دهد. در میان شرکت کنندگان در این ببرسی، این منجر به پوستی شد که از نظر ظاهری سفت تر بود.

۴)مکمل های کلاژن
مکمل های کلاژن خوراکی ممکن است به سن شما کمک کند تا پوست شل را از بین ببرد.

تریپتید کلاژن ، به ویژه ، از منبع معتبر به دلیل استفاده ضد پیری آن استفاده شده است. نوشیدن مکمل های کلاژن احتمالاً بیشتر از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ساییدگی پوست است.

۵)ضد آفتاب
زدن کرم ضد آفتاب روشی ساده است که می توانید سفت کردن پوست و اسیب به موثر باشید. زدن ضد آفتاب هر روز باعث می شود پوست شما در اثر اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) آسیب نبیند. همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

حتماً ضد آفتاب را بر گردن و شلوار خود بمالید و به عنوان روشی برای جوان تر نگاه داشتن پوست خود استفاده کنید.

۶)آب آشامیدنی
آبرسانی به پوست موجب داشتن پوستی جوان تر و زیبا است. همچنین به تقویت روحیه و دیدگاه شما کمک می کند. اگر پوست شما به طور مکرر و مداوم از هیدراتاسیون مناسب محروم است ، متوجه خواهید شد که علائم پیری بیشتر مورد توجه است.

ب)روش های پزشکی


اگر احساس می کنید که روش های خانگی برای سفت کردن پوست شما موثر نیستند ، بهتر است از روش های پشکی و مشاوره با متخصص پوست درباره این روش ها صحبت کنید.به صورت کلی این روش های سفت کردن پوست به دسته کم تر تهاجمی و تهاجمی بیشتر تقسیم می شوند.

الف)کمتر تهاجمی


۱)لیزر پوست
با استفاده از لیزرپوست ارتقاء تولید کلاژن در لایه های عمیق تر پوست و لایه برداری از لایه بالای پوست باعث بهبود بافت و رنگ می شود. نتایج این درمان ماندگار نیست ، اما ممکن است بعد از چند سال پوست محکم تری را احساس کنید.

۲)سونوگرافی درمانی
سونوگرافی درمانیبرای سفت کردن پوست ناحیه زیر چانه شما و همچنین صورت و گردن شما را هدف قرار می دهد. مواج اولتراسوند به عمق پوست شما نفوذ می کند تا تولید کلاژن را تحریک کند. برخی از افراد تنها به یک دور این روش درمانی نیاز دارند ، در حالی که برخی دیگر برای تکرار درمان باید چندین جلسه را وقت بگیرند.

۳)فرکانس رادیو
فرکانس رادیویی یکی دیگر از روشهای درمانی است که باعث تحریک تولید پروتئین در لایه های عمیق تر پوست شما می شود تا آن را محکم تر کنند.درمان با فرکانس رادیویی نشان داده است که منبع معتبر حداقل به همان اندازه یا مؤثرتر از کرمهای تقویت کننده لوازم آرایشی است.این روش درمان در هر سال سال باید تکرار شود.

۴)میکرونیدلینگ
یکرونیدلینگ با هدف تولید کلاژن با استفاده از سوزن های ریز که پوست شما را سوارخ می کند کار می کند. طبق گفته یك شركت ، درمپن ، می تواند در هر جلسه بین ۱۰۰ تا ۷۰۰ دلار هزینه داشته باشد. برای دیدن نتایج و سفت کردن پوست ، احتمالاً به مدت سه تا چهار ماه چندین جلسه نیاز است.

۵)بوتاکس
بوتاکس یک داروی تزریقی با حداقل تهاجم است. این هزینه معمولاً بین ۶۰۰ تا ۱ میلیون تومانبرای هر درمان شروع می شود ، و اثرات یک درمان تقریباً سه تا چهار ماه طول می کشد.

بوتاکس در اصل باعث می شود عضلات خاصی در صورت شما جابجا نشوند ، همین امر باعث سفت کردن پوست میشود و پوست نرمتر و صاف تر به نظر برسد.

ب) روش های تهاجمی تر


جراحی صورت
عمل جراحی زیبایی صورت یک عمل جراحی با نیاز بهبستری است که در آن پزشک پوست اضافی و چروکی را از بین می برد و صورت راجوانتر می کند تا پوست محکم شود.

لیفت صور می تواند “کامل” باشد ، به معنای برش طولانی که از خط ابرو شما شروع می شود و طول صورت شما را عموماً در خط موی خود می کند. در لیفت صورت ناقص از برش های کوتاه تر استفاده می کنند و به زمان ریکاوری کمتری نیاز دارند.
هرچه تکنیک تهاجمی تر باشد ، نتیجه چشمگیرتر خواهد بود. اما تکنیک های تهاجمی همچنین خطر بیشتر و عوارض جانبی دارند ، می توانند منجر به عفونت شوند و معمولاً قابل برگشت نیستند.

Comments are closed.