تزریق ژل لب و رعایت نکات مهم قبل یا بعد از تزریق چربی لب

برای جلوگیری از بروز عوارض و مشکلات احتمالی بعد از تزریق ژل لب و همین طور به دست آوردن نتیجه دلخواه بهتر است نکاتی را رعایت کنید. این نکات عبادتند از :

اول : از معتبر بودن کلینیک و با تجربه و با مهارت بودن پزشک خود اطمینان حاصل کنید. این دو مسئله اهمیت بالا و همین طور نقش زیادی در موفقیت و یا عدم موفقیت عمل تزریق کردن ژل دارد چون در صورت عدم رعایت بهداشت یا اشتباه پزشک احتمال دچار شدن به مشکل بعد از عمل بسیار بالا می رود .

دوم : انتخاب مارک و نوع ژل : حتما در انتخاب ژل مناسب با پزشک خود مشورت کنید و مارک خوبی انتخاب کنید. چون در صورت انتخاب مارک بی کیفیت بعد از تزریق ژل لب دچار مشکلاتی از قبیل گلوله شدن ژل زیر لب و همین طور پخش شدن آن در کنار لب ها و از بین رفتن شکل لب ها می شوید .

سوم : قبل از شروع عمل و در حین جلسه مشاوره حتی کوچکترین نوع آلرژی های خود را نیز به پزشک اطلاع دهید تا بعد از تزریق دچار حمله های آلرژیک نشوید .

 به یاد داشته باشید با وجود این که بعد از تزریق فورا می توانید به زندگی معمولی خود برگردید اما هنوز باید بعضی مراقبت ها را به جا آورید تا تزریق ژل لب دچار مشکل نشود. این مراقبت ها به شکل زیر است :

قبل :

  • اگر بیماری خاص دارید و یا داروهای خاصی استفاده می کنید حتما در جلسه مشاوره به پزشک خود اطلاع دهید. بعضی افراد مثل کسانی که باردار یا در دوره شیردهی هستند یا دچار بیماری هایی مثل عفونت های دهانی و غیره هستند، واجد شرایط برای تزریق ژل لب نیستند و نمی توانند ژل تزریق کنند و گاهی نیز داروهای مورد استفاده باعث اختلال در کارکرد ژل شده و باید استفاده آن ها متوقف شود .
  • از یک روز قبل از تزریق ورزش سنگین نکنید. چون زیاد شدن جریان خون در بدن احتمال اختلال در کارکرد ژل را بالا می برد .

اگر دفعه اولی است که می خواهید به لب هایتان ژل تزریق کنید حتما از مدل موقت آن استفاده کنید تا در صورت تغییر عقیده بتوانید از آن خلاص شوید .

بعد :

  • تا چند روز بعد و تا رسیدن زمان بهبودی از رژ و برق لب و یا پمادهای مختلف و یا هر روش آرایشی دیگر  استفاده نکنید. صبور باشید و اجازه دهید زمان درمان طی شود.
  • بعد از تزریق چربی لب از یخ استفاده کنید تا پف و ورم لب را کم کنید .
  • به مکان هایی مثل سونا و اتاق بخار نروید تا ژل تزریق شده از بین نرود .
  • حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش بپرهیزید .
  • سعی کنید کمتر لب های خود را لمس کنید تا ژل تزریق شده شکل خود را از دست ندهد .
  • تا چند ساعت بعد از تزریق ژل لب نباید صورت خود را بشویید .
  • اگر بعد از تزریق کردن تصمیم خود را عوض کردید می توانید از پزشک خود بخواهید با تزریق یک آنزیم، ژل را از بین ببرد و یا صبر کنید تا مدت زمان تجزیه ژل بگذرد و بعد آن را تمدید نکنید .
  •  

ژل تا چه مدت باقی می ماند :

این که بعد از تزریق چربی لب تا چه مدت اثر آن باقی می ماند به عوامل مختلفی مثل مارک ژل، مقدار ژل استفاده شده و همین طور سوخت و ساز بدن فرد متقاضی بستگی دارد اما به طور معمول بین شش ماه تا یک سال و نیم باقی می ماند. بعد از آن در صورت دلخواه می توانید آن را تجدید کنید .

در صورتی که از شکل و فرم لب ها بعد از تزریق راضی بودید و مطمئن هستید که می خواهید فرم مورد نظر را نگه دارید می توانید برای تجدید تزریق ژل لب از ژل های دائمی استفاده کنید .

هزینه لازم برای تزریق کردن ژل به لب ها :

میزان هزینه در هر فرد متغیر است. این که در چه کلینیکی و تحت مراقبت چه پزشکی کار را انجام می دهید و چه نوع ژلی استفاده می کنید و همین طور این که چه مقدار ژل استفاده می کنید در مقدار هزینه دخالت دارد. بعضی افراد نیز برای طبیعی تر شدن فرم لب ها تصمیم می­گیرند که تزریق ژل لب را طی چند جلسه انجام دهند که آن نیز یکی از فاکتورهای مهم در تعیین میزان هزینه ها است .

سوال های مهم در مورد تزریق کردن ژل در لب ها :

1 – آیا امکان دارد که علاوه بر تزریق چربی لب ها به طور همزمان از مواد ضد پیری در بقیه اجزای صورت استفاده کنیم؟ آیا دچار تداخل یا اشتباه نمی شود ؟

در این مورد باید به شما اطمینان دهیم که تزریق ژل لب به هیچ وجه مانع استفاده از بقیه ژل ها و فیلرهای زیبایی نمی شود اما از آن جایی که تا چند روز بعد از تزریق محل تزریق کبود است شاید ترجیح دهید جداگانه این موارد را انجام دهید تا تمام صورتتان همزمان کبود نشود .

2 – آیا در حین یا بعد از تزریق کردن ژل در لب احساس درد خواهیم داشت ؟

پاسخ به این سوال قطعی نیست. پزشک ها غالبا با مشورت با بیمار و در صورت رضایت آن ها به آن ها بی حسی تزریق می­کنند پس احتمال اینکه در حین تزریق چربی لب درد زیادی حس کنید کم است اما هنوز این مسئله به عواملی مثل آستانه درد فرد مورد نظر و همین طور میزان اثرگذاری بی حس کننده تزریق شده بستگی دارد. اما به طور کلی این عمل جزو عمل های ساده زیبایی می باشد و فرد متقاضی لازم نیست در مورد درد و یا اثر منفی ناشی از آن نگران باشد .

3 – آیا تزریق چربی خود فرد در لب ها بهتر از تزریق ژل است ؟

خیر. چربی خود فرد به دلیل سازگاری کامل با بدن و عدم پس زده شدن توسط بدن برای بقیه اجزا بدن و ضد پیری بودن بسیار مناسب است اما در لب ها باعث تورم و گلوله گلوله شدن زیر سطح لب ها می شود پس برای لب ها تزریق چربی لب را توصیه می کنیم .

 

https://cimaru.ir/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%86%d8%b1%d8%a8/
https://cimaru.ir/what-is-fat-injection-everything-about-fat-injections/

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا